Aktuality

Samuel Petráš zostáva v DAC do roku 2026

Samuel Petráš zostáva v DAC do roku 2026

A-TÍM
|
Aktuality
| št 30.3.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Vedenie nášho klubu si uplatnilo opciu a predĺžilo s 23-ročným brankárom kontrakt do leta 2026.

Dvadsaťtriročný brankár Samuel Petráš zostane hráčom DAC-u aj po vypršaní jeho hosťovania zo Žiliny. Vedenie nášho klubu si totiž uplatnilo opčné právo, vykúpilo hráča spod zmluvy a podpísalo s ním nový kontrakt platný až do 30. júna 2026.

Rodák z Rajca a žilinský odchovanec k nám prišiel v úvode aktuálneho súťažného ročníka na ročné hosťovanie. V drese DAC-u si doteraz pripísal 18 štartov vo Fortuna lige.

„Je to môj prvý prestup z materského klubu a teším sa na to, čo ma čaká. Za trištvrte roka som už v Dunajskej Strede niečo zažil, celé okolie, celý futbalový dych je tu pre mňa zaujímavý a som rád, že ho ďalej budem spoznávať. Už v lete, pri mojom príchode, som hovoril, že tento klub si zaslúži úspechy a spravím všetko pre to, aby sme ich v nasledovnom období dosiahli čo najviac. Verím, že budeme naďalej hrať atraktívny futbal, aby na nás chodilo stále viac a viac fanúšikov. Moje osobné ciele sú napredovať a byť každým dňom lepší. Samozrejme, chcem byť jednotka a chytať všetko a všade,“ vyhlásil po uzatvorení vynoveného kontraktu Samuel Petráš.

„Samo ukázal svoje kvality a ambície počas hosťovania a na základe toho sme sa rozhodli uplatniť si opciu, na ktorej sme sa v lete dohodli so Žilinou. Do budúcnosti hľadí klub aj hráč odhodlane a tešíme sa na úspešnú spoluprácu,“ doložil športový riaditeľ Jan Van Daele.