DAC 1904
Senica - DAC 1904
Fortuna liga 2019/20, 8.kolo • so 14.9.2019, 19:00 • Štadión FK Senica
Góly: 53. Vida 0:1
Hlavný rozhodca: Peter Kráľovič • Asistenti rozhodcu: Peter Bednár, Radoslav Bobko • Divákov: 823
90+2
Podarilo sa! Aj napriek obrovskému defenzívnemu valu v podaní Senice sme sa raz poriadne trafili, konkrétne K. Vida a je z toho zaslúžené, vydreté, no potrebné víťazstvo s tromi bodmi do našej tabuľky. Ďakujeme krásne našim fanúšikom, že aj dnes ste boli najlepší. Víťazstvo je aj Vaše!

Po reprezentačnej prestávke ideme tvrdo do ďalšieho pokračovania ročníka, keďže nás zápas čaká aj uprostred týždňa, kedy prelaďujeme na Slovnaft cup. V rámci 3. kola vycestujeme v stredu 17. septembra do Fiľakova. Zápas nás čaká o 16:00. Čo sa týka Fortuna ligy, tak v nej o týždeň v sobotu privítame Ružomberok. Dovtedy Vám ďakujem za pozornosť a zároveň Vám prajem príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+1
V prvej nadstavenej minúte sa Taiwo dostal k zaujímavej strele, no chýbalo tomu, aby trafil bránku.
90
Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte dve minúty.
88
Senica sa síce snažila založiť útok, no dostala sa maximálne k strele z diaľky vedľa.
86
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Fábry, prichádza Taiwo.
85
Senica s priamym kopom po faule Beskorovainyiho nebol zlý. Baumgartner zahral loptu šikovne do šestnástky, kde vyzeralo dosť nebezpečne, no kráľom vzduchu sa stal Kružliak, a tak bol hrozba zažehnaná.
84
Žltú kartu dostáva Beskorovainyi (FC DAC Dunajská Streda).
83
Lopta na našich kopačkách, nikam sa neponáhľame, no treba vydržať ešte desať minút.
80
Ďalšia premárnená príležitosť z našej strany, kedy Fábry našiel centrom v šestnástke Ramireza, ale jeho hlavička nebola dostatočne razantná.
78
Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Sulley, prichádza Akinyoola.
77
Na ľavej strane sa snažil presadiť Divković, no jeho center bol zablokovaný.
75
Aby ste vedeli, že čo sa deje na tribúnach, tak domáci sa rozhodli ísť trochu provokovať, a tak tam bolo napätia trochu, ktoré museli riešiť organizátori voči vlastným divákom.
73
Síce ani v tomto polčase nevidíme vyslovene veľa gólových príležitostí, no zápas sa vyvíja podľa našich predstáv.
71
Aktívny Cascardo sa dostal k ďalšej strele, ktorá ale nášho brankára nemohla prekvapiť.
69
Fábryho center z rohového kopu doletel opäť na Beskorovainyiho, no ten bol v mimoriadne náročnej pozícii.
66
Mohli sme zvýšiť na dvojgólový rozdiel. Fábry výborne našiel M. Vidu, ktorý v nádejnej pozícii poslal loptu tesne nad.
64
Hra sa v tomto polčase viac otvorila, no našťastie aj naďalej dominujeme my. Aktuálne nás zastavila Ramirezova ruka v šestnástke pri spracovaní lopty.
62
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Blackman, prichádza Divković.
61
Opäť sa presadil šikovný Castaneda, ktorý dokázal z ľavej žrdi nahrať loptu prenikajúcemu Sulleyovi, ktorý ju našťastie trafil správne, keďže ju poslal do bočnej siete.
59
Rohový kop Senice zahral Baumgartner, no k ohrozeniu sa domáci nedostali.
58
Dnešné stretnutie sleduje 823 divákov a z toho je našich famóznych 245. ĎAKUJEME!
56
Uvidíme teraz, že čo taký gól spraví so zápasom. Ak chce Senica pomýšľať aspoň na bod, tak bude musieť otvoriť hru, čo zase pre nás znamená zatraktívnenie zápasu a azda aj ďalšie naše góly.
53
Dunajská Streda dala gól!

GOOOOOOOOOOL, je to taaaaam, dočkali sme sa vedúceho gólu, o ktorý sme sa doposiaľ snažili. Davisov pas prepadol cez Baumgartnera rovno na kopačky K. Vidu, ktorý sa približne z dvadsiatich metrov trafil priam famózne do ľavej žrdi, odkiaľ sa lopta odrazila do brány. Tyyyyy vole, to bol gooooooooool!
50
Opäť závar pred našou bránou, no tentokrát sme súpera k zakončeniu už nepustili.
48
Všetko nám nebolo jedno ani na druhej strane, kde sa Castaneda šikovnými kľučkami dostal cez Beskorovainyiho, no strelu z ostrého uhla už Jedlička pokryl.
47
Fuuuuuh, no a teraz sme už naozaj mohli skórovať. Pekná akcia tvorená množstvom rýchlych prihrávok vyústila do finálneho pasu K. Vidovi, ktorý síce loptu chcel umiestniť k žrdi, no Vorel nechybil.
46
Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza L. Ramirez, prichádza Baumgartner.
46
Začal sa druhý polčas. Tentokrát patril úvodný výkop domácim, tí zároveň aj striedali.
Rozhodca k prvému polčasu nepridal ani minútu, a tak je čas sa pobrať do šatne a porozmýšlať, že ako zdolať senický obranný val. V prvom polčase sme veľa futbalovej krásy nevideli, keďže sa celý čas niesol v znamení brániacej Senice, ktorá nás do šancí púšťala málo, kým kontry jej nevychádzali. Jednoznačne sme však kvalitnejší celok. Potrebujeme doklepať do súperovej brány aspoň gól a hra bude hneď zaujímavejšia. DAC do toho!
45
Prvý polčas sa skončil.
44
Ďalší rohový kop a ďalšie zakončenie Beskorovainyiho. Treba povedať, že bol v lepšej pozícii, ale aj napriek tomu loptu usmerniť nevedel.
43
Rohový kop Fábryho doletel na Beskorovainyiho hlavu, ale ten sa presadiť nedokázal.
40
Strelecký pokus na strane Senice. Cascardo poslal ďalekonosný pokus, ktorý len doletel do rukavíc nášho gólmana.
38
K jej rozohraniu sa postavil El Moudane, ktorý zakončil priamo do Jedličkovho náručia.
36
Vývoj stretnutia sa naďalej nemení. Vidíme stiahnutú Senicu, ktorá hrozí maximálne pri kontrách. Po faule Oravca však získala štandardku.
33
K. Vida sa síce dostal k centru z ľavého krídla, no poslal pridlhý center.
30
Ďalší rohový kop patril taktiež Fábrymu. Loptu poslal do šestnástky, kde sprvoti nikto nezakončil, no po čase sa loptu dostala k Beskorovainyimu, ktorý však trafil len súpera.
27
Tentokrát zahral štandardku Davis, ktorý poslal loptu na Kružliaka, ale náš vysoký obranca skoriť loptu hlavou nedokázal.
26
Ďalší Fábryho rohový kop už doletel do klbka hráčov oboch celkov, no tam si lepšie počínali Seničania.
23
Po rohovom kope sme získali aj kop priamy. Aj ten zahral Fábry a nejednalo sa o zlý pokus. Prestrelil múr, čo domáceho gólmana prekvapilo, a tak loptu len vyrazil pred seba. Tam si k nej nabehol K. Vida, ktorý zase pred bránou našiel Beskorovainyiho. Ten ale v gólovej pozícii trestuhodne netrafil loptu.
21
Fábry zahral rohový kop na bližšiu žrď, kde si na loptu počkal Dias,ktorý ju bez problémov poslal do bezpečia.
19
Máme tu prvú vážnejšiu príležitosť. K. Vida sa dokázal presadiť na ľavom krídle, odkiaľ si to popri bránkovej čiare namieril Voreli, v šestnástke nahral Fárbymu, ktorý v nádejnej pozícii dal dosť nepresnú strelu.
17
Žiaľ, stále sa nám nepodarilo nič nového vymyslieť. snažíme sa dostať cez obranu po pravej strane, po ľavej, centrami, no tieto spôsob zatiaľ ovocie nepriniesli.
14
Máme za sebou štrnásť minút, no na ihrisku sa zatiaľ absolútne nič neudialo, keďže Senica sa dnes rozhodla skôr kaziť futbal ako ho tvoriť. Nič to, aj cez tento masívny val musíme prejsť.
11
Ramirez pri hlavičke, loptu v náročnej pozícii netrafil dobre.
10
Až Fábry si vyskúšal strelu z väčšej diaľky, ktorá však presná nebola.
9
Senica hrá v neskutočnom bloku. V tomto smere minimálne úvodný gól bude neskutočne náročné vsietiť. K bráne sa takto nedá priblížiť.
6
Stretnutie má pomalší rozbeh. K šestnástke sa ešte lopta nepriblížila.
3
Náš sektor sa opäť krásne zaplnil a teda ako som už aj spomenul, tak od úvodu stretnutia tu máme krásnu atmosféru. Domáci diváci by sa tiež mohli venovať slušnému fandeniu.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril našim futbalistom.
Príjemný dobrý deň Vám prajem zo senického štadiónu, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na zelený trávnik.
Domáci v červených dresoch, kým naše mužstvo v tradičnom žlto-modrom prevedení.

Po reprezentačnej prestávke sa vraciame späť do ostrého ročníka, no vracia sa nám sem mimoriadne príjemne, keďže ešte stále máme v živej pamäti posledné ligové víťazstvo proti odvekému rivalovi, čím sme azda nadobro zažehnali menšiu krízu, ktorá sa v úvode sezóny vyskytla.

Podstatne horšie sú na tom domáci, ktorí boli po neúspešnom vstupe do ročníka usadení až na úplne dno fortunaligovej tabuľky.

Čaká nás teda súper, pre ktorého je každý bod cenný, kým my ešte dobiehame pár stratených bodov v úvode a preto je našim jediným cieľom víťazstvo. Keďže znovu môžeme počítať aj s domácim prostredím, ktoré nám naši skvelí fanúšikovia v Senici chystajú už tradične, tak zisk troch bodov s dvanástimi hráčmi azda nebude až tak náročná úloha. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

FK Senica: Vorel – Favaro, Dias, Didiba – Klapan, El Moudane – Cascado, L. Ramirez, Totka – Castaneda, Sulley
Náhradníci: Taborda – Addo, Baumgartner, Akinyoola, Cvek Košút

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Kružliak, Beskorovainyi, Davis – M. Vida, Oravec – Blackman, Fábry, K. Vida – E. Ramirez
Náhradníci: Száraz – Šimčák, Taiwo, Veselovský, Divković, Čmelík, Bednár

Rozhodca: Kráľovič – Bednár, Bobko.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 8. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FK Senica – FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 14.9.2019 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.