Aktuality

Prelomíme čakanie na víťazstvo pod Čebraťom?

Zajtra nastúpi DAC v Ružomberku proti miestnemu MFK, ktorý na jar ešte neokúsil trpkosť prehry. Bude to náš dvanásty zápas pod Čebraťom, kde sme doteraz nedokázali vyhrať. Stretnutie Ružomberok-DAC má výkop v sobotu o 14.30 hod.

Ružomberok bol po jeseni predposledný, len o skóre pred Banskou Bystricou. Cez zimnú prestávku Liptáci vyhrnuli rukávy, posilnili mužstvo a na jar im to prináša ovocie. Odohrali už šesť zápasov (vrátane predohrávky 30. kola proti Košiciam), ani raz neprehrali a posunuli sa na priebežnú šiestu priečku. Bilancia 4-2-0 znamená, že nazbierali 14 bodov, čo je len o dva menej ako v devätnástich jesenných kolách dokopy. Pravda, zo šiestich stretnutí až päť odohrali na vlastnom štadióne, kde v máji začnú klásť nový, vyhrievaný trávnik. Všetkých päť domácich stretnutí malo vyrovnaný priebeh a výsledok: postupne porazili Senicu a Myjavu rovnakým výsledkom 2:1, následne remizovali s Banskou Bystricou aj Žilinou 1:1, na záver série porazili Košice 1:0. Až v minulom kole cestovali prvýkrát von a vyhrali v Zlatých Moravciach hladko 2:0. Po tomto víťazstve však mali zmiešané pocity, veď prišli o dvoch kľúčových hráčov - pilier obrany Ján Maslo videl červenú kartu, kým kapitán a 38-násobný slovenský reprezentant Marek Sapara utrpel zranenie, ktoré ho na dlhé mesiace odstavilo od futbalu.

Mužstvo z Liptova sa v najvyššej súťaži premiérovo predstavilo v sezóne 1997/98. Klub bol založený v roku 1906 a na najväčší úspech si počkal rovných sto rokov: v sezóne 2005/06 získal double - majstrovský titul aj Slovenský pohár. Zajtrajší bude náš 22. vzájomný súboj medzi elitou, z toho dvanásty na štadióne MFK. Pri predchádzajúcich jedenástich návštevách sme uhrali len štyri body za štyri remízy, domácich gólmanov sme dokopy prekonali iba päťkrát. Zajtra sa teda pokúsime zaknihovať si prvé víťazstvo v Ružomberku.

Hráči DAC sú odhodlaní, veď v predchádzajúcich dvoch kolách mužstvo prehralo, čo sa stalo prvýkrát v sezóne. Len tri tímy na jar ešte nepoznajú trpkosť prehry: naši poslední dvaja ligový súperi Trenčín s Trnavou a - Ružomberok. Prekvapiť Liptákov nebude jednoduché, ale cestu ukázal utorňajší pohárový súboj so Senicou, v ktorom sme mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. Trénerovi Marićovi budú zajtra chýbať potrestaný Szarka, zranení Ľupták a Sesar, kým otáznik visí nad Krištom a Kwinom.

Roland Černák, 17-ročný útočník DAC-u očakáva „ťažký zápas, pretože Ružomberok hrá doma a nám to vonku nesype. Ale dúfam, že zachytíme úvod a v tom prípade máme šancu na tri body. Po tom, ako sme prvý pohárový zápas so Senicou vyhrali, je nálada veľmi dobrá a bojovná. Nastúpime s cieľom vyhrať. Ak mi dá tréner šancu, chcem dať konečne gól.“

Obe vzájomné stretnutia na jeseň skončili remízou 1:1. V júlovom 3. kole sme v Ružomberku išli do vedenia v 45. minúte gólom Sablera, za domácich vyrovnal v 77. minúte Turčák. V októbri sa na našom štadióne scenár zopakoval, pred 3605 divákmi ako prvý skóroval Szarka (73. min), ale už o štyri minúty vyrovnal Zreľák.

Vzájomná bilancia (z nášho pohľadu):

Celkovo: 21  4-8-9, skóre 17:24

Na štadióne súpera: 11  0-4-7, 5:16

Program 25. kola Fortuna ligy:

Piatok, 10. apríla 2015, 19.00: Senica-Žilina

Sobota, 11. apríla 2015, 14.30: Trnava-Slovan, Ružomberok-DAC, Košice-Zlaté Moravce

Nedeľa, 12. apríla 2015, 19.00: Trenčín-Podbrezová, Myjava-Banská Bystrica

Stretnutie 25. kola Fortuna ligy MFK Ružomberok - FC DAC 1904 začína zajtra o 14.30 hod, rozhodujú P. Hrčka - Chládek, Ferenc.

Podobne ako z každého súťažného zápasu, aj zajtra z Ružomberka vám na našej webstránke prinesieme živý textový prenos. Buďte pri tom!

Súvisiace správy

Aktuality