Hodnotenie trénerov po prípravnom stretnutí FK TSC Bačka Topola - DAC 1904 (4:1)

|
| ne 10.9.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Včerajšie prípravné stretnutie hodnotia tréneri Adrian Guľa a Žarko Lazetić.

Adrian Guľa (DAC): „Generálne to bol dobrý a poučný zápas proti kvalitnému súperovi v jeho krásnom prostredí. Výsledok je pre nás krutý, pretože inkasované góly padli zo situácií, ktoré sa dajú a aj musia byť okamžite napravené. Trikrát sme inkasovali zo štandardných situácií. Mali sme solídny vstup, prvý polčas bol dobrý aj napriek tomu, že chlapci hrali prvý raz s Gourém a po dlhom čase dostali vyššiu minutáž Gruszkowski, Kaša, Čermák a Herc. Išli sme do vedenia, dokázali sme z náročných situácii vychádzať dostatočne rýchlo aj technicky, hoci finálna fáza mohla byť ešte lepšia. Do druhého dejstva sme vstúpili pomaly, čo súper využil, hoci vyrovnal po darovanom góle. Mužstvo na to nereagovalo dobre, za stavu 1:1 sme sa nechali zatlačiť. Aj keď vieme, že sme nemali veľa času na spoločný tréning, veď Gouré prišiel až v piatok, druhá štandardná situácia znamenala vedúci gól súpera. Vtedy sme trošku stratili hlavu, ale nevyužili sme dve obrovské príležitosti. Práve tu sa podľa mňa lámal zápas, či už to bol Gourého skvelý únik alebo Risvanisova hlavička po štandardnej situácii. Vo zvyšnom čase mal súper viac čerstvých síl a uhral zápas do víťazstva. Samozrejme, každá prehra je bolestivá, zvlášť teraz, no na druhej strane sme získali veľmi veľa podnetov k tomu, aby sme okamžite korigovali hlavne štandardné situácie a kooperáciu s novými chalanmi. Vyskúšali sme si aj nové rozostavenie, čo nám v ďalšej fáze sezóny môže rozšíriť možnosti. Športová forma niektorých hráčov však nie je na takej úrovni, ako by sme požadovali, aj preto sme privítali možnosť odohrať tento zápas. Hlavne na konci druhého polčasu bolo cítiť, že nám odišla šťava a súper to využil. Škoda, že sme inkasovali z jednoduchých situácii, ako sú štandardky. Musíme prepnúť myseľ na zápasový mikrocyklus v budúcom týždni,pretože vieme, čo nás čaká. Proti Slovanu musíme ísť všetci na dno svojich síl herne, aj fanúšikovsky. Musíme spraviť všetko, aby sme udržali body doma.“

Žarko Lazetić (Bačka Topola): „Odohrali sme výborný prípravný zápas proti silnému súperovi, ktorý chcel hrať aktívne a ofenzívne. V prvom polčase sme pôsobili trošku unaveným dojmom, čo bolo dôsledkom toho, že sme v poslednom týždni absolvovali tvrdé tréningy. Navyše, šancu dostali aj hráči, ktorí v doterajšej časti sezóny hrávali menej. V prvom dejstve bol DAC lepší, potom sme prestriedali, spravili sme zopár zmien a už to bolo z našej strany lepšie. Vypracovali sme si viacero šancí, trikrát sme sa presadili po štandardných situáciách, takže môžem byť spokojný. Viacero hráčov dostalo zápasové vyťaženie počas tejto reprezentačnej prestávky, čo je pozitívne, pretože musíme byť pripravení na zhustený jesenný program, keď budeme hrať každé tri dni. Myslím si, že každý hráč dostane šancu. DAC-u prajem všetko najlepšie v slovenskej lige.“