Prípravné stretnutie: DAC 1904 - FC Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)

|
| so 24.6.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Na Ramadanov gól odpovedal Fousek, v druhom zápase letnej prípravy v Mierove proti českému druholigistovi Zbrojovka Brno sa tak zrodila remíza.

Po minulotýždňovom víťazstve 1:0 nad Pohroním odohrali dnes žlto-modrí druhé stretnutie letnej prípravy. Na ihrisku v Mierove bola naším súperom Zbrojovka Brno, posledný tím uplynulej sezóny českej najvyššej súťaže.

Tréner Adrian Guľa mal v porovnaní s predošlým duelom k dispozícii viacerých navrátilcov z reprezentačných zrazov (Yhoan Andzouana, Dominik Veselovský, Ammar Ramadan, Máté Szolgai, Milan Vitális a Zoran Záhradník), ako aj Filipa Kašu, ktorý od pondelka trénoval s mužstvom.

Naopak, pre zranenie sú stále mimo Ioannis Niarchos, Željko Gavrić, Aleš Čermák, Márk Csinger aj Regő Szánthó, kým Zsolt Kalmár a Nikola Krstović sa k mužstvu pripoja až v pondelok. Najčerstvejší prírastok do nášho kádra, 22-ročný poľský pravý obranca Konrad Gruszkowski, absolvoval u nás len včerajší tréning, preto dnes ešte nenastúpil.

Našu úvodnú prevahu mohol v 12. min korunovať aktívny Máté Szolgai, ktorý po priťuknutí Záhradníka neprestrelil Šimana. V 38. min sa súboj Šiman-Szolgai zopakoval, keď v najväčšej tutovke prvého polčasu opäť uspel hosťujúci gólman. Fyzicky silní hostia hrozili najmä po štandardných situáciách, no Veszelinov čelil len jednej priamej strele.

Po obrátke bolo viac striedaní ako šancí, avšak dočkali sme sa už aj gólov. V 69. min zakončil rýchlu kontru Ramadan krásnym volejom pod brvno - 1:0. O tri minúty sme trafili aj druhýkrát, po prihrávke Demjanoviča však stál zakončujúci Žiga v tesnom ofsajde. Keď prešli ďalšie tri minúty, dobrú loptu za obranu dostal Fousek a preloboval Petráša - 1:1. Krátko pred koncom mal rozhodnutie na kopačke Andzouana, namieril však len do stredu bránky.

Tretie stretnutie letnej prípravy odohráme už budúcu stredu, 28.6.2023 o 11.00 h, kedy v MOL Akadémii privítame Rapid Bukurešť, 5. tím rumunskej prvej ligy.

DAC 1904 - FC Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)