Sedem strelcov, deväť hetrikov

|
Aktuality
| ut 1.3.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Király, Diňa a Simon (obaja dvakrát), Bognár, Szarka, Divković a Krstović. To je sedem futbalistov, ktorí dosiahli hetrik v drese DAC-u v najvyššej súťaži.

Pravačkou v 136 sekunde, ľavačkou v 68. minúte a hlavou v 83. minúte. Tak padli tri góly Nikolu Krstovića pri našom víkendovom víťazstve 3:1 nad Žilinou. Bol to len druhý hetrik v aktuálnej sezóne Fortuna ligy, ten prvý dosiahol Ezekiel Henty v zápase 6. kola Slovan-Zlaté Moravce (4:1).

Ako sme už spomenuli, Krstović sa stal po Markovi Divkovićovi len druhým hráčom DAC-u, ktorý v MOL Aréne od jej otvorenia v novembri 2016 strelil v jednom zápase tri góly. O tom, akú veľkú vec 21-ročný čiernohorský útočník dosiahol, svedčí aj skutočnosť, že to bol celkovo len 9. hetrik v prvoligovej histórii DAC-u. V najvyššej súťaži sme pritom odohrali 832 zápasov.

Krstović sa stal zároveň iba siedmym hráčom v klubových dejinách, komu sa niečo také podarilo. A len jeden z tejto sedmičky, konkrétne Ákos Szarka, dokázal streliť v jednom zápase ešte o jeden viac, teda štyri góly.