Aktuality

Šanca na reparát: proti nováčikovi s trojbodovým cieľom

Aj v druhom jarnom kole Fortuna ligy nastúpime na domácom ihrisku, v sobotu o 17.30 hod privítame nováčika z Podbrezovej. Po remízovom sklamaní z minulej nedele je tu šanca na reparát - do zápasu nastúpime s jednoznačným cieľom získať tri body a preskočiť tabuľkového suseda.

V jarnej ouvertúre sme síce minulú nedeľu predĺžili domácu neporaziteľnosť na sedemnásť zápasov, ale po súboji, v ktorom sme hrali od prvej minúty v početnej výhode, bol zisk iba jedného bodu sklamaním. Napraviť náladu si môžeme už zajtra podvečer, keď k nám zavíta nováčik z Podbrezovej. Tabuľkovému susedovi, ktorý je pred nami len o skóre, máme čo odplácať - v septembri sme na jeho trávniku utrpeli najvyššiu prehru v sezóne (0:3). O dva góly domácich sa vtedy postaral Vaščák, tretí pridal z penalty Kochan. Bol to mimochodom náš prvý a doteraz jediný vzájomný zápas v najvyššej súťaži.

Železiari cez zimu tiež vymenili trénera, tesne pred koncom zimnej prípravy nahradil Jaroslava Kentoša prvoligový debutant Jozef Mores, hoci oficiálne je ako hlavný tréner vedený Branislav Benko. Do mužstva prišlo šesť nových hráčov, medzi nimi na hosťovanie z DAC-u brankár Pavol Penksa, ktorý však zajtra kvôli dohode klubov nenastúpi.

Prípravu nášho tímu aj tento týždeň narušila viróza, pre ktorú niekoľko dní chýbali Szabó a Černák. Jurčo sa po zranení kolena pripravuje pod dohľadom fyzioterapeuta.

Hrdinom posledného kola mohol byť Peter Štepanovským, v nadstavenom čase stretnutia proti Zlatým Moravciam však nepremenil penaltu: „Bol to čudný zápas, akoby sme sa trošku zľakli červenej karty hneď v prvej minúte. Chceli sme čo najskôr dať gól, čo sa nám v prvom polčase nedarilo. V druhom sme mali viac šancí, jednu sme aj dokázali využiť, lenže potom sme z jedinej strely na bránu dostali gól. V závere prišla jedenástka, ktorú som mal premeniť... Bohužiaľ, nepodarilo sa. Dá sa povedať, že to už prebolelo. Aj chalani z kabíny mi pekným videom odkázali, že držia so mnou, takže im ďakujem.“ Štepanovský nemohol do prvého vzájomného zápasu zasiahnuť pre administratívne problémy, sledoval ho len z tribúny podbrezovského štadióna. Zajtra mu však nič nebráni nastúpiť. Čo od druhého jarného súboja pred našimi fanúšikmi očakáva? „Určite tri body, pretože sa nám to minulý týždeň nepodarilo. Budeme sa snažiť fanúšikom odvďačiť víťazstvom za to, že prišli a povzbudzovali nás, aby tentoraz boli spokojní. Myslím si, že súper je viac bojovný ako futbalový, na ťažkom teréne to bude platiť ešte viac. Musíme sa im vyrovnať v bojovnosti, pretože máme určite lepší tím, a to musíme ukázať na ihrisku.“

Vzájomná bilancia(z nášho pohľadu):

Celkovo: 0  0-0-1, skóre 0:3

Na našom štadióne: 0  0-0-0, 0:0

Program 21. kola Fortuna ligy:

Piatok, 6. marca 2015, 17.30: Banská Bystrica-Trnava, 19.00: Senica-Košice

Sobota, 7. marca 2015, 14.30: Ružomberok-Myjava, 17.30: DAC-Podbrezová, Zlaté Moravce-Slovan

Nedeľa, 8. marca 2015, 19.00: Žilina-Trenčín

Stretnutie 21. kola Fortuna ligy FC DAC 1904 - ŽP Šport Podbrezová začína zajtra o 17.30 hod, rozhodujú Hrčka - Slyško, Borsányi.

Súvisiace správy