Prípravné stretnutie: DAC 1904 - ETO FC Győr 0:1 (0:0)

|
| pi 13.10.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Októbrovú reprezentačnú prestávku vyplnil prípravný zápas s Győrom, v ktorom o víťazstve hostí rozhodol gól kmeňového hráča DAC-u Riquelmeho.

MOL Aréna bola dejiskom dnešného prípravného stretnutia proti ETO FC Győr, ktorý vyplnil nášmu mužstvu druhú reprezentačnú pauzu v tomto ročníku.

Tréner Adrian Guľa nemohol v zápase proti lídrovi maďarskej NBII počítať so sedmičkou reprezentantov (Csinger, Vitális, Ramadan, Romero, Niarchos, Veselovský a Szolgai), ani s hráčmi, ktorých vyradili menšie či väčšie zdravotné problémy (Urblík, Čermák, Záhradník, Gruszkowski). Do kádra povolal dvojicu hráčov z partnerského Šamorína (Demjanović a Owusu).

Hralo sa v príjemnom, októbrovom počasí, no prvé dejstvo veľa vzruchu neprinieslo. Jediný väčší zákrok predviedol Petráš v 41. min, keď skrotil Kröhnovu strelu. Akciu ukončil Riquelmeho pokus tesne nad. Najdôležitejším momentom polčasu bolo zranenie Gavrića, ktorý pre problémy s kolenom nútene striedal už po dvadsiatich minútach.

Po obrátke sme videli podstatne viac príležitostí. V 68. min sa po peknom úniku Redzica ocitol vo vyloženej šanci Trusa, no z päťky vypálil nad. O štyri minúty získal pri napádaní loptu od Herca Brazílčan Riquelme, obišiel aj Petráša a namieril do prázdnej bránky - 0:1. Kmeňový hráč DAC-u zostal jediným strelcom zápasu, nakoľko Kašova hlavička z 80. min mierila len do žrde a pokusy Goureho, Barišića a Herca minuli bránku.

Žlto-modrí najbližšie nastúpia budúcu sobotu 21. októbra o 18.00 h v stretnutí 11. kola Niké ligy na žilinskej pôde.

DAC 1904 - ETO FC Győr 0:1 (0:0)