Zimná Tipsport liga: DAC 1904 - FC Nitra 2:1 (0:0)

|
Zápas
| st 22.1.2020, Krisztián Nagy

Góly Divkovića a Ramireza nám zabezpečili prvé víťazstvo v zimnej príprave.

V treťom a záverečnom stretnutí Zimnej Tipsport ligy si DAC dnes doobeda zmerali sily s fortunaligovým rivalom z Nitry.

Vo vyrovnanom prvom polčase mal o niečo viac roboty náš brankár Jedlička, aktívny bol najmä Gatarić. Na opačnej strane bol najbližšie ku gólu „špicák“ Blackmana.

Do sietí to začalo padať až v druhom dejstve. Po hodine hry sa štvrtý rohový kop Nitranov poodrážal k striedajúcemu Kulišovi, ktorý nie príliš prudkou, ale umiestnenou strelou dostal hostí do vedenia. Odpoveď prišla už o dve minúty, keď sa na pravom krídle uvoľnil Divković a pravačkou napálil loptu do horného rohu Kuciakovej bránky. O našom víťazstve rozhodla pekná akcia z 84. minúty, kedy si do voľného priestoru šikovne nabehol K. Vida, pred bránkou našiel nabiehajúceho Ramireza, ktorý jemný dotykom preloboval padajúceho gólmana Nitry.

Dnešným stretnutím sa naše mužstvo prechodne rozlúčilo s domácim prostredím. V piatok DAC odlieta na týždeň na Maltu, kde odohrá dve stretnutia Tipsport Malta Cupu. Ten prvý je na programe v sobotu o 13.30 hod proti Mladej Boleslavi. Od 2. do 9. februára sa budú zverenci trénera Héldera pripravovať v rámci sústredenia v tureckom Beleku.

DAC 1904 - FC Nitra 2:1 (0:0)
Hralo sa na umelom ihrisku č. 2 MOL Akadémie, Dunajská Streda, streda 22.1.2020 o 10.30 hod., zamračené, dážď, -1°C
Góly: 62. Divković, 84. Ramirez - 60. Kuliš
Rozhodovali:Dohál - Žákech, Sluk, 150 divákov
DAC:Jedlička (46. Slančík) - Blackman (70. Šimčák), Kružliak (K), Beskorovainyi, Davis - Bednár (75. Lalatović), Nagy (67. Schäfer) - Divković, K. Vida (85. Boateng), Javro (46. Phillips) - Ramirez (85. J. Švec). Tréner: Hélder Cristovao.
Nitra: Šípoš (46. Kuciak) - Magda (70. Kuník), Podhorin (70. Galbayev), Farkaš, Šurnovský (46. Janso) - Javorčić (70. Bilovský), Faško (70. Fabiš) - Šefčík, Vrábel (46. Kuliš), Chobot (46. Perez) - Gatarić. Tréner: Anatolij Demjanenko.

ŠTATISTIKA:
Strely - na bránu 6:5, mimo 10:10
Rohové kopy - 9:5
Ofsajdy - 0:2

Program a výsledky Zimnej Tipsport ligy - C skupina:
15.1.2020, 13.00 hod: Nitra-Skalica 3:3 (2:2) 8. Ristovski, 38. Farkaš, 86. Mikuš - 21. Hlavatovič, 29. Ranko, 74. Popović
18.1.2020, 13.00 hod: DAC-Brno 0:5 (0:2) 15. Fousek, 44. Přichystal, 63. Přichystal, 64. Pachlopník, 88. Bariš
19.1.2020, 10.30 hod: Nitra-Brno 5:1 (2:0) 5. Gatarić, 41. Martišiak, 70. Ristovski, 82. Ristovski, 88. Šefčík - 77. Pachlopník
19.1.2020, 13.00 hod: DAC-Skalica 0:1 (0:0) 74. Hlavatovič
22.1.2020, 10.30 hod: DAC-Nitra 2:1 (0:0) 62. Divković, 84. Ramirez - 60. Kuliš
22.1.2020, 11.00 hod: Brno-Skalica 3:1 (3:1) 11. Hladík, 21. Hladík, 30. Šumbera - 20. Frimmel