ViOn
DAC 1904 - ViOn
Fortuna liga 2020/21, 16.kolo • ne 6.12.2020, 15:00 • MOL Aréna
Góly: 7. Hrnčár 0:1 , 17. Kyziridis 0:2 , 25. Kalmár 1:2 , 60. Ďubek 1:3
Hlavný rozhodca: Erik Gemzický • Asistenti rozhodcu: Daniel Poláček, Gabriel Ádám
90+4
Je koniec a, žiaľ, musím skonštatovať, že sme prehrali druhý zápas v rade, čo sa dá určite označiť našou začínajúcou minikrízou. Po prvom polčase sme boli lepším celkom aj keď sme ho prehrali. To sa už o druhom dejstve nedá povedať, no to sme tiež prehrali. Hostia na štvrtom mieste predviedli slušný výkon a aj keď to bol zdolateľný súper, tak do ďalšieho pokračovania ligy musíme pridať. Pred zimnou prestávkou sa potrebujeme naladiť s výhrou.

Futbalový rok 2020 sa blíži ku koncu. O týždeň v sobotu 12. decembra o 16:00 nás preto čaká predposledný zápas proti Ružomberku na štadióne pod Čebraťom. Dovtedy Vám prajem pekného Mikuláša. Lúči sa s Vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+2
Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Tóth, prichádza Haspra.
90+1
Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Blackman (FC DAC Dunajská Streda).
90
Rozhodca pridáva k záveru polčasu ešte štyri minúty.
89
Po Schäferovej strele sa v šestnástke lopta odrazila k Nicolaescuovi, ten ale strelu z otočky nezvládol.
86
Žltú kartu dostáva Moško (FC ViOn Zlaté Moravce).
85
Ofsajdová pasca bola nakoniec pasca pre nás, keďže Kovaľ neskutočne ušiel obrane, vybehol na neho Jedlička, ktorého obehol a z ostrého uhla nakoniec opečiatkoval pravú žrď.
84
Štandardiek máme jedna radosť, aj teraz zahral Fábry roh, ale len na bližšiu žrď, kde neboli jeho spoluhráči, ale hostia.
82
Davis zahral štandardku, avšak zle. Lopta bola pridlhá. Źiaľ, po treťom góle pôsobíme veľmi bezradne, nepomohli nám ani striedania a to sme dnes mohli určite aj uspieť.
79
Črtala sa Nicolaescuho príležitosť, no hostia boli vzadu opäť pozorní viac ako by sme si želali. Treba uznať, že druhé dejstvo si umne strážia.
78
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Balić, prichádza Fábry.
77
Hrnčár sa dostal k streleckej príležitosti, no bol poriadne nepresný.
75
Ďalší hráč, kvôli ktorému je prerušená hra je Hrnčár. Je však už v poriadku a snáď sa bude ešte viac hrať futbal ako ležať.
74
Ďalšia naša štandardka od Divkoviča síce doletela ku Kružliakovi, no v náročnej pozícii náš obranca neuspel.
72
Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Kyziridis, prichádza Kovaľ.
71
Davisovi sa z ľavej strany ihriska podaril pas na nabiehajúceho Andzouanu. Vystrelil z prvej, no pokus nedokázal dostatočne umiestniť.
68
Hostia získali v rýchlom slede aj 2. roh a aj tretí, ktorý Ďubek zahral na bližšiu žrď, kde sme sa o loptu postarali.
67
Po Kyziridisovom rohu lopta v šestnástke nebezpečne skackala až ju mimo ihriska poslal Jeldička.
66
Je strašná škoda, že súperovi sme aj v druhom polčase dovolili skórovať hneď z prvej a vlastne jedinej akcie. Stále však ešte niečo môžeme spraviť s výsledkom.
64
Strelu si vyskúšal Balić, ale ani po nej nie sme o niečo šťastnejší.
63
Po kartách na oboch stranách sme zahrali štandardku, ktorá nám ale nevyšla.
62
Žltú kartu dostáva Blackman (FC DAC Dunajská Streda).
Žltú kartu dostáva Duga (FC ViOn Zlaté Moravce).
61
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Kalmár, prichádza Nicolaescu.
60
Zlaté Moravce dali gól!

Opäť prehrávame o dva góly. Treba ale športovo uznať, že hostia predviedli kvalitnú akciu. Na jej začiatku však bol nepresný pas Schäfera. Hrnčár potiahol loptu po pravom krídle a pri prečíslení ViOnu prenechal výborne Duga loptu na výborne postavenom Ďubekovi, ktorému stačilo už len umiestniť.
59
Kalmár pochybil prihrávkou súperovi doútoku, no Muller mu zachránil chrbát akos a hovorí.
58
Loptu si smerom k šestnástke potiahol Schäfer, no cez hradbu obrancov sa nedostal.
55
Chovan sa v šestnástke zrazil s Ramirezom a vyžiadal si aj ošetrovanie. Myslím si však, že bude v poriadku.
53
Divkovič zahral ďalší rohový kop do malého vápna, kde však dominovali hostia.
51
Získali sme tak rohový kop, s ktorým sme však neprekvapili.
50
Divković sa už aj dostal k strele, ktorá ale tiež bola tečovaná vedľa.
49
Potrebovali sme sa trochu zahriať, a tak pokračujeme tak ako sme skončili predošlé dejstvo, čo je paráda. Vyrovnanie príde azda čoskoro.
46
Začal sa druhý polčas. Úvodný výkop patril hosťom.
Po prvom polčase musím povedať, že prehrávame nezaslúžene. Pri vyrovnanom polčase sme si už zaslúžili remízu, no záver polčasu patril jednoznačne nám, a tak sme mohli dať aj dva ďalšie góly. Dokázali sme si, že jednoznačne máme na porazenie dnešného protivníka. Snáď to aj v druhom polčase dokážeme. DAC do toho!
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Andzouana sa ešte dostal k strele v nadstavenom čase, no tá bola zablokovaná. Ani roh z našej strany nebol úspešný.
45
Rozhodca pridáva k prvému polčasu dve minúty.
44
Nooo, ale je toto možné? Ďalší únik mal na svedomí tentokrát Balić, ktorý výborne dostal loptu pred Chovana, no Blackman vo výbornej príležitosti nezakončil z prvej, ako by sa to možno aj hodilo. Mal veeeeľa priestoru.
43
Je až škoda, že sa blížime ku koncu polčasu, pretože súpera nesmierne tlačíme. Po ďalšej akcii a hlavičke Andzouanu sa lopta odrazila k Ramirezovi a škoooda, nedokázal ju dostatočne umiestniť.
42
Divkovičov rohový kop už úspešný nebol.
41
Nooo a pochlapili sme sa s ďalšom zaujímavou príležitosťou. Divković na hranici pokutového územia hľadal ľavú žrď, no teč poslal loptu tesne vedľa.
39
Pri rýchlej kontre a parádnom prenesení hry od Ramireza svoje šikovné kľučky v šestnástke ukázal Kalmár, no tentokrát ho ku gólovej šanci nepriniesli. Neujal sa ani pas pred bránku.
37
Hra sa dostala medzi šestnástky a celkovo sa dá povedať, že zatiaľ vidíme vyrovnaný zápas.
34
Otrasený je tentokrát Duga, ale aj on je nakoniec v poriadku.
32
Balić zahral loptu rýchlo na krátko a nebolo to zlé. Divković dokázal po zemi poslať loptu až pred šestnástku, kde nám chýbal hráč na dorážku.
29
Hostia po kontaktnom góle samozrejme začali brnkať na nervy so zdržovaním. Snáď sa nenecháme vyrušiť a po prvom góle si zápas už zoberieme do vlastných rúk.
26
Nabudený Kalmár si hneď dovolil aj ďalekonosný pokus. Ten už gólom nemohol skončiť.
25
Dunajská Streda dala gól!

GOOOOOOOOL a máme znížené, to je onooooo chlapci. Sám faulovaný Kalmár si postavil loptu na biely bod. Loptu poslal k pravej žrdi, ktorú síce brankár hostí odhadil, no bola až príliš dobre mierená. Fuuuuh, tak teraz sme si vydýchli.
24
Bola nariadená penalta. Moško fauloval Kalmára. Snáď znížime!!!
23
Konečne parádna akcia z našej strany, z ktorej chýbala len strela Kalmára, na aké sme zvyknutí. Poďme chlapciiii, poďme otočiť tento zápas.
22
Vybojovali sme si aspoň štandardku z väčšej diaľky. Zahral ju Divković a v pokutovom území sa o ňu vyboxovaním postaral Chovan.
20
Ani na domácom trávniku zatiaľ po prehre so Sereďou nevieme zabrať. Stále verím, že sa obraz hry čo najskôr zmení.
17

Čo sa to deje v Dunajskej Strede? Obrovskú chybu si na konto pripísal Schäfer, ktorý sa snažil prihrať pred našu bránku a miesto toho loptu posunul Hrnčárovi. Ten najprv nastrelil pravú žrď, aby Kyziridis dorážal do prázdnej bránky. Zbytočne, ale úplne zbytočne si komplikujeme situáciu.
16
Hra je prerušená pre ošetrovanie Moška. Azda bude v poriadku.
15
Konečne sme sa aj my dostali pred hosťujúcu bránku. Konkrétne Blackman ušiel po ľavom krídle, aby pred šestnástkou hľadal Ramireza. Ten však bol pozorne strážený.
13
Ku ďalekonosnému pokusu sa dostal Duga. Skúsil to na bránku trochu prekvapujúco, ale tento pokus gólom nemohol skončiť.
12
Aj ďalší útok patri ViOnu. Hrnčára zastavil až ofsajd.
10
Ani po inkasovanom góle sme iniciatívu nad zápasom neprebrali. Hostia sa evidentne snažia dokázať, že ich 4. priečka nie je náhodná.
7

Tak to snáď nie je možné. Prehrávame už od siedmej minúty. Prvú strelu hostí sme zablokovali, no k odrazenému pokusu sa dostal Hrnčár, ktorý zvnútra šestnástky prekvapil Jeddličku strelou k pravej žrdi. Naša "jednička" tieto pokusy zvykla kryť. Nič to, celý zápas je ešte pred nami.
6
Divković dostal dobrý pas pred šestnástkou. Pri množstve voľného priestoru sa mohol ešte viac priblížiť k bránke, no rozhodol sa pre okamžité zakončenie. Teeeesne vedľa.
4
Od úvodných minút vidno rozdielnu hru oproti tej proti Seredi. Niet o čom, aj kvalitný trávnik je na futbal potrebný. Vidím však hneď aj nebojácnych hostí. Z toho pohľadu by sme mohli byť svedkami zaujímavého futbalu.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril domácemu celku.
Pred zápasom sme si minútou ticha uctili nášho kronikára, autora knihy a legendu klubu Sidó Ferenca, ktorý nás opustil vo veku 82 rokov. Odpočívajte v pokoji!
Príjemný dobrý deň vám priamo na Mikuláša prajem z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na naozaj pekný zelený trávnik v tomto období. Naši hráči v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v čiernych dresoch.

V dohrávke proti Seredi sme, žiaľ, nebodovali a neusadili sa tak na prvom mieste Fortunaligovej tabuľky. S o to väčšou motiváciou dnes doma vybehneme proti Zlatým Moravciam. Veríme, že prehru odčiníme a skúsil by som dať skromný tip, že dnes sa nám to podarí s vyšším rozdielom. Nebude to však v žiadnom prípade ľahká záležitosť.

ViOn by sme totiž pokojne mohli označiť za „čierneho koňa“ súťaže. Po pätnástich zápasoch sa totiž nachádza na parádnom 4. mieste, keď počas letnej prestávky mladých hráčov doplnili naozaj skúsení harcovníci. Ich najväčšou stratou je však chýbajúci 10-gólový Balaj, ktorý kraľuje celej súťaži.

Už v prvom zápase to nebola jednoduchá záležitosť, no veríme, že doma naplno ukážeme silu, ktorou nepochybne disponujeme. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak, Davis – Balić, Schäfer, Kalmár (K) – Divković, Ramirez, Andzouana
Náhradníci: Száraz – Sommer, Beskorovainyi, Fábry, Njie, Nebyla, Nicolaescu

FC ViOn Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Menich, Moško, Chren – Tóth, Duga – Hrnčár, Kyziridis, Čonka – Ďubek (K)
Náhradníci: Lukáč – Orávik, Mihálik, Haspra, Vujić, Kovaľ

Rozhodca: Dohál – Poláček, Ádám.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 16. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 6.12.2020 o 15:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.