Michalovce
5:0
(5:0)
Michalovce - DAC 1904
Fortuna liga 2019/20, 16.kolo • so 23.11.2019, 14:00 • Štadión MFK Zemplín Michalovce
Góly: 11. Modibo 1:0 , 27. Kolesár 2:0 , 40. Modibo 3:0 , 43. Koštrna 4:0 , 45. Kolesár 5:0
Hlavný rozhodca: Michal Očenáš • Asistenti rozhodcu: Michal Tomčík, Daniel Poláček • Divákov: 1528
Koniec zápasu.
Je odpískaná nesmierne bolestivá prehra 5:0. Dnešný zápas sme absolútne nezvládli v hlavách, keď hneď po prvom góle bolo prakticky rozhodnuté! V druhom polčase sme výkon dokázali korigovať aspoň tak, že sme boli vyrovnaným súperom Michaloviec, ale to bolo naozaj málo. Z tohto stretnutia sa treba veľmi ale veľmi poučiť! Našim fanúšikom prajeme bezpečnú cestu domov!

Naša púť na východnom Slovensku je na konci, a preto sa už teraz musíme sústreďovať na predposledné jesenné kolo a posledný domáci zápas v MOL Aréne v roku 2019, v ktorom v sobotu 30. novembra o 13:30 privítame Nitru. Dovtedy Vám ďakujem za pozornosť a zároveň Vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90
Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte jednu minútu.
88
Tentokrát sa lopta z rohového kopu Ronana dostala len na bližšiu žrď k súperovi.
87
Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza P. Kolesár, prichádza M. Kolesár.
85
Máme pred sebou záverečných päť minút. Určite by sa hodilo streliť aspoň čestný gól.
82
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Blackman, prichádza Fábry.
82
Tentokrát sa lopta po rohovom kope odrazila k Davisovi, no on ju umiestniť nedokázal.
81
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Divković, prichádza Šimčák.
81
Ďalší rohový kop Ronana. Naň si najvyššie vyskočil Pino, ktorý loptu rovno zahral do bezpečia.
80
Dnešné stretnutie sleduje 1528 divákov.
78
Dunajská Streda dala gól!
Gól strelil M. VIDA.
78
Ani ďalšiu z množstva štandardiek sme nedokázali čo i len zakončiť, keďže lopta z ostrého uhla skončila rovno v Kirových rukaviciach.
77
Rohový kop zahraný Ronanom sme zakončiť znovu nedokázali.
76
Žltú kartu dostáva Modibo (MFK Zemplín Michalovce).
76
K. Vida si potiahol loptu po pravom krídle až sa dostal k šestnástke, odkiaľ tvrdo vypálil. Po strele z takého uhla uspieť nedokázal.
75
Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Savvidis, prichádza Mavretić.
74
Zahrali sme aj rohový kop. Ronan poslal loptu do šestnástky, kde si na ňu vybehol a vyrazil Kira. Nedarí sa nám ani v tejto sfére.
72
Ronanov center zo štandardky letel na Beskorovainyiho, no on bol na ňu prikrátky.
71
Našu nemohúcnosť aj v druhom polčase rapídne prezentoval Kružliak neskutočne nepresným pasom.
71
Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Danko, prichádza Kountouriotis.
68
Ďalšia naša štandardka zahraná Davisom skončila rovno v Davisovom náručí.
65
Rota potiahol ďalší útok, pri ktorom našiel Sidibeho, no Kružliak ho tentokrát už odzbrojil ako sa patrí.
62
Mohli sme však inkasovať šiesty gól! Jediný, ktorý nás zachránil bol Jedlička. Danko zahral rohový kop, ktorý najprv hlavou predĺžil Kolesár na Sidibeho, no ten bol úplne osamotený zázračne vychytaný Jedličkom.
59
Držíme sa už teraz prevažne medzi šestnástkami, čo znamená, že hru sme v druhom polčase dokázali aspoň vyrovnať.
57
K prvému zakončeniu sa dostalo aj naše mužstvo. K. Vida napriahol za pokutovým územím, no nedôrazný pokus Kiru nemohol prekvapiť.
56
Ronan zahral štandardku z ostrého uhla na Beskorovainyiho hlavu, ktorý ju ale nedokázal skrotiť a umiestniť smerom na bránu.
53
Kolesár otvára strelecký účet v druhom polčasu. Lopta sa však medzi tri žrde nezmestila.
51
Po jednom zo súbojov zostal ležať na zemi ležať Rota, ktorého poslal k zemi Beskorovainyi. Ako bývalý hráč určite nechcene. Aj bolo vidno, že ako mu to je ľuto.
48
Určite však našim fanúšikom musíme vzdať hold. V našom sektore je ich totiž 149! Kým v domácom sektore ževraj okolo 50! Ďakujeme krásne. Samozrejme je nám však ľúto, že sme ich nepotešili lepším priebehom stretnutia.
46
Druhý polčas začal s našim výkopom. Nám nezastáva nič iné, len sa ho snažiť dohrať so cťou. Naši fanúšikovia medzičasom zvesili všetky vlajky, sú nesmierne sklamaní z aktuálneho priebehu, ale to určite všetci, aj hráči.
46
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Koštrna, prichádza Ramirez.
46
Začal sa druhý polčas.
Desať minút z našej strany a absolútny koniec! Čo sa stalo na ihrisku je absolútne nepochopiteľné a neskutočné. Za jeden polčas sme inkasovali päť gólov, čo by sa nám nezdalo ani v najhoršom sne. Hneď po prvom góle sme sa absolútne rozpadli, všetko, s čím sme nastúpili na ihrisko skončilo. Inkasovali sme až päť krutých gólov, čo iba prajem hráčom nespočetné množstvo síl do druhého polčasu.
45
Prvý polčas sa skončil.
45
Michalovce dali gól!

Najhorší polčas v histórii klubu je dokonaný! Ďalším hráčom, ktorý ušiel našej absolútne bezmocnej obrane je Kolesár. Jeho zakončenie síce Jedlička zachytil, dotkol sa ho, no gólu nedokázal zabrániť.
43

Sme absolútne zrelí na uterák. Tento polčas musí skončiť čím rýchlejšie. Ďalší domáci útok. Center prišiel z pravej strany, odkiaľ ho Koštrna chcel loptu poslať do bezpečia, no do lopty sa trafil fakt zle, poslal si ju do vlastnej brány.
40

Mizéria v našich radoch pokračuje! Po hluchej fáze si Modibo zase raz nabehol za našu obranu, ktorá ho nepokryla, a tak úplne osamotený Jedličkovi nedal šancu. Budeme mať čo robiť, aby sme sa aspoň z časti dostali do hry.
37
Žltú kartu dostáva Savvidis (MFK Zemplín Michalovce). Savvidis najprv Blackmana chytil pod krk a následne naďalej ústne provokoval ďalších hráčov. Žltá karta musela byť!
35
Pokúsili sme sa o rýchlu kontru, ktorú ale K. Vida umiestniť nedokázal, keďže bol zablokovaný Garciom.
33
Ronan tentokrát zahral loptu na krátko Davisovi, ten mu ju okamžite vrátil, no strela z ostrého uhla len doplachtila do náručia domáceho bránkara.
29
Začali sme síce výborne, no absolútne zbytočne sme sa dostali do obrovských problémov, z ktorých budeme mať riadny problém vybojovať čo i len bod. Kvalitatívne však na to určite máme.
27

Kolesár poslal loptu k ľavej žrdi, kým náš gólman sa rozhodol kryť druhú stranu. Žiaľ, poriadne kruto prehrávame o dva góly.
26
Absolútne zlyhanie Kružliaka! Najprv sa ako posledný úplne zbytočne hral v obrane, loptu mu vypichol Danko, ktorého v snahe zastaviť v šestnástke fauloval. Na rade je penalta. JEDLIČKAAAAA, vyríme tiiiii!
24
Ronan výborne bojovnosťou získal loptu na ľavom krídle, ktorú po zemi aj šikovne zvládol poslať na Blackmana stojaceho v šestnástke. On zakončil z prvej, no nie úplne umiestnený pokus Kira zachytil.
23
Hra sa nám v týchto chvíľach vyrovnala, no verím, že znovu zatlačíme súpera a vyrovnáme my.
20
Získali sme ešte aj roh, no ten sa dostal mimo pokutového územia. Je po akcii.
19
Divoký úvod mal pokračovanie na druhej strane, keď Blackmanove zakončenie tečoval Vojtko a takmer si loptu vrazil do vlastnej brány. Priestor pod brvnom Kiro znovu pokryl.
18
Zemplínčania však pokračovali s dvomi rohmi, kde po jednom sa rovno dostali k ďalšiemu, aby pri druhom Jedlička loptu vyrazil do bezpečia. Domáci aj napriek tomu zostali pri lopte, čím Modibo nastrelil bočnú sieť.
16
Neviem čo sa to s nami stalo, no znovu horelo pred našou bránou, kde sa k strele dostal Savvidis, ktorý dobre umiestnený pokus Jedlička zázračne vyrazil.
15
Michalovce zostali pri lopte, no Garciou pokus bol tentokrát zablokovaný.
14
Po góle sme z nášho pressingu upustili, respektíve sme trochu otrasení. Aj z toho dôvodu ďalšiu akciu založili domáci.
11

Začali sme síce výborne, no vedenia sa smolne ujímajú domáci. Stratili sme loptu a vzápätí si za obranu nabehol Modibo, ktorý dostal aj pas, a tak nášmu gólmanovy už nedal šancu.
10
Kružliak hlavičkoval aj po ďalšom rohu, no tentokrát už bol zablokovaný.
9
A po rohu bolo ešte divokejšie! Kružliak loptu hlavou posunul pred šestnástku, aby Oravec zakončil pod brvno. Kiro horko-ťažko loptu vytlačil.
8
Do domácich sme sa pustili naozaj plnými. S našim pressingom majú slušné problémy. Najprv Divković síce nedokázal nahrať súperovi do šestnástky, no z druhej vlny rovno zakončil z ostrého uhla Davis, roh.
7
O krásny útočný výpad sa pokúsil Blackman, ktorý sa najprv zbavil troch domácich, no cez celé mužstvo fakt nemohol prejsť.
5
Náš prvý rohový kop zahral Ronan, loptu poslal na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ zakončil Beskorovainyi. Jeho pokus bol zablokovaný.
3
Hneď na začiatok Vám musím zvestovať fantastickú správu, ktorou je, že aj dnes famózne naši fanúšikovia zaplnili sektor hostí, aj vo vyše 500 km ďalekých Michalovciach, kde je nás zrejme vyše 200!!!
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril domácemu celku.
Príjemný dobrý deň Vám prajem z ďalekého východu, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na michalovský trávnik. Domáci v žlto-modrej kombinácii, kým náš celok v čiernych dresoch.

Posledná reprezentačná prestávka v roku 2019 skončila a my dúfame, že sa do nej vrátime presne tak, ako sme aj úspešne odišli. Na svojom konte totiž máme už šiesty zápas bez prehry a priam výborný výkon sme podali proti Trenčínu, vďaka čomu sme už druhí!

Na druhej strane, náš súper sa mimoriadne trápi, keď Michalovce šesť zápasov nepoznajú chuť víťazstva. Nachádzajú sa na 11. mieste a to je pre účastníka minuloročnej skupiny o titul naozaj málo. Preto práve pred našim zápasom skončil na lavičke doposiaľ najdlhšie pôsobiaci tréner vo Fortuna lige, Šoltis, ktorého nahradil jeho dovtedajší asistent Majoroš.

Dnes sa teda jednoznačne z našej strany bojuje o potvrdenie druhej priečky, kým domáci sú namočení do bojov o svoju záchranu až po uši, každý bod pre nich môže mať cenu zlata. Verme, že v chladnom počasí nám obe žlto-modré celky predvedú oku lahodiaci futbal a hlavne, že sa na cestu domov naladíme tromi bodmi. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Rota, Mancilla, Pino, Vojtko – Grič – Danko (K), Savvidis, Garcia, Kolesár – Modibo
Náhradníci: Dráb – Kountouriotis, Žofčák, Kolesár, Hovhannisyan, Bekir, Mavretić

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna (C), Kružliak, Beskorovainyi, Davis – M. Vida, Oravec – Blackman, Ronan, Divković – K. Vida
Náhradníci: Száraz – Čmelík, Taiwo, Šimčák, Veselovský, Fábry, Ramirez

Rozhodca: Očenáš – Tomčík, Poláček.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 16. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel MFK Zemplín Michalovce – FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 23.11.2019 o 14:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.