Prípravné stretnutie: FK Crvena zvezda Belehrad - DAC 1904 4:0 (3:0)

|
| st 5.2.2020, Krisztián Nagy

V prvom prípravnom stretnutí sústredenia v Beleku sme podľahli srbskému majstrovi 0:4.

Do šiesteho stretnutia zimnej prípravy - a prvého v Turecku - nastúpil už aj Zsolt Kalmár. Pre kapitána nášho mužstva to bol vôbec prvý zápasový štart od novembra, kedy si v drese maďarskej reprezentácie zlomil členok. Na ihrisku vydržal do 81. minúty.

Srbský majster a účastník skupinovej fázy LM v posledných dvoch ročníkoch mal od začiatku prevahu. Crvena zvezda sa ujala vedenia hneď z prvej akcie, ktorú v 3. minúte tvrdou strelou zakončil El Fardou. V 11. minúte mohol po prihrávke Blackmana vyrovnať Ramirez, jeho delovku však Borjan vyrazil na roh. O päť minút autor úvodného gólu zahral druhý roh červeno-bielych, našiel Jovančića a bolo 2:0. V 29. minúte ďalekonosná strela Petrovića aj pomocou vetra skončila v pravom hornom rohu - 3:0. konečný výsledok stanovil po prestávke Boakye, ktorý hlavou preloboval Jedličku.

V sobotu nás čaká už generálka na jarnú časť sezóny. Siedme a posledné stretnutie zimnej prípravy odohráme proti slovinskému majstrovi NK Maribor, čas výkopu bude upresnený neskôr.

FK Crvena zvezda Belehrad - DAC 1904 4:0 (3:0)
Regnum Carya Belek, Turecko, streda 5.2.2020 o 17.30 hod (15.30 SEČ), zamračené, silný vietor, dážď, +16°C
Góly: 3. El Fardou, 16. Jovančić, 29. Petrović, 58. Boakye
DAC: Jedlička - Blackman (76. Lalatović), Kružliak, Beskorovainyi (84. Malý), Davis (84. Šimčák) - Bednár (25. Phillips) - Divković (84. Švec), Kalmár (81. Schäfer), Fábry (86. Boateng), K. Vida (84. Čmelík) - Ramirez (73. Javro). Tréner: Hélder Cristovao.
Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Degenek (72. Pankov), Babić (72. Milunović), Rodić (72. Konatar), Jovančić (72. Jovičić), Petrović (72. Vulić), Nikolić (72. Ivanić), El Fardou (72. Garcia Tomané), Gavrić (72. Šimić), Boakye (72. Pavkov). Tréner: Dejan Stanković.