Martin Jedlička: Nula ako čerešnička na torte

|
Rozhovor
| po 16.9.2019, Krisztián Nagy

Brankár DAC-u si prvýkrát v ligovej sezóne udržal isté konto.

„Sme šťastní, že sme dokázali nadviazať na domáce víťazstvo nad Slovanom. Keby sme v Senici neuspeli, úspech proti belasým by nemal takú hodnotu, ako teraz. Získali sme dôležité tri body,“ vyhlásil Martin Jedlička po sobotňajšom zápase Senica-DAC (0:1).

Pre brankára DAC-u bol sobotňajší duel prvým v ligovej sezóne, v ktorom neinkasoval. „Nula v kolónke inkasovaných gólov je len čerešničkou na torte. My hráme rovnako proti každému súperovi. Senica sa podľa očakávania stiahla do obrannej ulity a čakala na rýchle protiútoky. V takom systéme je dôležité dobré zaistenie sa a keď to funguje, tak sme len ťažko poraziteľní. Hoci v minulej pohárovej sezóne som tu dostal päť gólov, nemyslel som na to, veď domáci tím je úplne vymenený a my sme oveľa zohratejší. Vtedajších 5:1 bolo hotovou katastrofou, ale teraz som si na to ani nepomyslel. Myslím si, že Senica je kvalitný tím a nemá čo hľadať na poslednom mieste tabuľky. Domáci boli ťažkým súperom a sme radi za tri body. V prvom polčase sme prevahu nedokázali premeniť na gól, ale tréner nám v prestávke prízvukoval, že hráme dobre, jeden gól určite strelíme a potom si treba len ustrážiť nulu v obrane. Klobúk dolu pred gólom Krisza, takáto strela sa niekomu podarí asi trikrát v živote. Našťastie, jeden z tých prípadov prišiel v sobotu,“ hovorí s úsmevom český reprezentant do 21 rokov.

Zajtra o 16.00 h sa DAC predstaví vo Fiľakove, kde je na programe stretnutie 3. kola Slovnaft Cupu proti domácemu treťoligistovi. „Aj tento zápas je pre nás dôležitý, pohárovú súťaž berieme veľmi vážne. Súpera určite nepodceníme, vieme, že je to pre nich veľká udalosť. Ja sa budem snažiť pridať ďalšie čisté konto. Podstatný je ale postup mužstva,“ dodal odhodlane Jedlička.