koniec zápasu
FK Podkonice
0:4
(0:1)
FC DAC 1904
FK Podkonice - FC DAC 1904 Dunajská Streda
Slovenský pohár - Slovnaft Cup, 2.kolo • st 14.8.2019, 17:00 • Štadión FK Podkonice
Góly: 34. Vida 0:1 , 75. Vida 0:2 , 79. Taiwo 0:3 , 82. Kružliak 0:4
Hlavný rozhodca: Adam Somoláni • Asistenti rozhodcu: Milan Štrbo, Marián Jankovič • Divákov: 983
Góly
0
4
Vlastné góly
0
0
Priame kopy
0
0
Rohové kopy
2
14
Žlté karty
0
0
Červené karty
0
0
90
Koniec zápasu.
90
Rozhodca nepridal k záveru stretnutia ani minútu, a tak tu máme jeho koniec. Po odpískaní sa tešíme z najpodstatnejšieho a to z postupu do 3. kola. Odohrali sme stretnutie, kde sme síce vyhrali jednoznačne o štyri góly, no ukázať sme mohli viac paradoxne v druhom dejstve, kde sme dali tri góly. Hra z našej strany nebola stále optimálna, no verme, že práve víťazstvo nás nasmeruje do ďalšej úspešnej série v lige.

Úspešne odštartovanú teda máme už aj pohárovú sezónu a rovno vám môžeme prezradiť, že v 3. kole nás približne 11. septembra čaká lepší z dvojice Slovenské Ďarmoty – Fiľakovo. V nedeľu zase máme na programe Fortuna ligu, kde v rámci 5. kola privítame Michalovce 18. augusta o 18:00. Dovtedy Vám ďakujem za pozornosť a zároveň Vám prajem príjemný zvyšok dňa. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90
Na rohový kop domácich si vyskočil Jedlička. Lopta je už v bezpečí.
88
V závere sme ešte mohli inkasovať, keď Kostúrik nahral na absolútne voľného Sedliaka, ktorý z jednoznačnej gólovej príležitosti príliš veľkou snahou poslal loptu nad.
87
Center z ľavej strany od Boboka skončil priamo u Jedličku.
85
Rohový kop sme tentokrát zahrali nakrátko, no center doletel na Beskorovainyiho hlavu. Palider loptu vytláčal len končekmi prstov. Z následného rohu sme si streleckú príležitosť už nevypracovali.
84
Je to 0:4. Zápas sa už len dohráva. No nejaký gól sa stále zíde. Po Veselovského pase k nemu bol najbližšie Taiwo, no bol zablokovaný.
81
Dunajská Streda dala gól!


Loptu si na biely bod postavil Kružliak, ktorý ju poslal do pravej žrdi. Domáci gólman sa zbytočne načahoval.
81
Bola nariadená penalta. Lihan zrazil v pokutovom území k zemi Divkovića a je z toho penalta pre nás.
79
Striedanie v tíme FK Podkonice: z ihriska odchádza Turčan, prichádza Uhliarik.
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza M. Vida, prichádza Šimčák.
78
Dunajská Streda dala gól!


Trvalo to síce dlhšie ako malo, no o postupujúcom je už definitívne rozhodnuté. Po dlhom nákope do pokutového územia spravil domáci brankár hrúbku pri výbehu, loptu nezachytil, prepadla sa k Taiwovi, ktorý tak mohol zakončiť do prázdnej brány.
75
Striedanie v tíme FK Podkonice: z ihriska odchádza Jagerčík, prichádza Baliak.
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Čmelík, prichádza Veselovský.
74
Dunajská Streda dala gól!


Aj teraz sa potvrdilo nedáš-dostaneš. Po nevyužitej šance súpera sme sa pustili do útoku na konci ktorom Taiwo z bránkovej čiary nahral dobre postavenému M. Vidovi, ktorý nemohol minúť.
73
Teraz sme dokonca mohli inkasovať. Kostúrik dostal pas tesne pred pokutovým územím, kde si kľučkami spravil cez Bednára streleckú príležitosť. Lopta poslal tesne vedľa pravej žrdi.
72
Teraz sme síce držali loptu v moci dlhšiu dobu, no smerom dopredu sme sa teda nepredrali.
69
Súperovi by pomaly mali dochádza sily, kým my by sme mali mať stále väčšiu prevahu, stále sa tak nedeje.
69
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Ramirez, prichádza Taiwo.
66
Čo sme to opäť zahodili? Fábry sa uvoľnil na ľavom krídle, odkiaľ našiel pred domácim gólmanom absolútne nekrytého Ramireza, ktorý sa v tutovke trafil šokujúco zle.
65
Dlhý nákop od Kružliaka na Ramireza k adresátovi neprišiel. Lopty sa zmocnil Palider.
63
Stále vyhrávame len 1:0, čo je veľmi zradné vedenia. Treba vymyslieť niečo smerom dopredu.
63
Striedanie v tíme FK Podkonice: z ihriska odchádza Selecký, prichádza Bobok.
60
Dnešné stretnutie sleduje 983 divákov.
58
M. Vida dostal pas pred pokutovým územím, kde po rýchlej otočke promptne vystrelil, súperovú bránu nenašiel.
56
Podkonice si v druhom polčase počínajú určite lepšie ako v tom prvom, hra je určite vyrovnanejšia. To však nemôžeme dopustiť.
53
Druhé brvno! Po slabšej strele od Davisa sa lopta odrazila k Fábrymu, ktorý sa poriadne oprel do lopty. Tvrdý pokus doplachtil až na brvne.
52
Ďalšia strela domáceho celku. Kubina napriahol na ďalekonosný pokus, ktorý ale doplachtil vysoko nad.
51
Ďalší náš rohový kop sme zahrali na krátko, no aj z toho sme nič nevyťažili.
49
Pohrozili aj domáci, keď sa k odrazenej lopte dostal Lihan, ktorý rovno aj vystrelil z väčšej diaľky, slušný pokus Jedlička vyrazil.
47
Hneď v úvode sme sa snažili o druhý gól, no naše centre neuspeli.
46
Začal sa druhý polčas. Výkop tu zaznamenal domáci celok.
Rozhodca nepridal k prvému polčasu ani jednu minútu, a preto už zchádzame do kabín za tesného vedenia 1:0. Videli sme prvý polčas, v ktorom sme mali jednozančnú dominanciu. Tú sme však zúročili len na jediný gól, určite by sa patrilo viac, kým domáci nevyužili svoju jednu veľkú šancu na gól. Vyhrávame určite zaslúžene, no v druhom polčase potrebujeme čo najskôr druhý gól. DAC do toho!
45
Prvý polčas sa skončil.
45
Priamy kop domácich z ostrého uhla a šikovný Dlhoš rovno poslal loptu na našu bránu. Nejednalo sa teda o zlý pokus, ktorý Jedlička dokonca musel vyboxovať.
42
Počas tohto zápasu treba určite upozorniť na jeden fakt. Prvýkrát našu kapitánsku pásku nesie Kružliak.
39
Aj po prvom góle naďalej tvorí hru naše mužstvo a pochopiteľne, s jedným gólom sa uspokojiť nemôžeme.
36
Mohli sme rovno viesť o dva góly, keď domácim opäť ušiel Čmelík a rovnako aj Ramirez, ktorý dostal pas pred bránu, no nikým nekrytý Palidera nedokázal prestreliť.
34
Dunajská Streda dala gól!


Čakali sme 34 minút, aby sme sa dostali k úvodnému gólu stretnutia. Po našej kombinácii tvorenej množstvo rýchlych prihrávok dostal finálny pas M. Vida, ten si pri streleckej príležitosti poslal loptu do pravej žrdi, odkiaľ sa lopta odrazila do brány, nebolo o čom.
32
Po faule na Bednára sme získali priamy kop z nádejnej vzdialenosti. Ten zahral Čmelík so snahou priamo ohroziť bránu, trafil sa len do múru.
29
Máme tu brvno! Rýchly Čmelík dostal pas za obranu, a tak mal dosť času pasom nájsť Ramireza v šestnástke, ten hlavičkou opečiatkoval brvno.
26
Po dlhošovej ďalšej obrannej aktivite na Divkovića sme sa dostali k štvrtému rohu. Fábry ho poslal na Čmelíka, no o loptu sa postaral Sedliak, ďalší Čmelíkov roh už ohrozenie nepriniesol.
23
Rušno bolo aj na druhej strane, keď strelu od M. Vidu vykopom z bránkovej čiary až Dlhoš, no domáci sa rovno pustili do kontry a dosť nebezpečnej. V jej závere pálil cez Beskorovainyiho Selecký a jednalo sa o naozaj nádejný pokus, bránu minul len o kúsok.
21
Domáci dokonca aj s rohovým kopom. K jeho rozohraniu sa dostal Turčan, ktorý v šestnástke našiel vysoko škačuceho kapitána Lihana, ktorý v náročnej pozícii aj hlavičkoval, lenže mimo troch žrdí.
19
Prišla aj prvá strela na našu bránu. Z ostrého uhla vystrelil Markovič, lenže priamo do rukavíc nášho gólmana.
18
Opäť rohový kop pre nás a aj do tretice ho zahral Fábry. Loptu poslal na bližšiu žrď, kde sa o ňu postaral Markovič.
16
Aj ďalší náš rohový kop zahral Fábry, lopta sa prepadla až na Bednára, ktorý síce z náročnej pozície no poslal hlavou loptu na bránu. Palider sa však veľmi nezapotil.
13
Blackman sa pokúsil o center z pravého krídla. Bol však zablokovaný.
11
Priamy kop získali aj domáci, zahral ho Dlhoš, no loptu netrafil ideálne.
10
Po Čmelíkovej strele sme získali roh. Zahral ho Fábry, no domáci si pokutové územie postrážili.
8
Čo sme to zase zahodili? Ramirez dostal pas na hranici ofsajdu, rútiaci sa na bránu poslal pas na Čmelíka, ten bol síce nepresný, no lopta sa odrazila k Čmelíkovi, ktorý v tiscípercentnej príležitosti trafil len protihráča.
7
Pri úvodných zápasoch Slovnaft Cupu veľa napovie aj ihrisko. Podkonice sú po slušnom daždi z noci a teda je trávnik slušne podmočený. Našej hre to azda škodiť nebude. Ramirezov pas na Divkovića bol pridlhý.
5
Prvý nákop od Fábryho smeroval do pokutového územia, lenže tam žiadny náš hráč loptu nečakal. Samozrejme prevahu na lopte máme od začiatku my.
3
Úvodné minúty patria tradičnej oťukávačke, a tak si povedzme, že aj do Podkoníc zavítali naši skvelí fanúšikovia, ktorí si do nášho celku kúpili približne 30 lístkov.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril nášmu celku.
Pred stretnutím sa nám od domáceho klubu dostalo obrovskej pocty. Každého nášho hráča základnej jedenástky hlásateľ predstavil zvlášť a zvlášť dostal aj potlesk, ako aj celé mužstvo. ĎAKUJEME KRÁSNE!
Príjemný dobrý deň Vám prajem z maličkých deväťstovkových Podkoníc, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na Štadión na Brodku.

Domáci v bielo-modrých dresoch, kým naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii. Proti čerstvému štvrtoligistovi náš čaká úvodné stretnutie v novej sezóne Slovnaft Cupu, kde je samozrejme priam našou povinnosťou postúpiť. Opäť nás čaká duel, kde sa domáci neboja povedať, že ide o najvýznamnejší zápas v histórii ich klubu. Predsa len, aktuálna sezóna je pre nich prvou v štvrtej lige.

Tešíme sa tak na prajné prostredie, v ktorom každý domáci divák dlhú dobu čakal kým uvidí aj naše mužstvo. V zápase, kde je aj pre domácich hráčov zážitok stretnutie s nami si teda poďme po víťazstvo a azda ním aj odštartujeme našu sériu víťazstiev, ktorú už potrebujeme. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

FK Podkonice: Palider – Markovič, Dluhoš, Tkáč, Lihan – Jágerčík, Kubina – Selecký, Sedliak, Turčan – Kostúrik
Náhradníci: Slobodník, Bobok, Dubašák, Baliak, Uhliarik, Barla, Dubovický

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Kružliak, Bekorovainyi, Davis – Bednár, M. Vida – Čmelík, Fábry, Divković – Ramirez
Náhradníci: Száraz – Taiwo, K. Vida, Koštrna, Oravec, Šimčák, Veselovský.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 2. kola Slovnaft Cupu! Na programe máme duel FK Podkonice – FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 13.8.2019 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

FK Podkonice

Základnej zostavy

-
#5
Mário Markovič
-
#11
Dávid Selecký
-
#17
René Turčan
-
#10
Ján Kostúrik
-
#14
Matúš Tkáč
-
#4
Lukáš Jagerčík
-
#8
Michal Kubina
B
#1
Peter Palider
-
#18
Martin Sedliak
-
#69
Róbert Dlhoš
-
#2
Dušan Lihan

Náhradníci

-
#12
Michal Barla
-
#44
Branislav Slobodník
-
#7
Matej Baliak
-
#19
Peter Uhliarik
-
#15
Martin Bobok
-
#9
Peter Dubašák
-
#13
Andrej Dubovický

Realizačný tím

Hlavný trénerAndrej Dubovický
Vedúci mužstvaMartin Rusňák

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Základnej zostavy

Náhradníci

Realizačný tím

Hlavný trénerPeter Hyballa
Asistent tréneraAdmir Kozlić
Asistent tréneraMaik Drzensla
Tréner brankárovMartin Raška
Kondičný trénerLaura Stosno-Krohn