Aktuality

Kristopher Vida prestupuje do Piastu Gliwice

Kristopher Vida prestupuje do Piastu Gliwice

A-TÍM
|
Aktuality
| st 26.2.2020, Krisztián Nagy

Maďarský krídelník posilnil poľského majstra, kde bude spoluhráčom Tomáša Huka.

Kristopher Vida po úspešnom absolvovaní zdravotných testov podpísal 3,5-ročnú zmluvu s Piastom Gliwice. V šatni aktuálneho poľského šampióna sa opätovne stretne s bývalým spoluhráčom z Dunajskej Stredy Tomášom Hukom.

„Som nesmierne vďačný klubu, spoluhráčom, všetkým piatim doterajším trénerom a, samozrejme, fantastickým fanúšikom. Spoločne sme prežívali ten krásny prerod, ktorým DAC prechádzal. Keď som sem prišiel, nemali sme štadión, v akadémii boli len dve ihriská a ani výsledky nevyzerali najlepšie. Teraz je všetko dané, aby klub naďalej rástol. Napĺňa ma hrdosťou, že som sa mohol zlepšovať v tomto prostredí a dostal som príležitosť odohrať tu vyše sto zápasov. Obdobie v Dunajskej Strede zostane navždy v mojom srdci. Nadišiel však čas urobiť ďalší krok v kariére. Ďakujem za všetko a držím palce - Hajrá DAC!“ povedal na rozlúčku 24-ročný Kristopher Vida.

Najlepší strelec DAC-u v predošlej aj aktuálnej sezóne prišiel na Žitný ostrov v lete 2016 z holandského klubu De Graafschap. Postupne sa vypracoval medzi opory mužstva a dostal sa aj do širšieho kádra maďarskej reprezentácie. Za tri a pol roka nastúpil v našom drese na 106 prvoligových stretnutí, skóroval 29-krát. V historickej tabuľke strelcov DAC-u v najvyššej súťaži mu patrí 5. priečka, v počte štartov je trinásty. V Európskej lige pridal ďalších 8 zápasov a 2 góly, v Slovnaft Cupe má bilanciu 12/2.

„Kris bol jedným z najhodnotnejších hráčov klubu pod novým majiteľom. Pamätám si na jeho prvú návštevu, práve v deň 21. narodenín, kedy sme búrali starý štadión. Zosobňoval rozvoj klub, jeho filozofiu a hodnoty počas predošlých rokov. Už navždy bude mať žlto-modré srdce. Nemohli sme mu zabrániť, aby využil túto príležitosť a, samozrejme, mu prajeme veľa šťastia. Kris zostane navždy v našich srdciach,“ skonštatoval športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Kriszovi ďakujeme za množstvo pekných spomienok, ktoré za sebou zanechal a prajeme mu veľa úspechov do ďalšej kariéry!