Aktuality

Turecký denník 1: Hlásime sa z Beleku

Turecký denník 1: Hlásime sa z Beleku

Aktuality
| ne 23.1.2022, Krisztián Nagy

Výprava futbalistov DAC-u šťastne dorazila na miesto zimného sústredenia.

article_bannerarticle_banner

Tak, a žlto-modrí sú už v Turecku. Mužstvo si dnes muselo privstať, veď na dlhú cestu do Turecka sa vydalo už zavčas ráno. Cesta z bodu A (MOL Akadémia) do bodu B (hotel Papillon Aycha v Beleku) trvala celkovo 8 hodín a pár minút.

Poďme ale poporiadku. Z našej akadémie vyrazil autobus na viedenské letisko o 5.40 h a výprava bola na Schwechate už krátko pred siedmou. Napriek tomu, že let spoločnosti SunExpress mal zhruba 45-minútové meškanie, v Antalyi náš Boeing 737 pristál len 15 minút po plánovanom čase. Mimochodom, na palube bola aj výprava MFK Ružomberok, nášho suseda z fortunaligovej tabuľky.

Po nočnom vstávaní väčšina mužstva cestu využila na oddych a dospávanie, pozerali sa ale tiež filmy, hrali hry a vo viacerých rukách sa objavili aj knižky. Na letisku v Antalyi si každý našiel svoju batožina. Dorazili aj všetky prepravné boxy s výstrojom, loptami a ďalšími tréningovými pomôckami, čomu sa najviac potešili kustód Marián Gódány s vedúcim mužstva Gáborom Antalom.

Presun z letiska do Beleku zabral ďalšiu dobrú polhodinu a o 15.45 h miestneho času (doma je o dve hodiny menej) zastavil autobus s hráčmi a štábom priamo pri hotely. Po ubytovaní a spoločnom neskorom obede nasledoval oddych.

Ako sme už spomínali, vo výprave nechýba ani Luciano Vera, ktorý sa po prekonaní Covidu pripojil k mužstvu v piatok.

Tréner Joao Janeiro na dnes náročnejší tréning neplánoval, hráči si však podvečer zabehali na pláži mora. Už na prvý pohľad je zrejmé, že v areály hotela je toho dosť na obdivovanie, ale o tom azda inokedy.

P.s.: Pri check-ine a nástupe do lietadla, v sedení a následne aj vo vystupovaní z lietadla sme Ružomberčanov predstihli. Veríme, že to isté bude platiť aj v tabuľke po skončení ligovej sezóny.