Prípravné stretnutie: DAC 1904 - FC Rapid Bukurešť 1:1 (1:0)

|
| st 28.6.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Proti piatemu tímu rumunskej najvyššej súťaže padli oba góly zo štandardnej situácie. Do vedenia nás dostal Risvanis, hostia vyrovnali v samom závere.

Po víťazstve 1:0 nad Pohroním a remíze 1:1 s Brnom pokračovala dnes letná príprava stretnutím proti Rapidu Bukurešť, ktorý skončil v minulej sezóne na 5. mieste rumunskej najvyššej súťaže.

Tréner Adrian Guľa sa musel pri skladaní zostavy opäť zaobísť bez Niarchosa, Gavrića, Čermáka, Csingera a Szánthóa, pričom pre drobné šrámy preventívne nenastúpili ani Veszelinov, Pinto, Ramadan a Kalmár.

Naopak, po reprezentačných povinnostiach bol prvý raz v novej sezóne k dispozícii Nikola Krstović, premiéru v našich farbách si odkrútil Konrad Gruszkowski a zo Šamorína pribudol do kádra ghanský krídelník Brigth Owusu.

Dobrý vstup žlto-modrých do zápasu mohli gólom korunovať Veselovský a najmä Leginus, po ktorého strele zazvonila žrď. Na opačnej strane prekopol bránku Bamgboye a proti Petrášovi nepochodil ani Papeau. Zaujímavý futbal v dobrom tempe priniesol ešte niekoľko ďalších závarov na oboch stranách, až prišla 38. minúta a naše úsilie korunoval gólom dnešný kapitán Risvanis. Vitális z rohu nahral Mendezovi, ten nacentroval na zadnú žrď a Brunetti vrátil loptu pred bránku. Tam si ju spracoval Risvanis a z otočky napálil do pravého horného rohu - 1:0.

Druhý polčas poznačili početné zmeny, ubudlo aj šancí, no v 58. minúte mohol Veselovský zvýšiť náš náskok. Hostia dali o sebe vedieť až v záverečnej štvrťhodine, keď dvakrát nebezpečne strieľal Cirjan. V 90. minúte Železničiari nečakane udreli: priamy kop pristál na hlave obrancu Iacoba a ten namieril presne k pravej žrdi, Petráš nemal nárok – 1:1.

Štvrtý - a zároveň predposledný - zápas letnej prípravy absolvujeme vonku, keď v sobotu 1.7.2023 o 17.30 h nastúpime na štadióne maďarského prvoligistu Fehérvár FC, ktorý zakončil minulú sezónu na 10. priečke.

DAC 1904 - FC Rapid Bukurešť 1:1 (1:0)