András Schäfer: Boli sme jednotní

|
Rozhovor
| ne 17.10.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Do zápasu sme išli s odhodlaním ukázať súperovi, že sme si prišli po tri body.“ Maďarský stredopoliar si po návrate z reprezentačného zrazu pripísal hneď asistenciu. Práve po jeho rohovom kope upravil Dominik Kružliak na konečných 0:2.

„Podali sme takticky dobrý výkon, mužstvo bolo jednotné. Bránili sme kompaktne a veľmi dobre. Presne toto je spôsob, ako sa dá uspieť proti Žiline, ktorá je na domácom ihrisku veľmi silná, ťažko sa tu vyhráva. Hrajú rýchly futbal, založený na krátkych prihrávkach, preto im súper nesmie ponechať priveľa priestoru. V minulosti sme na to už párkrát doplatili. Myslím si, že tentoraz sme sa ich hre dobre prispôsobili a nakoniec sme mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. Do zápasu sme išli s odhodlaním ukázať súperovi, že sme si prišli po tri body. Chceli sme, aby sa hralo podľa našich nôt. Začali sme výborne. Potom síce domáci získali územnú prevahu, ale do čistej šance sme ich nepustili. Konečne sme vyhrali derby stretnutie, mužstvo to už veľmi potrebovalo. Navyše sme to dokázali na súperovom ihrisku, čo hodnotu úspechu ešte zvyšuje,“ zhodnotil včerajší ligový duel Žilina-DAC (0:2) András Schäfer, ktorý okrem tradične skvelého výkonu prispel k víťazstvu aj asistenciou. V 73. minúte zahral náš šiesty rohový kop, po ktorom Dominik Kružliak hlavou stanovil konečný výsledok.

Po včerajšku má 13-násobný maďarský reprezentant na konte 10 štartov, 3 góly a 3 asistencie v aktuálnej ligovej sezóne. V Žiline si takmer pripísal 4. presný zásah: v 94. minúte skúsil z dobrých 30 metrov prelobovať domáceho gólmana Petráša, lopta však skončila tesne nad brvnom. „Na tréningoch často skúšam podobné loby, žiaľ, tentoraz to neskončilo gólom. Snáď mi to vyjde najbližšie, ale teší ma aj asistencia. Po zápasoch v reprezentačnom drese som cítil únavu, navyše hrať na umelej tráve je náročnejšie, nohy sa skôr unavia. Na konci prvého polčasu som cítil menšie kŕče, ale našťastie som vydržal až do konca. Veľmi nám pomohol druhý gól, prišiel v najlepšom možnom čase. Pokiaľ dokážeme aj v ďalších kolách zopakovať podobný dobrý a tímový výkon, môže z toho byť pekná víťazná šnúra,“ dodal 22-ročný András Schäfer.