Link na sledovanie zápasu DAC-Trenčín (3:2) z jesene 2014

|
| št 26.3.2020, Krisztián Nagy

Obrat desaťročia. Neskoršieho majstra sme porazili napriek dvojgólovej strate, z 0:2 bolo za dvadsať minút 3:2. Aj dnešné vysielanie začína o 18.00 hod!

Aj v dnešnom diely nášho seriálu pamätných zápasov z histórie DAC-u sa vrátime do roka 2014, tentoraz ale do jesennej časti. Koncom septembra k nám zavítal líder a neskorší majster AS Trenčín, ktorý hodinu dokazoval, že nie náhodou ťahal 17 zápasovú sériu bez prehry. Keď ale Otto Szabó v 69. minúte znížil na 1:2, hráči aj diváci dostali nové sily. Tie v závere spôsobili eufóriu, najprv vyrovnal Kornel Saláta a v nadstavenom čase Szabó z penalty dokonal senzačný obrat. A nasledovala jedinečná oslava. Aj vďaka tomuto víťazstvu DAC v roku 2014 doma ani raz neprehral!

Link: DAC 1904 - AS Trenčín (3:2). Záznam stretnutia si môžete pozrieť dnes o 18.00 hod v premiére na uvedenom odkaze, prípadne neskôr na rovnakom mieste.

Štatistiky zápasu:

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - AS TRENČÍN 3:2 (0:2)
Fortuna liga 2014/15, 12. kolo, 27.09.2014
Góly: 69. Szabó, 86. Saláta, 90.+ Szabó (11 m) - 12. Holúbek, 35. Tóth (vlastný)
Rozhodovali: Horváth - Slyško, Poláček, 2654 divákov
ŽK: 81. Brašeň, 85. Černák
ČK: 90. Rundič
DAC: Penksa - Turňa, Tóth, Saláta, Szabó - Krišto, Horváth (52. Černák) - Ujlaky, Štepanovský (82. Antunovič), Brašeň - Jurčo (58. Sabler). Tréner: Mikuláš Radványi.
Trenčín: Šemrinec - Čögley, Kleščík, Ramon Da Silva (75. Rundič), Lawrence - Lobotka, Holúbek - Simon, Mišák (68. Opatovský), Hajradinović (90. Guba) - Jairo. Tréner: Ivan Vrabec.