Preview

Pred prípravným stretnutím DAC-Ferencváros

Pred prípravným stretnutím DAC-Ferencváros

A-TÍM
|
Preview
| ut 18.1.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

V druhom zápase zimnej prípravy nás čaká skutočná lahôdka: v stredu o 16.30 h privítame v MOL Aréne 32-násobného a úradujúceho maďarského majstra.

DAC začal zimnú prípravu vo štvrtok 6. januára a odvtedy si už odkrútil aj zápasový debut v tomto kalendárnom roku. V sobotu doobeda sme v našej akadémii zdolali druholigovú Petržalku 5:1 (góly Krstović 2, Moumou, Ciganiks a Sharani). Pred nedeľným odletom na sústredenie do Turecka nás čaká ešte jeden prípravný duel, a nie hocijaký: v stredu podvečer si v MOL Aréne zmeriame sily s rekordným majstrom Maďarska, budapeštianskym Ferencvárosom.

V našom tíme od soboty nastali len minimálne zmeny. Klub dotiahol príchod Alexa Pinta, 23-ročný portugalský pravý obranca podpísal zmluvu na dva a pol roka. S kádrom sa od pondelka do piatka tohto týždňa pripravuje aj 19-ročný ofenzívny stredopoliar Győru Milan Vitális. Maďarský mládežnícky reprezentant zaujal našich trénerov v zápase svojho klubového celku a prišiel spoznať prostredie a zatrénovať si s naším tímom. „Je to pre mňa obrovská česť a ešte väčšou by bolo, keby mi tréner dal príležitosť v zápase proti Ferencvárosu. Kluby sa dohodli, že tu strávim pár dní, jar by som mal ale odohrať v Győri,“ vysvetlil Vitális.

Ferencvárosi Torna Club oslávi 3. mája svoje 123. narodeniny. Futbalový oddiel patrí medzi najúspešnejšie v celej strednej Európe. V roku 1965 vyhrali Pohár Veľtržných Miest, predchodcu Európskej ligy. Vo vitríne majú 32 trofejí pre víťaza najvyššej maďarskej súťaže, 23-krát ovládli domácu pohárovú súťaž.

Zeleno-bieli boli majstrom aj v posledných troch ročníkoch a na čele zimujú aj tentoraz. Pravda, pred Kisvárdou, bývalým klubom nášho kouča Joaa Janeira, majú len jednobodový náskok (ale tiež o zápas menej).

V lete Ferencváros menil trénera, keď úspešného Sergeja Rebrova, ktorý za tri roky v klube získal tri majstrovské tituly a v posledných dvoch sezónach dostal mužstvo do skupinovej fázy Európskej ligy aj Ligy majstrov, nahradil Rakúšan Peter Stöger. Aj pod jeho taktovkou sa mužstvo dostalo do skupiny Európskej ligy, kde v konkurencii Leverkusenu, Celticu Glasgow a Betisu Sevilla získali tri body a skončili štvrtí.

Stöger vydržal na lavičke do 13. decembra, v záverečnom jesennom kole viedol mužstve dovtedajší asistent Csaba Máté. Týždeň po odvolaní Stögera klub oznámil dohodu s bývalým kormidelníkom ruskej zbornej, Stanislavom Čerčesovom. 58-ročný tréner, ktorý sám seba nazýva „demokratickým diktátorom“ odštartoval prípravu s mužstvom 4. januára. Plány mu mierne narušilo zrušené desaťdňové sústredenie v Španielsku, ale aj viacero pozitívnych prípadov v kádri či v realizačnom tíme. Zajtra s určitosťou neuvidíme v akcii trojicu Aissa Laidouni, Samy Mmaee a Ryan Mmaee, reprezentujúcich Tunisko resp. Maroko na Africkom pohári národov.

Prvou posilou FTC v tomto prestupovom období sa stal 23-ročný nigérijský útočník Fortune Bassey, ktorého získali z Českých Budějovíc. Z hosťovania v Lechu Poznaň sa vrátil Roko Baturina, žiadne ďalšie pohyby v kádri zatiaľ zaznamenané neboli.

Prvý súťažný zápas odohrá Ferencváros už budúci týždeň vo štvrtok (27. januára), kedy v dohrávke 4. ligového kola nastúpi na ihrisku Puskás Akadémie.

Posledný vzájomný zápas sa hral v rámci letnej prípravy pred aktuálnou sezónou a 30. júna sme v Groupama Aréne pred vyše päťtisícovou kulisou prehrali po góle Myrta Uzuniho z jedenástky 0:1. V MOL Aréne sme naposledy na seba narazili presne tri roky predtým, 30. júna 2018 a 8400 divákov videlo náš triumf 1:0 po góle Erika Pačindu.

Prípravné stretnutie DAC 1904 - Ferencváros má výkop v stredu 19.1.2022 o 16.30 hod v MOL Aréne, rozhodujú Kišš - Pozor, Štofík.

Usmernenie pre fanúšikov si môžete prečítať tu.

Predpredaj vstupeniek odštartoval v pondelok a naďalej prebieha podľa pôvodného rozpisu, ktorý nájdete tu.

Stretnutie môžete sledovať aj v živom prenose na našom oficiálnom YouTube kanáli a Facebook profile.