Senica - DAC 0:1 (0:0)

|
| so 14.9.2019, Milan Vrábeľ

Podarilo sa! Proti Senici sme boli svedkami hlbokej defenzívy súpera, ktorú sme však bojovnosťou prekonali krásnou strelou K. Vidu. Ultradefenzíva nás však potrápila. Okrem toho sme si vybojovali prvé čisté konto v ročníku. Naďalej sme tretí a dýchame na chrbát Žiline aj Slovanu aj vďaka našim fantastickým fanúšikom, ktorí nám znovu pripravili domáce prostredie. ĎAKUJEME!

Určite nikoho neprekvapilo, že po magickom víťazstve rozdielom triedy nad Slovanom náš tréner Hyballa nespravil ani jednu zmenu v základnej jedenástke. Naďalej sme nemohli počítať so zranenými Kalmárom a Ronanom. Od úvodu stretnutia sa Senica stiahla do obrovského defenzívneho bloku. Z toho dôvodu sme to mali v ofenzíve mimoriadne náročné. Prvá vážnejšia príležitosť sa naskytla až v devätnástej minúte, kedy sa K. Vida presadil na ľavom krídle, namieril si to do šestnástky, kde našiel Fábryho, on ale v dobrej pozícii zakončil nepresne. Aj o päť minút sme mali šancu na skórovanie, najprv domáci gólman vyrazil Fábryho strelu, k lopte dobehol K. Vida, ktorý výborne našiel Beskorovainyiho v päťke, no ten v tutovke trestuhodne namieril len do Vorelových rukavíc. Po týchto dvoch príležitostiach hra opäť pokračovala v režime so stiahnutou Senicou a našim neúspešným dobýjaním. Až v 44. minúte lopta z rohového kopu doletela na Beskorovainyiho hlavu, ktorý bol síce ideálne postavený, ale loptu skrotiť aj napriek tomu nedokázal. Pre prvý polčas to bolo všetko, 45 minút s mizivým počtom gólových príležitostí prinieslo zákonitú bezgólovú remízu.

Druhý polčas začal so striedaním na strane domácich, keď do ihriska vstúpil náš bývalý hráč Baumgartner. Druhá polovica stretnutia sa už niesla s otvorenejšou hrou, do ktorej sme súpera donútili. Začali sme ju našou gólovou šancou, kedy sme peknú akciu tvorenú množstvom krátkych prihrávok zakončili finálnym pasom na K. Vidu, ktorý sa snažil trafiť k žrdi, no Vorel bol pozorný. Na druhej strane nás zase prekvapil Castaneda, ktorý sa šikovnými kľučkami dostal cez Beskorovainyiho, no strelu z ostrého uhla už Jedlička pokryl. V 53. minúte zaplesali naše žlto-modré srdcia, Davisov pas prepadol cez Baumgartnera, aby sa dostal ku K. Vidovi, ten loptu napálil z dvadsiatich metrov do ľavej žrde, odkiaľ sa lopta odrazila do bránky, prekrásny futbalový moment - 0:1. Po hodine hry sa dokázal presadiť Sulley, avšak po centri z ľavej strany našiel nohou len bočnú sieť. Blízko ku gólu sme boli aj v 66. minúte, kedy Fábry našiel M. Vidu, ten v gólovej pozícii poslal loptu tesne nad. Okolo sedemdesiatej minúty nevznikol najväčší rozruch na ihrisku, ale na tribúnach, kde sa domáci diváci rozhodli ísť trochu provokovať k nášmu sektoru. V osemdesiatej minúte Fábry našiel centrom nabiehajúceho Ramireza v šestnástke, ktorý sa dostal aj k hlavičke v nádejnej pozícii, ale tá nebola dostatočne razantná. V 85. minúte zahral Baumgartner nebezpečnú štandardku do šestnástky, kde sa predsa len stal kráľom vzduchu náš Kružliak, kým my sme si mohli vydýchnuť. Keďže v závere ani Taiwo nedokázal umiestniť loptu z nádejnej pozície, tak sa stretnutie skončilo síce tesným, ale spravodlivým víťazstvom 1:0.

Piate víťazstvo v ročníku a tretie v rade pre nás znamená usadenie sa na tretej pozícii s dýchaním na chrbát Žiline aj Slovanu. Po reprezentačnej prestávke ideme tvrdo do ďalšieho pokračovania ročníka, keďže nás zápas čaká aj uprostred týždňa, kedy prelaďujeme na Slovnaft cup. V rámci 3. kola vycestujeme v utorok 17. septembra do Fiľakova. Duel nás čaká o 16:00. Čo sa týka Fortuna ligy, tak v nej o týždeň v sobotu privítame Ružomberok.

Peter Hyballa, DAC: „Najprv by som chcel pogratulovať Kalmárovi k narodenému synovi. Prišiel ďalší junior s ryšavými vlasmi, malý Garfield. Chcel by som dať zároveň kompliment Senici, pretože hrala veľmi dobre v obrane s tromi, či piatimi hráčmi. Predpokladali sme, že by mohli takto nastúpiť, lebo v takom rozostavení hrali v Slovenskom pohári. My sme občas robili veľmi hlúpe chyby. Problémy sme mali so zabiehaním za obranu, inak sme mali riešiť aj prihrávky a napríklad ani Ramirez sa nedržal svojej pozície hrotového útočníka, skôr sa občas zdržiaval na pozícii sedmičky, či jedenástky. Videli sme zároveň krásny gól K. Vidu, ktorý nám pripomenul jeho gól zo zápasu s Atromitosom. Bol to obrovský boj a dôležité je, že sme prvýkrát v sezóne vybojovali čisté konto. Sme zaň veľmi radi. Sme radi aj za víťazstvo, lebo proti Senici hráme vždy náročné zápasy. V tabuľke máme o jeden bod viac ako pred rokom, teda aj to chcem v rámci porovnávania a progresu zdôrazniť. Vyvíjame sa.“

Michal Ščasný, Senica: „V prvom rade chcem súperovi pogratulovať k víťazstvu. Vedeli sme, že nás v podobe DAC-u čaká obrovská kvalita, sila. Majú aj nejaké útočné kreácie zautomatizované. Bolo dôležité zachytávať tieto pohyby za obranu. Ďakujem trénerovi za kompliment, no ja s ním nie úplne súhlasím, lebo prvých 25 minút naša súhra v defenzíve nefungovala. DAC bol lepší, lepšie sa hýbal. Hra sa neskôr trochu vyrovnala, no nemáme na silu DAC-u. Potom bola hra úplne vyrovnaná, no keď chceme s takýmto súperom pomýšľať na dobrý výsledok, tak si musíme vytvoriť lepšie gólové šance. Musíme zlepšiť protiútoky, ale aj predfinálnu fázu. Až potom sa môžeme dostať do gólových šancí.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Senica - DAC kliknite SEM!!!

FK SENICA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:1 (0:0)