Aktuality

Yhoan Andzouana zostáva v DAC, podpísal do leta 2025

Yhoan Andzouana zostáva v DAC, podpísal do leta 2025

A-TÍM
|
Aktuality
| ut 23.5.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Vedenie nášho klubu a 26-ročný futbalista sa dohodli na pokračovaní spolupráce minimálne na ďalšie dva roky.

Yhoan Many Andzouana podpísal s naším klubom nový kontrakt, ktorý platí do 30. júna 2025 a obsahuje aj opciu na ďalší rok. Dvadsaťšesťročný konžský rodák (nar. 13. decembra 1996 v Brazzaville), ktorý vyrastal v Paríži a prešiel akadémiou AS Monaco, prestúpil do DAC-u v lete 2020 z belgického KSV Roeselare. Podpísal vtedy zmluvu na tri roky, ktorú teraz, krátko pred jej vypršaním, obe strany obnovili.

Päťnásobný reprezentant Konga prišiel na Žitný ostrov pôvodne ako krídelník, veľkú časť uplynulej sezóny však odohral na poste ľavého obrancu, kde sa vypracoval na oporu tímu. Celkovo si v našom drese doteraz zahral v 76 stretnutiach Fortuna ligy, skóroval 7-krát. V Európskej konferenčnej lige zasiahol do štyroch zápasov, v Slovnaft Cupe si pri 7 štartoch pripísal 4 presné zásahy.

„Som skutočne veľmi rád, pretože som túžil zostať v Dunajskej Strede. Ďakujem za dôveru celému klubu, na čele s majiteľom, športovým riaditeľom a trénermi. Cítil som, ako veľmi im záležalo na tom, aby som tu zostal a práve to zohralo veľkú rolu pri mojom rozhodovaní. Pre každého hráča je dôležité, aby sa vo svojom klube cítil čo najlepšie. Po príchode do DAC-u mi chvíľu trvalo, kým som sa presadil, ale už sa tu cítim ako doma a uplynulá sezóna bola najlepšia v mojej kariére. Boli sme blízko k tomu, aby sme prepísali klubovú históriu a som presvedčený, že máme kvalitu na to, aby sa nám to v tej ďalšej skutočne aj podarilo. Verím, že už nemusíme dlho čakať na moment, kedy do klubovej vitríny vložíme prvé trofeje,“ vyhlásil po podpise novej zmluvy Yhoan Andzouana, ktorý si uvedomuje, na akej pozícii s ním tréner Adrian Guľa ráta. „V jeho plánoch figurujem najmä ako krajný obranca, či v prípade iného rozostavenia ako wingback. Vie však, že v prípade potreby ma môže využiť aj v útoku či na krídle, ako napríklad v Trnave či v poslednom kole s Banskou Bystricou. Som tímový hráč a nastúpim tam, kde bude treba.“

„Sme veľmi radi, že môžeme oznámiť predĺženie zmluvy s Yhoanom, ktorý si vybral nás, hoci mal niekoľko ponúk z iných klubov, kde mohol zarábať viac. Pod vedením súčasného trénerského štábu urobil veľký pokrok po taktickej aj mentálnej stránke, navyše je vďaka svojej univerzálnosti veľmi cenným členom nášho kádra. Podpisom tohto kontraktu sme si zabezpečili zotrvanie kľúčového hráča našej obrannej línie, ktorá bola v sezóne 2022/23 najlepšia vo Fortuna lige,“ skonštatoval športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.