Reportáž: Slovan - DAC 0:1 (0:0)

|
| ne 9.5.2021, Milan Vrábeľ

Nesmierne ťažký, dramatický a absolútne šialený zápas sme proti úhlavnému rivalovi prvýkrát v sezóne doviedli do víťazného konca. Vďačiť za to môžeme okrem našej nekončiacej bojovnosti aj VARu a krásnej kontre s ešte krajším gólom Divkoviča. Oslavujeme parádne štvrté víťazstvo v rade! Ďakujeme!

Po treťom ligovom víťazstve za sebou sa v našej základnej jedenástke vymenil len jeden hráč. Vypršaním kartového trestu sa do nej vrátil Ramirez a na lavičku putoval Nebyla. Slovan pred zápasom už chladil šampanské. Jeho jediným cieľom totiž bolo definitívne potvrdenie titulu. Úvodnú „oťukávačku“ vystriedala v desiatej minúte prvá strelecká príležitosť Medveděva, ktorý sa kľučkou najprv zbavil Balića, no tesne spoza pokutového územia nevypálil dostatočne razantne. V sedemnástej minúte sa po Holmanovom rohovom kope lopta odrazila k hranici pokutového územia, odkiaľ však Bajričovi nesadla dobre. Ešte nebezpečnejší boli domáci o dve minúty. Holman našiel z rohového kopu De Marcovu hlavu, a ten opečiatkoval naše brvno. V 24. minúte dostal Ratao priveľa priestoru v našej šestnástke, pokojne si pripravil aj strelecký pokus, no aj napriek tomu zakončil tesne nad. V 27. minúte sme sa po našom rohu dožadovali penalty za ruku Medveděva, VAR však s nami nesúhlasil. Po presadení sa na pravom krídle sa o dve minúty črtala akcia domácich, po nebezpečnej lopte do našej šestnástke sme však boli dostatočne pozorní. V 33. minúte sme si vytvorili slušnú streleckú príležitosť, no Divkovič pálil asi z dvadsiatich metrov slepými. O päť minút Strelec jemne tečoval loptu letiacu z priameho kopu, ktorá tak skončila na ľavej žrdi a po odraze ju Jedlička zachytil v hodine dvanástej. To čo Slovan stihol za polčas my sme dobehli azda za päť minút. V 42. minúte sa Taiwo popri bránkovej čiare predral až ku bránke, tam obstrelil domáceho gólmana, no lopta skončila tesne vedľa ľavej žrde. Po treťom rohovom kope sa zase dostal k zakončeniu Kružliak a opečiatkoval brvno! Lopta po ňom skončila tesne pred bránkovou čiarou. V nadstavenom čase Schäfer potiahol loptu do prečíslenia, posunul ju lepšie stojacemu Ramirezovi, ktorý sa však z dobrej pozície netrafil medzi tri žrde. Po našom výbornom závere musíme, napriek takmer celopolčasovej prevahe Slovana, napísať, že remíza bola spravodlivá.

Druhé dejstvo začal opäť o niečo aktívnejšie Slovan. Do veľkej prevahy sme ho však už nepustili. V päťdesiatej minúte Kružliak zablokoval Rataovu strelu v hodine dvanástej. Poriadne nás však vystrašila situácia zo 62. minúty, po Sommeromom zákroku rozhodca najprv ukázal na biely bod, no vďaka VARu sme sa dočkali spravodlivosti a teda „len“ nebezpečnej štandardky súpera. Holman ju zahral v 66. minúte, no dobre postavený Jedlička loptu vyboxoval do bezpečia. V 74. minúte sa Ramirez po tvrdom súboji dostal cez Abenu, potom však bol jeho pokus tečovaný v poslednej chvíli. O tri minúty bolo všetkému inak, Davis až na dvakrát prepasíroval loptu na Ramireza, ten ju posunul Divkovičovi, ktorý v nie najľahšej pozícii našiel voľnú štrbinu medzi Šullom a pravou žrďou - 0:1. V 79. minúte však Slovan mohol vyrovnať, Ratao ale tesne neuspel v súboji s nami o doklepnutie lopty. O štyri minúty sme mohli rozhodnúť, Njie posunul loptu na hranici šestnástky Ramirezovi, ten ju chcel len elegantne umiestniť, ale bol z toho až príliš nedôrazný pokus. Na nevyužitú šancu sme mohli kruto doplatiť. V 84. minúte sa naša obrana po Holmanovom rohovom kope nedohodla, a tak loptu poslal na bránku De Marco, Ratao ju ale dorazil. To bola obrovská chyba domáceho hráča, bol totiž z toho ofsajd. Divoko bolo aj v nadstavenom čase, v ňom si po centri z pravej strany takmer strelil vlastný gól Davis, avšak Jedlička loptu reflexívnym zákrokom vyboxoval. V nadstavenom čase sme sieť pre zmenu rozvlnili my a konkrétne Nicolaescu. VAR však opäť odhalil postavenie mimo hry. Nesmierne dramatický a náročný zápas sme zvládli, a tak oslavy triumfu nemali konca kraja.

Osemnáste víťazstvo v ročníku znamená, že druhé miesto už máme definitívne, tréner Darko Milanič skončil na lavičke Slovanu a aj keď len v teoretickej rovine, tak aj dve kolá pred koncom sezóny zostávame v hre o titul! Ďakujeme fanúšikom, že nás pohnali a nabili energiou tentokrát o deň skôr, na našom predzápasovom tréningu. Po derby so Slovanom nás čakajú posledné dva súboje v sezóne 2020/21. V tom prvom najbližšie o týždeň v sobotu 15. mája o 18:00 odohráme duel proti domácemu Trenčínu.

Antal Németh, DAC: „Nie je ľahké zanalyzovať dnešné stretnutie, pretože som veľmi, veľmi šťastný, že sme dnes dokázali vyhrať nad Slovanom. Domáci majú veľmi kvalitný tím. Aby sme uspeli na Slovane, tak sú dôležité tri veci: tímová taktika, individuálne nasadenie a šťastie. Podali sme bojovný výkon, tímovosť tiež fungovala správne. Miestami sme hrali dobre, výkon bol kvalitný a priklonilo sa k nám aj šťastie. Koniec-koncov sme vyhrali zaslúženie. Možno ani nie za dnešný výkon, ale za bojovné výkony počas celej sezóny, aj v časoch, keď sa nám darilo menej. Aj v takých časoch sme vstali. Preto sme dnes triumfovali zaslúžene. Šance skórovať sme mali najmä z protiútokov. Sme naozaj šťastní, že sme si definitívne potvrdili druhé miesto. Zostávajú však pred nami posledné dva zápasy a my chceme maximálny počet bodov.“
Darko Milanič, Slovan: „Myslím si, že sme si zaslúžili viac, ako hovorí výsledok. Boli sme naozaj blízko k potvrdeniu majstrovského titulu. Úvodných tridsať minút sme mali pod kontrolou. Boli sme blízko ku skórovaniu. Mali sme viacero dobrých situácii. Proti nám stálo mužstvo, ktoré sa snažilo brániť v strednom a nižšom bloku. Napriek tomu sme boli nebezpeční, boli sme pri bráne súpera, no nič nám nepadlo. Súhlasím s trénerom Dunajskej Stredy, že súper mal aj trochu šťastia. Celkovo hodnotím zápas v našom podaní ako dobrý.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Slovan- DAC kliknite SEM!!!

ŠK SLOVAN BRATISLAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:1 (0:0)
Fortuna liga, 8. kolo nadstavbovej skupiny o titul, 9.5.2021, 18.00 h
Góly: 77. Divkovič 0:1
Rozhodovali: Očenáš - Štrbo, Poláček, 0 divákov
ŽK: 18. Beskorovainyi, 54. Ramirez, 63. Sommer - 45. De Marco, 90. Holman, 90+3 Bajrič
DAC: Jedlička - Blackman, Kružliak (K), Beskorovainyi, Davis - Divkovič, Schäfer, Balić (72. Njie), Andzouana (39. Sommer) - Ramirez (89. Müller), Taiwo (72. Nicolaescu)
Slovan: Šulla - Medveděv, Abena, Bajrič, De Marco - De Kamps (K), Rabiu (80. Weiss) - Čavrič (75. Daniel), Holman, Ratao - Strelec

Držanie lopty: 59% - 41%
Strely: na bránu 6:4, mimo 8:6
Priame kopy: 18:16