Aktuality

Žlto-modrí odštartovali letnú prípravu

Žlto-modrí odštartovali letnú prípravu

Aktuality
| po 14.6.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Na úvodnom tréningu prípravy pred novou sezónou 2021/22 sa trénerovi Antalovi Némethovi hlásilo 20 futbalistov.

article_bannerarticle_banner

Dnes presne napoludnie sa aj pre DAC začalo obdobie letnej prípravy. Tréner Antal Németh mal v prvý deň k dispozícii štyroch brankárov a 16 hráčov do poľa.

MOL Akadémia ožila po troch týždňoch, spoločná práca odštartovala v dobrej nálade a s veľkým odhodlaním.

Hráči dostali na trojtýždňové voľno individuálne tréningové plány, ktorých plnenie tréneri priebežne kontrolovali. Úvod prípravy sa niesol v znamení vstupných meraní. „Sledujeme parametre ako pohybový rozsah, výbušnosť, maximálna sila a vytrvalosť, ktoré sme odmerali aj na konci uplynulej sezóny. Výsledky porovnáme a na ich základe vypracujeme hráčom tréningový plán tak, aby v najbližších dňoch a týždňoch dostali individuálne zaťaženie,“ vysvetlil kondičný tréner Csaba Gábriš.

Hráči sa schádzali postupne, rozdelení do štyroch skupín. Z jarného kádra chýbali viacerí. Ako je známe, Máté Vida, Jannik Müller a Isaac Christie-Davies u nás skončili, kým Sidney Friede sa pre pretrvávajúce problémy s kolenom rozhodol ukončiť kariéru. Na odchode je aj Niklas Sommer, ktorému sa 30. júna končí zmluva. Pre dlhotrvajúce zranenie sa s mužstvom nepripravujú ani Zsolt Kalmár a Cesar Blackman, reprezentačné povinnosti si v týchto dňoch plnia Eric Davis, Eric Ramirez a András Schäfer. O niečo neskôr sa k tímu pripoja aj Luciano Vera, Sebastian Nebyla a Zuberu Sharani (toho sme na jar požičali do Michaloviec).

Navrátilcami sú Andrej Fábry a Matúš Malý, ktorý strávili posledný polrok na hosťovaní v Seredi resp. Senici. Zo Šamorína k nám zamierili Martin Rymarenko a Dominik Veselovský. Úplne novou tvárou je zatiaľ iba 21-ročný Máté Bencze. Bývalý maďarský mládežnícky reprezentant prišiel na skúšku.

„Všetci sme sa tešili na začiatok prípravy a na stretnutie so spoluhráčmi, trénermi a ľuďmi z klubu. Počas trojtýždňového voľna sme si oddýchli fyzicky aj psychicky. Čaká nás tvrdá práca, cieľom je dobre sa pripraviť na ligu, Konferenčnú ligu aj Slovenský pohár. To bude základom prípravy. Takisto sme radi, že po Marseille a Nice narazíme na ďalšieho elitného súpera. Zápas proti Salzburgu je výborným testom, ktorý nám ukáže, na čom sme a v čom sa ešte musíme zlepšiť,“ vyhlásil kapitán Dominik Kružliak.

„Pevne verím, že každý je tak veľmi motivovaný, ako ja. Záťaž budeme dávkovať podľa výsledkov dnešných meraní. Prví dni sa budeme pripravovať doma, v piatok zamierime na sústredenie do Rakúska. V príprave bude dôležité, aby sme sa zlepšili nielen kondične, ale aj herne. Odchádzajúcich hráčov chceme nahradiť, s potenciálnymi posilami prebiehajú rokovania,“ dodal tréner Antal Németh.

Hráči zapojení do prípravy 14.6.2021: Jedlička, Száraz, Veszelinov, Horváth - Beskorovainyi, Balić, Braun, Brunetti, Andzouana, Njie, Moumou, Kružliak, Taiwo, Divković, Nicolaescu, Fábry, Malý, Veselovský, Rymarenko, Bencze

Chýbali:
Schäfer, Davis, Ramirez - reprezentačné povinnosti
Vera, Nebyla a Sharani - pripoja sa neskôr
Kalmár, Blackman - zranenie

Trénerský štáb:

Tréner: Antal Németh

Tréner brankárov: Martin Raška
Kondičný tréner: Gábriš Csaba
Videoanalytik a asistent trénera: Tristan Thomas

Program letnej prípravy:
14. júna, pondelok: začiatok prípravy
18.-25. júna: sústredenie v Tirolsku, Rakúsko
25. júna, piatok 18.00 hod: Red Bull Salzburg (Rakúsko, 1. liga) - DAC, Eugendorf, Rakúsko
30. júna, streda: súper v štádiu riešenia
3. júla, sobota: DAC - Haladás Szombathely (Maďarsko, 2. liga), Dunajská Streda
10. júla, sobota: DAC - Vasas Budapešť (Maďarsko, 2. liga), Komárno
15. júla, štvrtok: súper v štádiu riešenia

Nový ročník Fortuna ligy 2021/22 začneme v nedeľu 25. júla v Michalovciach. Tri dni predtým odohráme úvodný duel 2. predkola Európskej konferenčnej ligy.