Reprezentanti v akcii: súhrn septembrových vystúpení našich futbalistov

|
Aktuality
| st 13.9.2023, mfa.com.mt (foto), Krisztián Nagy (text)

Prehľad všetkých zápasov, ktoré odohrali naši hráči počas prvého asociačného termínu sezóny.

Šiesti hráči nášho A-mužstva si zahrali za svoj národný výber počas prvej reprezentačnej prestávky sezóny 2023/24. Pozrite si prehľad ich vystúpení v septembrových medzinárodných stretnutiach!

Veľké sklamanie zažil Yhoan Andzouana, keď jeho Kongo v poslednom zápase kvalifikácie o postup na budúcoročný Africký pohár národov viedlo ešte štvrťhodinu pred koncom 2:0 nad Gambiou. V priamom súboji o účasť na kontinentálnom šampionáte, ktorý sa uskutočnil na neutrálnej pôde v Maroku, potrebovalo Kongo tri body. Súper však v 78. min znížil a v 90. min vyrovnal na konečných 2:2. Na APN tak postúpila Gambia.

Viac sa darilo našim hráčom v kvalifikácii o postup na ME 2025 v kategórii do 21 rokov. Tento turnaj bude hostiť Slovensko, jedným z dejísk je aj naša MOL Aréna. Maďarsko vstúpilo do bojov o postup na ME dvomi víťazstvami - 2:0 doma nad Kazachstanom a 3:0 na Malte. Márk Csingér absolvoval v oboch prípadoch 90 minút, Milán Vitális hral v prvom dueli do 80. a v druhom od 63. minúty. Na Malte si Vitális pripísal asistenciu na tretí gól.

V rovnakej kvalifikácii zaznamenalo víťazstvo aj Grécko U21, ktoré si odnieslo tri body z Andorry (1:0). Ioannis Niarchos odohral druhý polčas.

Pokračovala tiež príprava Slovenska U21 na domáce majstrovstvá Európy, z nášho mužstva prišla pozvánka pre Dominika Veselovského, ktorý však pre zranenie hneď opustil zraz. Nahradil ho Máté Szolgai a ten zasiahol do oboch zápasov. Zverenci Jaroslava Kentoša najskôr podľahli v Česku 0:2 (Szolgai nastúpil v 76. minúte), aby následne vyhrali v Dánsku rovnakým skóre (Szolgai hral do 63. minúty).

Slovenský výber do 19 rokov odohral v našej MOL Akadémii dve prípravné stretnutia protirovesníkom z Chorvátska. V prvom vyhral 3:1, pričom Zoran Záhradník hral celý zápas a v 89. minúte stanovil konečný výsledok. V odvete Chorváti odplatili prehru zhodným skóre 3:1, Záhradník nastúpil na druhý polčas.

Výsledky reprezentačných stretnutí hráčov A tímu DAC v septembri 2023:

Yhoan Andzouana (Kongo) - kvalifikácia na Africký pohár národov
nedeľa 10.9.2023, 21.00 h, Marakeš, Maroko: Gambia-Kongo 2:2 (0:2) Andzouana 90 minút

Márk Csinger, Milán Vitális (Maďarsko U21) - kvalifikácia ME 2025
štvrtok 7.9.2023, 17.45 h, Szeged: Maďarsko-Kazachstan 2:0 (1:0) Csingér 90 minút, Vitális 79 minút
utorok 12.9.2023, 17.45 h, Paola: Malta-Maďarsko 0:3 (0:2) Csingér 90 minút, Vitális 28 minút

Ioannis Niarchos (Grécko U21) - kvalifikácia ME 2025
utorok 12.9.2023, 19.00 h, Andorra la Vella: Andorra-Grécko 0:1 (0:0) Niarchos 45 minút

Máté Szolgai (Slovensko U21) - príprava
štvrtok 7.9.2023, 18.00 h, Uherské Hradište: Česko-Slovensko 2:0 (0:0) Szolgai 15 minút
pondelok 11.9.2023, 18.00 h, Vejle: Dánsko-Slovensko 0:2 (0:0) Szolgai 62 minút

Zoran Záhradník (Slovensko U19) - príprava
streda 6.9.2023, 16.30 h, Dunajská Streda, MOL Akadémia: Slovensko-Chorvátsko 3:1 (1:1) Záhradník 90 minút, 1 gól
sobota 9.9.2023, 11.00 h, Dunajská Streda, MOL Akadémia: Slovensko-Chorvátsko 1:3 (0:0) Záhradník 45 minút