Rok sme uzavreli prehrou u jesenného majstra

|
Aktuality
| ne 30.11.2014, Wimmer Gábor

Zápas, ktorý sa hral v mínusových teplotách, ponúkol kvalitný futbal. DAC sa s jesennou časťou nerozlúčil úplne podľa predstáv, keď proti lídrovi tabuľky nedokázal vybojovať ani bod. Herne sme nesklamali, ale tri žilinské góly zo štandardiek nás poslali do kolien.

Duel medzi „Šošonmi“ a „Žlto-modrými“ ponúkal od začiatku nadpriemerný futbal. Prvú vážnejšiu akciu si vytvorili domáci v 6. minúte, keď Čmelík strelou z hranice pokutového územia tesne minul spojnicu. DAC od úvodných minút držal krok s favorizovaným domácim celkom, ale bránu Volešáka poriadne ohrozil až v 13. minúte: po rohovom kope dostal loptu Krišto a podarilo sa mu aj prestreliť gólmana, na bránkovej čiare však v poslednej chvíli zasiahol Pečovský. Naši hráči reklamovali gól, podľa postranného rozhodcu však lopta poza čiaru neprešla. Strela Mabouku v 15. minúte veľmi dôrazná nebola, no už o minútu Ľupčo poriadne preveril schopnosti nášho gólmana. V ďalšom priebehu sme náznaky šancí nedotiahli do zakončenia, čo Žilina potrestala už v 27. minúte gólom Čmelíka, ktorý sa presadil po prvom rohovom kope svojho tímu - 1:0. Osemnásťročný žilinský záložník nám strelil gól aj v augustovom vzájomnom stretnutí. V 31. minúte po Mihálikovom prízemnom centri poslal Jelić loptu vo veľkej príležitosti len do bočnej siete. O štyri minúty „Žlto-zelení“ potrestali ďalšie zaváhanie našej obrany: po priamom kope Letića si nabehol do šestnástky Jelić a nikým nekrytý skóroval - 2:0.  Ku koncu polčasu nám ponúkli oba tímy viaceré parádičky, k vážnejšiemu zakončeniu sa už ale nedostali.

Druhý polčas začal DAC opäť aktívnejšie. V 47. minúte Jurčo hlavičkoval z výbornej pozície tesne vedľa a v 51. minúte po akcii Brašeňa a Jurča minul Ujlaky. O minútu neskôr však Szarka po centri od Ujlakyho z otočky pekným volejom znížil na 2:1. V ďalšom priebehu prevládal tvrdý boj o každý meter ihriska, aj preto sme nasledujúcu vážnejšiu príležitosť videli až v 68. minúte, keď Mihalík nebol príliš dôrazný. V 77. minúte sa Jelić ocitol osamote pred brankárom a strelou  z tesnej blízkosti trafil len Perneckého. V 83. minúte sme inkasovali tretí gól a opäť padol po štandardke, keď Letić zahral rohový kop do klbka hráčov, po trme-vrme získal najlepší prehľad Škriniar a loptu dokopol do siete - 3:1. Ani v závere sme zbrane nezložili, v 86. minúte po tvrdej strele Szarku pod brvno vynikol Volešák a o minútu sa neujala strela Ujlakyho.

Po šiestej prehre v sezóne prezimujeme na 9. priečke tabuľky. Dokopy sme si za jesennú časť pripísali 21 bodov, pri bilancii 4-9-6 a skóre 22:26. Ďakujeme našim fanúšikom, že stáli pri našom mužstve dnes aj počas celej jesene! Nasleduje trojmesačná zimná prestávka a fortunaligový kolotoč opäť začne 28.2.2015, keď na našom štadióne privítame Zlaté Moravce.

Hodnotenie trénerov

Mikuláš Radványi, DAC: „Do zápasu sme vstúpili aktívne. Prvých dvadsať minút sme hrali to, čo sme chceli hrať. Mali sme veľkú šancu na gól, no potom sme z prvého rohu inkasovali. Po góle sa hráči zľakli a dostali sme ďalší. Všetky tri góly padli zo štandardiek a mrzí ma, že sme opäť nedokázali pokryť hráčov. Domáci sa dostali do čistej šance až v 77. minúte, ale futbal je o góloch a Žilina bola efektívnejšia. Zlyhali sme v detailoch.“

Adrán Guľa, Žilina: „Treba povedať, že sme porazili kvalitného súpera, ktorý bol nepríjemný a fyzicky zdatný. V prvých minútach sme boli nedôrazní, ale po góle sme ovládli hru. Prvý a druhý gól sme dali zo štandardky, ale taký je futbal. V druhom polčase sme mali podobne ako v prvom pomalší vstup. Hrali sme do šírky a dostali sme gól. Hráči však nespanikárili a udržali stav. Teší ma, že sa nám podarilo vyhrať proti súperovi, ktorý bol mentálne silný. Ďakujem hráčom za to, ako dnes odpracovali zápas.“