Fanúšikovia

DAC-Ferencváros: informácie pre fanúšikov

DAC-Ferencváros: informácie pre fanúšikov

A-TÍM
|
Fanúšikovia
| ut 18.1.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Zhrnuli sme všetky dôležité informácie a pokyny pre fanúšikov prichádzajúcich na stredajší prípravný duel proti Ferencvárosu.

PREDAJ VSTUPENIEK

V stredu 19.1.2022 o 16.30 hod privítame v MOL Aréne mužstvo Ferencvárosu. Bude to druhé stretnutie DAC-u v rámci zimnej prípravy.

V zmysle aktuálne platného nariadenia môžu diváci obsadiť 25 percent kapacity štadióna.

Kapacita MOL Arény je 12 700 divákov, na zápas proti maďarskému majstrovi teda môže prísť 3 175 fanúšikov. Platí sedenie v každom druhom rade - prosíme fanúšikov, aby sa v každej časti štadióna riadili pokynmi usporiadateľov.

Fanúšikov žiadame o zvýšenú opatrnosť a dodržanie všetkých platných bezpečnostných a hygienických predpisov (napr. sedenie v každom druhom rade). Tie zároveň znamenajú, že permanentky ani vstupenky nezaručujú sedenie na pôvodnom mieste. Platí voľné sedenie pri dodržaní obmedzení ohľadom vynechania voľných miest medzi jednotlivými sedadlami.

Pre fanúšikov bude otvorená len tribúna C a tiež VIP sektory.

Permanentka je prenosná - použiť ju môže aj iná osoba ako vlastník; podmienkou však je, aby spadala do tej istej cenovej kategórie. Podobne ako permanentky, ani jednorazové vstupenky neplatia na konkrétne sedadlo. Ich majiteľov takisto prosíme, aby dodržiavali obmedzenia ohľadom vynechania voľných miest medzi jednotlivými radmi.

Vstupenky sú naďalej v predaji online aj v pokladniach MOL Arény. Pre informácie ohľadom ich predaja kliknite sem.

Otváracia doba pokladne a DAC store do stredy:
Utorok 18. januára 2022:
DAC store: 10.00-18.00
Streda 19. januára 2022:
DAC store: 10.00-19.00 | pokladňa č. 2: 14.30-18.30

Pozor! Na stretnutie DAC-Ferencváros platia permanentné vstupenky sezóny 2021/2022, ich majitelia majú vstup voľný!

Podmienky vstupu v režime OP:
a) osoby kompletne zaočkované po dobu 9 mesiacov od ukončenia základnej očkovacej schémy, resp. od ostatnej „booster“ dávky
b) osoby po prekonaní COVID-19 nie viac ako 180 dní
c) deti mladšie ako 12 rokov a dva mesiace
d) dočasne, alebo trvalo kontraindikované osoby na základe jednotného formuláru s PCR testom platným 72 hodín alebo antigénovým testom platným 48 hodín

Jedno z vyššie uvedených potvrdení s permanentkou/vstupenkou a dokladom totožnosti (OP alebo pas, u detí zdravotný preukaz) predložíte pri vstupe do MOL Arény.

Zároveň vyzývame fanúšikov, aby dodržiavali hygienické predpisy, najmä:
- Vstup a pobyt na štadióne je možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami (napríklad rúško, šál, šatka)
- Pri vstupe na štadión a tiež vo vnútorných priestoroch budú umiestnené dávkovače na alkoholovú dezinfekciu rúk ako aj informačný plagát s pokynmi.
- Pri účasti na verejnom hromadnom podujatí a pri príchode a odchode z priestorov hromadného podujatia je nutné zabezpečiť dodržiavanie rozostupov 2 m medzi osobami; to neplatí pre osoby žijúce v spoločnej domácnosti, partnerov.

Pandemická situácia na Slovensku sa zhoršuje, preto je veľmi dôležité dodržiavať hygienické opatrenia, inak hrozí opätovné uzavretie športovísk! Na štadióne bude prebiehať prísna kontrola OP režimu.

Registrácia nie je potrebná. Prosíme však, aby ste si stiahli, vytlačili a vyplnili formulár na tomto odkaze a priniesli ho so sebou na stretnutie.

PRÍJAZD, PARKOVANIE A VSTUP NA ŠTADIÓN

Upozorňujeme fanúšikov na dopravné obmedzenia v okolí štadióna v čase od cca 15.00 h. Parkovanie bude možné na tradičných miestach pri Aréne, avšak vjazd na Trhovisko bude možný len do zaplnenia priľahlých parkovísk, následne bude pre motorové vozidlá uzavretý. Odporúčame tiež využiť parkovisko pri nákupnom centre Max a Family Center, prípadne zaparkovať na ul. Štúrova a Športová.

Pre fanúšikov domáceho mužstva budú otvorené tribúny C a VIP. Vyhradené miesta pre vozičkárov sú pod sektorom BC a v Silver VIP.

Sektor pre fanúšikov hosťujúceho mužstva otvorený nebude. Pre fanúšikov Ferencvárosu bude miesto vyčlenené takisto na tribúne C.

Samotný vstup na štadión je možný len cez turnikety, ktoré sa nachádzajú:
- v rohu medzi B a C tribúnou: vstup na BC, C1, C2, C3, C4, C5, CD
- cez recepciu A tribúny: Sky box, VIP

Fanúšik pri vstupe priloží zakúpenú vstupenku/klubovú kartu k čítačke QR kódov, čím sa aktivuje turniketová brána pre vstup jednej osoby. Turnikety umožňujú vstup len pre daný druh vstupenky a na danú tribúnu.

Prosíme fanúšikov, aby na zápas prišli v dostatočnom časovom predstihu kvôli bezpečnostným prehliadkam pri vstupe. Brány štadióna sa otvárajú hodinu pred výkopom (o 15.30 h), do VIP o pol hodiny skôr (15.00 h).

Z dôvodu osobnej kontroly pri vstupe na štadión je pre ženy vyčlenený samostatný koridor pri turniketoch.

MAĽOVANIE NA TVÁR, DAC STORE A FREE WIFI

Brány štadióna otvárajú hodinu pred výkopom (o 15.30 h). Pri turniketoch už odvtedy bude pre fanúšikov pripravené maľovanie na tvár zdarma.

Využite možnosť nákupu a navštívte náš oficiálny DAC store, v deň zápasu otvorí o 10.00 h a zatvorí o 19.00 h!

Na celom štadióne je k dispozícii voľné internetové pripojenie. Hľadajte sieť MOL Aréna free, do ktorého sa pripojíte veľmi jednoduchým spôsobom cez sociálne siete alebo email!

BEZPEČNOSTNÉ PREDPISY

Pred, počas a po zápase budú zo strany organizátora, ako aj zo strany polície prijaté prísne bezpečnostné opatrenia v zmysle zákona 1/2014 o organizovaní verejných športových podujatí.

Na vstupoch na štadión budú využité všetky oprávnenia člena usporiadateľskej služby v zmysle zákona a vyžadované prísne dodržiavanie povinností člena usporiadateľskej služby. Osoby, ktoré budú zjavne pod vplyvom alkoholu, alebo iných návykových látok, nebudú na štadión vpustené; to isté platí o osobách, u ktorých budú takéto látky nájdené v držbe. Kontrolované budú aj všetky transparenty a vlajky, ktoré nesmú byť na pevných žrdiach, a ktoré by mohli byť použité ako zbraň. V prípade, že uvedené predmety budú obsahovať hanlivé, urážlivé slová, resp. budú znázorňovať zobrazenia, znaky alebo svojou povahou budú urážlivé a mohli by spôsobiť narušenie verejného poriadku, budú odňaté a osoby, ktoré sa pokúsia o ich vnesenie na štadión, nebudú na štadión vpustené a budú odovzdané príslušníkom Policajného zboru.

Na štadión je zakázané vnášať štátne symboly cudzích štátov alebo ich predchodcov; ich majitelia nebudú vpustení na štadión a budú odovzdaní príslušníkom PZ.

Pozor! Platí prísny zákaz použitia pyrotechnických prostriedkov. V prípade ich použitia bude ihneď vykonaný zákrok usporiadateľskej služby voči previnilcom.

Vstupenky sú jednovstupové, to znamená, že nebude možné po vstupe zo štadióna odísť a následne sa vrátiť. Každý divák bude musieť mať počas trvania zápasu pri sebe platnú vstupenku a počas celého zápasu sa ňou na výzvu usporiadateľskej služby preukázať.

Upozorňujeme fanúšikov, že vhadzovanie predmetov na hraciu plochu je prísne zakázané. Prípadné porušenie tohto zákazu sa považuje za závažný priestupok a jeho dôsledkom je vyvedenie páchateľa zo štadióna. Štadión, ako i jednotlivé sektory budú monitorované kamerovým systémom. Každý incident zaznamenaný kamerami bude usporiadateľskou službou a Policajným zborom okamžite vyhodnotený a riešený, v prípade výtržností bude nasledovať okamžitý zásah bezpečnostných zložiek.

article_bannerarticle_banner