Aktuality

Sebastian Nebyla hráčom DAC-u

Slovenský mládežnícky reprezentant prichádza z anglického West Ham United.

Osemnásťročný Sebastian Nebyla sa stal hráčom DAC-u. Jeden z najtalentovanejších slovenských futbalistov dnes podpísal s naším klubom dvojročnú zmluvu, ktorá obsahuje aj opciu na ďalší rok.

Rodák z Nemecka (nar. 25.1.2002), ktorý od dvoch rokov vyrastal v Trnave, začínal s futbalom v tamojšej Lokomotíve. Spočiatku hrával na oboch krajoch stredu poľa, od žiackeho veku a prechodu do Spartaka sa však udomácnil v strede zálohy a tam hráva aj dodnes. V šestnástich si jeho talent všimli na britských ostrovoch a v lete 2018 ho angažoval londýnsky West Ham United.

Podobne ako v Trnave, aj vo WHU hrával medzi staršími spoluhráčmi. Súťažné štarty i góly zbieral nielen v družstve do 18 rokov, ale aj v tíme U23.

Počnúc kategóriou U15 bol Nebyla stabilným členom každého reprezentačného výberu, aktuálne je hráčom výberu do 19 rokov.

V prvých dvoch dňoch letnej prípravy Sebastian Nebyla trénoval s naším tímom. Následne mal ponuky zo zahraničia, napokon sa ale rozhodol pre DAC. „Veľmi sa mi páči tréningové centrum klubu a našiel som tu skvelých hráčov a skvelý realizačný tím. Toto všetko som zobral do úvahy pri zvažovaní ponuky a som rád, že som tu. Teší ma tiež, že som podpísal zmluvu, pretože tá pauza bola dlhá a konečne sa môžem zapojiť do tréningového procesu. Som vďačný za túto príležitosť,“ povedal krátko po podpise zmluvy. „Mojou ambíciou je zbierať štarty v slovenskej lige, vžiť sa do mužského futbalu. Budem pre to robiť maximum.“

Na otázku, akého hráča v ňom DAC získal, mladý talent povedal: „Kreatívneho futbalistu, ktorý chce vyhrať každý zápas a pomôcť mužstvu k víťazstvám.“

Sebastian, veľa šťastia v žlto-modrom!

Súvisiace správy

Aktuality
Aktuality
Aktuality
Aktuality