Aktuality

Na východ s odhodlaním získať späť stratené body

Minulú sobotu sme doma remizovali s Ružomberkom 1:1 a naše mužstvo je odhodlané tieto stratené body získať späť zajtra v Košiciach.

V metropole východu sa v sobotu poobede stretávajú mužstvá z druhej polovice tabuľky. DAC je so ziskom 16 bodov siedmy, Košice získali o bod menej a sú o dve priečky pod nami. Prvý vzájomný zápas v sezóne sa hral 2. augusta na našom štadióne a gólmi Ujlakyho, Sabler a Jurča sme zvíťazili 3:1, za hostí skóroval Pačinda.

Košice začali sezónu katastrofálne, prvé body získali až v siedmom kole, následne ale v deviatich súťažných zápasoch neokúsili trpkosť prehry. Túto sériu im prerušili až Zlaté Moravce, ktoré minulý víkend vyprevadili mužstvo trénera Látala s prehrou 3:0.

V našom tíme je pre zranenie mimo dvojica Šnirc, Tóth, otázny je štart Szabóa, Straku a Struhára. Pravdepodobná zostava: Penksa - Turňa, Kwin, Saláta, Szabó - Krišto, Straka - Ujlaky, Brašeň, Štepanovský - Jurčo. Do Košíc odcestovali dnes na obed aj Pernecký - Majerník, Struhár, Horváth, Černák, Szarka a Sabler.

Pavol Jurčo strávil v košických farbách viac rokov, v minulosti sa viackrát proti nám presadil aj gólovo. „DAC-u som dal gól aj v žilinskom drese,“ hovorí 28-ročný strelec. „Ak nastúpim, chcem skórovať. Už by sa patrilo, lebo som dlho netrafil. Dúfajme, že sa bude dať hrať futbal, lebo na košickom štadióne zvykne riadne fúkať vietor. Očakávam ťažký zápas, domáci naposledy prehrali so Zlatými Moravcami 3:0 a budú to chcieť odčiniť. Ale aj my potrebujeme vonku zabodovať a bolo by dobré, keby sme konečne doviezli domov tri body.“

MFK Košice a jeho predchodca 1. FC patrí medzi našich tradičných súperov, od roku 1993 sme sa stretli v každej našej sezóne v najvyššej súťaži. V Košiciach sme doteraz odohrali 15 zápasov a získali sme v nich chudobné dva body, posledný v novembri 2008.

Celková bilancia (z nášho pohľadu): 32  6-7-19, skóre 28:52

Bilancia na štadióne súpera: 15  0-2-13, 11:34

Program 15. kola Fortuna ligy:

Piatok, 24. októbra, 18.30: Banská Bystrica-Podbrezová

Sobota, 25. októbra, 14.00: Košice-DAC, Trnava-Trenčín, 17.00: Myjava-Žilina, 17.30: Senica-Zlaté Moravce

Nedeľa, 26. októbra, 19.00: Ružomberok-Slovan

Stretnutie 15. kola Fortuna ligy MFK Košice - FC DAC 1904 začína zajtra o 14.00 hod, rozhodujú Valášek - Vorel, Bednár.

Ako z každého súťažného zápasu, aj z Košíc vám na našej webstránke prinesieme živý textový prenos. Buďte pri tom!

Súvisiace správy

Aktuality