Prípravné stretnutie: DAC 1904 - FK Čukarički Belehrad 0:2 (0:1)

|
| po 31.1.2022, Krisztián Nagy

V treťom prípravnom stretnutí nášho mužstva na sústredení v Turecku rozhodla efektivita, súper obidve svoje strely na bránku premenil na gól, my sme neskórovali ani z penalty.

DAC dnes odohral tretí zápas v priebehu piatich dní, naším súperom bol bronzový tím srbskej najvyššej súťaže FK Čukarički Belehrad.

Tréner Joao Janeiro naordinoval dnes doobeda kratší tréning, ktorý slúžil na rozhýbanie a zahriatie svalov. Pri skladaní dnešnej zostavy nemohol pre väčšie-menšie zranenia či zdravotné problémy rátať s trojicou Kružliak, Moumou a Vantruba.

V 11. minúte srbský brankár fauloval v pokutovom území Andrezinha, nariadenú penaltu zahrával Krstović, ale Petrović napravil svoju chybu a pokus mieriaci do jeho rúk zneškodnil. O sedem minút sa z nevinne vyzerajúcej situácie súper ujal vedenia. Lopta v našej šestnástke prepadla na Campbella a jamajský krídelník zoči-voči Veszelinovovi nezaváhal - 0:1. Bola to jediná strela Čukarički na bránku v prvom polčase. DAC bol aktívnejší, ale hralo sa viac medzi šestnástkami. Za zmienku stoja pokusy Andrezinha priamo na brankára a o čosi nebezpečnejšie vyzerajúca strela Krstovića, ktorá však mierila kúsok vedľa pravého horného rohu.

Po obrátke sme súpera zatlačili na jeho polovicu, hralo sa prakticky na jednu bránku. Srbský tím sa snažil o rýchle protiútoky po dlhých odkopoch, ale aj po nich sme dokázali zbierať lopty, a tak postupne prichádzali aj šance. V 51. min Sharani našiel pred bránkou voľného Krstovića, ten však prestrelil poloprázdnu bránku. Čiernohorský útočník sa snažil aj o dvanásť minút, tentoraz mieril tesne vedľa. V 71. min Krstović prenikol až k postrannej čiare, jeho spätnú prihrávku Hahn napálil iba do bočnej siete. Veľkú príležitosť sme mali ešte aj v 84. min, keď Sharaniho strela presvišťala okolo ľavej žrde. Čukarički sa v druhom polčase dostalo na dostrel iba dvakrát, ale v oboch prípadoch to pred našou bránkou horelo. V 80. min ešte Rakonjac priveľa špekuloval pred Veszelinovom, ale v 89. min prišiel trest za zahodené šance. Rýchlu kontru zakončil chladnokrvne Ndiaye a stanovil na konečných 0:2.

Dnešný bol posledný duel žlto-modrých na sústredení v Turecku, v stredu odlieta výprava domov. Posledné stretnutie zimnej prípravy odohrá mužstvo v nedeľu 6. januára v MOL Akadémii proti Šamorínu.

DAC 1904 - FK Čukarički Belehrad 0:2 (0:1)
Mardan Sports Complex, Aksu, Antalya, Turecko, pondelok 31.1.2022, 15.00 hod, polooblačno, +11°C
Góly: 11. Campbell, 89. Ndiaye
DAC: Veszelinov - Pinto, Muhamedbegovic, Brunetti (46. Malý), Ciganiks - Dimun (82. Njie), Balić - Veselovský (35. Sharani), Andrezinho (87. Verlinden), Nebyla (46. Hahn) - Krstović. Tréner: Joao Janeiro.
Čukarički: Petrović (46. Belić) - Tanasijević, Obradović (60. Drezgić), Puškarić, Tošić (66. Roganović) - Kajević (66. Lukić), K. Belić (60. Kovač), Ergelaš (66. Ajdar) - Čolović (60. Savić), Spasojević (46. Rakonjac), Campbell (35. Ndiaye). Tréner: Saša Ilić.