Prípravné stretnutie: FK TSC Bačka Topola - DAC 1904 4:1 (0:1)

|
| so 9.9.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

DAC dnes odohral prípravné stretnutie na pôde lídra srbskej najvyššej súťaže. Po polčase sme vyhrávali rýchlym gólom Christiána Herca, domáci však po prestávke otočili výsledok.

Septembrovú reprezentačnú prestávku nám vyplnil prípravný duel na štadióne lídra srbskej ligy a účastníka skupinovej fázy Európskej ligy. dnešný zápas bol súčasťou osláv domáceho FK TSC Bačka Topola, ktorý oslavuje 110. výročie založenia.

Tréner Adrian Guľa dnes skladal mužstvo bez šestice reprezentantov (Csingér, Vitális, Andzouana, Szolgai, Niarchos, Záhradník) a viacerých zranených hráčov (Brunetti, Ramadan, Veselovský, Pinto, Redzic, Barišić). Do Srbska nevycestoval ani ďalší nováčik, Venezuelčan Romero, ktorý nedostal víza. Brankár Popović zostal trénovať v Dunajskej Strede.

Premiéru v žlto-modrom si odkrútil útočník Gouré a do kádra sa dostala aj štvorica z U19 (Zemko, Angyal, Oros, Urban).

Úvod nám vyšiel na výbornú: už v 2. min poslal Gruszkowski center na vzdialenejšiu päťku, odkiaľ Herc volejom dostal DAC do vedenia - 0:1. Tento gól udal stretnutiu ráz, domáci sa snažili o vyrovnanie, v prvom polčase sme ich však nepustili do našej šestnástky. Preto to v jeho závere skúšali strelami z diaľky, nemierili však presne a za 45 minút ani raz netrafili bránku Petráša.

Po obrátke domáci poslali do hry čerstvé sily, zvýšili obrátky a napokon aj vďaka trom gólom zo štandardných situácií otočili skóre. V 55. min zahrávala Bačka Topola priamy kop z rohu šestnástky, Vulić vypálil priamo na bránku a Petrášovi lopta prepadla do siete - 1:1. Na opačnej strane vytiahol výborný zákrok Simić, ktorý Gourého delovku vytlačil na žrď. O minútu mal gól na hlave Risvanis, jeho pokus však jeden z obrancov odvrátil z bránkovej čiary. Platilo nedáš-dostaneš, pretože v 69. min pristál štvrtý domáci roh na hlave Rakonjaca, ktorý vyskočil najvyššie a namieril do ľavého dolného rohu - 2:1. O trinásť minút sa opäť trafil Rakonjac, jeho strela z vnútra šestnástky smolne zmenila smer na Kašovi a skončila v našej sieti - 3:1. V 87. min Rakonjac zavŕšil hetrik, keď po signáli z rohu skončila lopta na jeho hlave a zblízka zvýšil na 4:1.

O týždeň v nedeľu, 17.9.2023 o 18.00 h, nastúpi DAC opäť v Niké lige, keď v MOL Aréne privítame bratislavský Slovan. Informácie o predaji vstupeniek nájdete tu.

FK TSC Bačka Topola - DAC 1904 4:1 (0:1)