Tisíc gólov: od Majorosa po Sharaniho

|
Aktuality
| ut 31.8.2021, Krisztián Nagy

Tretí gól do siete Pohronia z minulého piatka bol pre DAC jubilejný 1000. v najvyššej súťaži.

V piatok si DAC pripísal prvé víťazstvo vonku v aktuálnej sezóne, keď porazil Pohronie 3:0. Posledný, tretí gól bol zároveň jubilejný pre náš klub. Strelil ho v 81. minút Zuberu Sharani a mal poradové číslo 1000 v prvoligovej histórii DAC-u.

Prvý gól sme dosiahli v 3. kole nováčikovskej sezóny 1985/86 a strelil ho v 86. minúte domáceho stretnutia proti Žiline Juraj Majoros z penalty. Doteraz sa v našom drese do streleckej listiny v prvej lige zapísalo 174 hráčov. Najviac ich nastrieľal Pavol Diňa (49), pričom zo súčasného kádra má k nemu najbližšie Zsolt Kalmár, ktorý je s 35 gólmi na 4. priečke historickej tabuľky klubu.

Jubilejné góly DAC-u v prvej lige:

1. gól: 7.9.1985, DAC-Žilina 1:0, Juraj Majoros, 86. min (3. zápas DAC-u v 1. lige)
100. gól: 17.4.1988, DAC-Prešov 3:1, Tibor Mičinec, 22. min (80. zápas)
200. gól: 2.12.1990, DAC-Olomouc 2:1, Július Simon, 46. min (164. zápas)
300. gól: 14.3.1993, DAC-Olomouc 1:0, Július Simon, 90. min (229. zápas)
400. gól: 3.5.1995, Inter-DAC 2:1, Tibor Zsákovics, 16. min (297. zápas)
500. gól: 4.4.1998, DAC-Prievidza 1:0, Zsolt Kianek, 26. min (387. zápas)
600. gól: 11.9.2010, Zlaté Moravce-DAC 1:1, Zoltán Harsányi, 83. min (500. zápas)
700. gól: 18.7.2015, DAC-Senica 2:0, Ákos Szarka, 10. min (625. zápas)
800. gól: 18.2.2018, Senica-DAC 0:2, Zsolt Kalmár, 66. min (707. zápas)
900. gól: 1.9.2019, DAC-Slovan 5:2, Eric Ramirez, 75. min (758. zápas)
1000. gól: 27.8.2021, Pohronie-DAC 0:3, Zuberu Sharani, 81. min (816. zápas)

Ako vidno z nášho prehľadu, najkratšie čakanie medzi dvomi jubilejnými zásahmi bolo medzi gólmi číslo 800 a 900 (51 zápasov), ale aj od 900 po 1000 prešlo iba 58 stretnutí.