Reportáž: DAC - Žilina 3:1 (1:0)

|
Zápas
| so 26.2.2022, Milan Vrábeľ

Naše prvé víťazstvo v roku 2022 je definitívne spečatené! Veľkú zásluhu na ňom má Krstović, ktorý súperovi vsietil hetrik. Celkovo sme však predčili súpera, trojbodový zápis je tak aj napriek viacerým príležitostiam Žiliny zaslúžený. Tešíme sa, že sme tri body mohli v MOL Aréne konečne osláviť aj s našimi skvelými fanúšikmi, ktorí na nich majú takisto veľkú zásluhu.

Oproti poslednému zápasu spravil tréner Janeiro 4 zmeny v našej úvodnej jedenástke. Mimo zostavy skončili Malý, Andrezinho, Dimun a Moumou a namiesto nich sa v základe objavili Kružliak, Hahn, Nebyla a Sharani. MOL Arénu sme v prvom stretnutí v roku 2022 pokrstili najlepšie ako sme mohli. Už v 3. minúte sme vysoko napádali súpera, ktorý chyboval, a tak Hahn z prvej vysunul Krstovića do šestnástky. Mladý útočník už vedel, čo s loptou – 1:0. O minútu sme mohli viesť už o 2 góly, Sharani našiel z ľavého krídla Andzouanu, ktorého strela tentokrát skončila len na bočnej sieti. Horúco bolo pri neutíchajúcom tlaku aj v 6. minúte. Po rohu pálil od vzdialenejšej žrdi Pinto, ktorý ale bol v poslednej chvíli zablokovaný. Hra sa následne trochu upokojila a presunula medzi šestnástky. Nádejnejšiu šancu si naši fanúšikovia mohli pozrieť až v 29. minúte, kedy však Andzouana asi o meter minul priestor troch žrdí. Tesne pred úvodnou polhodinou stretnutia sa k strele dostal aj Slebodník na druhej strane, jeho pokus minul ľavú žrď o vlások. Napriek tomu, že v prvom polčase sme boli lepší my, tak blízko ku gólu do šatne boli hostia. Konkrétne Iľko prekvapil v 45. minúte pohotovou strelou k ľavej žrdi, no Ricardo nás podržal, končekmi prstov nebezpečné zakončenie vytlačil, a do kabín sme tak zišli za spravodlivého jednogólového vedenia.

Druhý polčas začal bez striedaní. Hneď v 46. minúte sme dostali upozornenie v podobe Iľkovej strely tesne vedľa. Keďže sme nezareagovali správne, tak rovnako ako my v prvom polčase, hostia do troch minút skórovali. Davis po centri odhlavičkoval v náročnej pozícii loptu presne na Rusnákove kopačky, ktorý sa trafil tak dobre, že Ricardo nemal šancu zakročiť - 1:1. Po góle sme zostali otrasení, čo využil Kopas v 52. minúte na ďalšiu strelu, ktorá sa len tesne nezmestila medzi tri žrde. Veselovský prišiel na ihrisko a hneď v 59. minúte sa dostal aj k strele. Loptu napálil k ľavej žrdi, kde však Petráša neprekvapil. Žilinčania nás v 2. polčase ostreľovali odkiaľ sa len dalo, no v 68. minúte sme udreli my. Žilinská obrana zaváhala pri odkope, a tak Sharani našiel nebráneného Krstovića, ktorý strelou k ľavej žrdi zaskočil Petráša - 2:1. Od toho momentu sme opraty duelu prebrali my. O tri minúty sa už Krstović takmer mohol hrdiť hetrikom, opäť prišla lopta z ľavého krídla, a náš čiernohorský hráč tečom len tesne minul priestor troch žrdí. V 83. minúte sme síce penaltu po Nemčíkovej ruke nekopali, no dali sme rýchlu odpoveď. V rovnakej minúte začala akcia u Davisa, ktorý milimetrovým pasom našiel Balića, náš záložník rovnako presným centrom naservíroval loptu na Krstovićovu hlavu a po jeho namierení bolo o hetriku a víťazovi stretnutia rozhodnuté - 3:1. V nadstavenom čase sa výsledok po úniku snažil korigovať Iľko, ale Kružliak ho výborným zákrokom zabrzdil. Už nič nebránilo odštartovaniu osláv nášho prvého víťazstva v roku 2022.

Desiaty triumf v sezóne a prvý v novom roku znamená, že základnú časť končíme na 4. mieste a nadstavbovú skupinu o titul začneme budúci víkend na pôde tretieho Ružomberka. Ďakujeme našim fanúšikom, že hneď ako po dlhom čase mohli, tak nám na domácom štadióne opäť vytvorili krásnu atmosféru.

Hodnotenie trénera
Joao Janeiro, DAC: „Som rád za tento výsledok. Potrebovali sme vyhrať a potrebovali sme aj podporu od fanúšikov. Je veľmi potrebné, aby sme na našej strane mali fanúšikov. Keď hráči, a u nás konkrétne mladí hráči, cítia podporu regiónu, tak sa im hrá podstatne lepšie. Cítia, že reprezentujú tento hrdý región. V tíme počítame s každým hráčom a sme veľmi šťastní za Krstovića. Myslím si, že si hetrik zaslúžil za svoju prácu. Nie je každodenná vec, aby 20-ročný hráč strelil 3 góly, no môže byť hrdý, že sa mu to podarilo a my môžeme byť tiež hrdí aj za neho.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Žilina kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MŠK ŽILINA 3:1 (1:0)