Rozhovor

Trojbodová radosť po ťažkom boji

Marko Divković, Milan Šimčák a Danylo Beskorovainyi o cennom nedeľnom víťazstve 2:1 nad zdatným súperom zo Zlatých Moraviec.

Privolali sme to? V predzápasovom rozhovore s Markom Divkovićom padla reč aj o tom, že v oboch predošlých sezónach strelil víťazný gól v Zlatých Moravciach. Tretí pridal tentoraz doma. Stal sa špecialistom na ViOn. „Odohrali sme dobrý zápas, hoci sme schopní podať ešte aj lepší výkon. Bol to ťažký boj a tešíme sa z troch bodov. Neviem, prečo mi to padá práve proti nim, ale som tomu, samozrejme, veľmi rád. Zdá sa, že je to môj obľúbený súper,“ hovorí 20-ročný chorvátsky útočník, ktorý v nedeľu strelil svoj druhý gól v tejto sezóne, prvý ligový. Predtým sa presadil proti Cracovii Krakov v Európskej lige. „Obrancovia hostí si nerozumeli, lopta sa so šťastím dostala ku mne. Z prvej som vystrelil pravačkou a padlo to tam. Bol som šťastný ako vždy, keď skórujem. Uvidíme, či mi tento gól pomôže k návratu do základnej zostavy. Ja verím, že áno. Ako vždy, aj na tréningoch sa snažím podať čo najlepší výkon a už v sobotu uvidíme, ako sa tréner rozhodne.“ Divković mohol mať na konte aj asistenciu, v 26. minúte však Fábry po jeho prihrávke netrafil odkrytú bránku.

Pri neúčasti Davisa a Koštrnu dostal prvýkrát v ligovom ročníku príležitosť Milan Šimčák, ktorý sa na poste ľavého obrancu pripomenul naozaj statočným výkonom. Podiel mal aj na našom prvom góle. „Tešil som sa na zápas, po dlhšom čase ma tréner postavil do základnej zostavy. Myslím si, že som sa chytil šance a podal som dobrý výkon. Uvidíme, čo bude v tomto týždni.“ Na ľavej strane spolupracoval najmä s Kristopherom Vidom. „Bolo to v pohode, veľa sme komunikovali. Vypracovali sme si šance a obidvaja sme mali prsty v prvom góle. Celkovo to ale bol náročný zápas. V prvom polčase sme boli lepší, mali sme aj viac šancí. V druhom dejstve sme sa viac prispôsobili hre súpera, ale dôležité je víťazstvo,“ dodáva bývalý hráč Michaloviec, ktorý k nám prestúpil v lete 2018.

V nedeľu sme natiahli našu pozitívnu šnúru proti Zlatým Moravciam, bodovali sme proti ním už deviatykrát za sebou (bilancia 7-2-0). Dobrým výkonom k tomu prispel aj ukrajinský stopér Danylo Beskorovainyi. Možno pre niekoho prekvapivo, ale v hodnotení InStatu bol s indexom 296 najlepším hráčom zápasu a v celkovom poradí 12. kola skončil šiesty. „Víťazstvo je spoločným dielom celého mužstva, poďakovanie patrí tímu aj trénerom. Tri body zostali doma, čo je super, každý podal kvalitný výkon,“ myslí si 20-ročný obranca. Svoje hodnotenie následne doplnil o ďalšie myšlienky. „V prvom polčase sme hrali skutočne dobre, ale v druhom mal súper väčšie šance. Konečný výsledok 2:1 je pre nás dobrý. Cez najbližší víkend nastúpime vonku proti Pohroniu, čo tiež nebude jednoduché. Súper prehral na Slovane len o gól, čiže má svoju kvalitu,“ pozerá už dopredu rodák z Dnepropetrovsku.

Súvisiace správy

Aktuality

Zápas číslo 1200

štvrtok 24.10.
Foto
Fanúšikovia