Aktuality

Zajtra štartuje zimná príprava žlto-modrých

Zajtra štartuje zimná príprava žlto-modrých

Aktuality
| st 5.1.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Vo štvrtok poobede sa pre hráčov DAC-u skončí dovolenkové obdobie. Prvý tréning prípravy na jarnú časť Fortuna ligy absolvujú zverenci Joaa Janeira 6. januára o 15.00 h.

article_bannerarticle_banner

Mužstvo DAC-u ukončilo jeseň 17. decembra 2021 záverečným ligovým stretnutím proti Ružomberku. Nasledovalo 19 dní zimnej dovolenky, na ktorú však hráči dostali od trénerského štábu individuálne tréningové plány.

„Individuálny plán sa skladá z behov a rôznych posilňovacích cvičení. Cvičiť som chodil do fitness centra a behy som absolvoval sám v okolí Liptovského Mikuláša či priamo v meste. Počas voľného obdobia som si tiež dobre oddýchol s rodinou a teraz sa už teším na spoločnú zimnú prípravu so spoluhráčmi,“ skonštatoval kapitán mužstva Dominik Kružliak.

Prvý zraz v novom roku je naplánovaný na štvrtok 6. januára 2022 o 14.00 h, úvodnú tréningovú jednotku absolvuje mužstvo o hodinu neskôr. Takto skoro sme prípravu ešte nikdy nezačali, ale aj liga odštartuje v doteraz najskoršom termíne: oficiálny termín 20. ligového kola je 12. február 2022. Na prvý majstrovský zápas jarnej časti pocestujeme do Trnavy.

Prvých sedemnásť dní zimnej prípravy bude prebiehať v domácom prostredí MOL Akadémie, po ročnej prestávke žlto-modrí absolvujú aj sústredenie v Turecku. V pláne je šesť prípravných stretnutí, tri doma (Petržalka, Pohronie, Šamorín) a tri v krajine polmesiaca (Bačka Topola, Kubaň Krasnodar, Čukarički Belehrad).

Oznam pre médiá: pred prvým tréningom 6. januára 2022 budú tréneri a hráči zástupcom tlače k dispozícii medzi 14.00 a 14.30 h v hlavnej budove MOL Akadémie. Vstup je možný v režime OP. Ďalšie informácie poskytneme záujemcom na adrese knagy@dac1904.sk.