koniec zápasu
Slovan
0:1
(0:0)
FC DAC 1904
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda
Fortuna liga 2020/21, nadstavba, 8. kolo • ne 9.5.2021, 18:00 • Tehelné pole, Bratislava
Góly: 77. Divković 0:1
Hlavný rozhodca: Michal Očenáš • Asistenti rozhodcu: Milan Štrbo, Daniel Poláček
Góly
0
1
Vlastné góly
0
0
Priame kopy
0
0
Rohové kopy
8
3
Žlté karty
3
3
Červené karty
0
0
90+6
Koniec zápasu.
90+6
KONIEEEEEEEC, JE KONIEEEEEEEC. Dámy a páni, radujeme sa z fantastického víťazstva. Treba však zdôrazniť, že ak by nebol VAR, tak by sme proti Slovanu po rozhodcovských verdiktoch opäť cítili obrovskú krivdu! Proti nášmu úhlavnému rivalovi si zapisujeme víťazstvo a prvé víťazstvo v ročníku proti "belasím", po ktorom sme naďalej, aj keď len v teoretickej rovine, tak v hre o titul! Tak to bolo šialené nervydrásajúce stretnutie, po ktorom nesmierne ďakujeme za víťazstvo, za štvrté víťazstvo v rade!

Po derby so Slovanom nás čakajú posledné dva súboje v sezóne 2020/21. Najbližšie o týždeň v sobotu 15. mája o 18:00 odohráme duel proti domácemu Trenčínu. Dovtedy Vám prajem príjemný zvyšok víkendu a hlavne pevné zdravie. Lúči sa s Vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+6
Aj nám VAR zrušil gól, ale to nevadí! Nicolaescu do gól po samostatnom nájazde, no pre ofsajd neplatí.
90+5
Aj po Weissovom centri zasahoval Jedlička. To sú nervy!
90+4
Žltú kartu dostáva Bajrić (ŠK Slovan Bratislava).
90+3
Zvádli sme aj rohový kop a konkrétne Njie.
90+2
Jedličkaaaaa ďakujemeeeee. Po nebezpečnom centri zo strany Slovana si Davis takmer dal vlastný gól. Jedlička ho však bravúrnym zákrokom vytesnil.
90
Nadstavuje sa šesť minút. Tak to budú ešte obrovské nervy.
90
Žltú kartu dostáva Holman (ŠK Slovan Bratislava).
89
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Ramirez, prichádza Müller.
86
Tak to snáď nie je možné. Spravodlivosť dnes má hlavné slovo, a preto nás dnes už druhýkrát zachraňuje VAR. Holmanov rohový kop po našom nedorozumení zakončil De Marco a Ratao loptu dorazil, no a prosím pekne po dlhom čakané VAR odhadil ofsajd!!!
83
Mohli sme vyhrávať o dva góly. Jajaaaaaj. Tak to je škoda. Njie posunul loptu Ramirezovi, ktorý ju chcel len decentne umiestniť, no nakoniec poslal príliš slabý pokus.
82
Čaká nás azda posledných desať minút a veľmi náročných posledných desať minút. Výborne si však držime loptu a bodaj by nám to čo najdlhšie vydržalo.
80
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Rabiu, prichádza Weiss.
79
Veľmi rýchlo sme však mohli inkasovať. Ratao bojoval v našej šestnástke o doklepnutie, no tento súboj tesne prehral.
77
Dunajská Streda dala gól!


GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Pozrime sa, azda druhá naša príležitosť a my vyhrávame! Davis najprv pokazil pas, dostal však druhú možnosť, a tak loptu prepasíroval na Ramireza, on vysunul Divkoviča a Marco napriek tomu, že nebol v najľahšie pozícii, tak našiel voľnú štrbinu. Tak to je krása!
75
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Čavrič, prichádza Daniel.
74
Ramirez dostal dlhú loptu. Už už keď sa zdalo, že sa zbavil Abenu, že bude môcť zakončiť nebezpečne na bránku, no v poslednej chvíli ho zablokoval Bajrič. Roh aj napriek tomu nekopeme.
72
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Taiwo, prichádza Nicolaescu.
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Balić, prichádza Taiwo.
71
Získali sme dokonca aj štandardku, pri ktorej ale Davis nemieril presne.
69
Po zvládnutých štandardkách sme sa dokázali zbaviť tlaku.
66
Holman z nebezpečnej pozície rovno napálil loptu na Jedličku. Ten ju zvládol vyboxovať. Opäť Holman zahral aj roh, ten však jeho kolega nedokázal zakončiť.
65
Penalta je našťastie vďaka VARu odvolaná. Ešte, že ho máme.
63
Žltú kartu dostáva Sommer (ŠK Slovan Bratislava).
62
Sommer úplne zbytočne a nešikovne fauloval Rataa a je z toho jedenástka pre domácich. Samorezjme, ak VAR nepovie niečo iné.
60
Na Holmanov rohový kop si vyskočili rovno dvaja traja jeho spoluhráči. Boli však prikrátky.
59
Divkovič síce šikovne potiahol loptu takmer až k šestnástke. Tam sa však rozhodol nahrať Taiwovi, čím sme o ňu prišli.
58
Hlavná charakteristika tohto stretnutia je naďalej bojovnosť. Slovan je v tomto polčase podstatne menej dominantný ako v druhom. Azda to využijeme aj v náš gól.
55
De Kamps je naďalej ošetrovaný. Vyzerá však, že bude v poriadku.
54
Mne sa zdalo, že De Kamps po prechode vedľa Ramireza simuloval držaním si hlavy. Žeby som však ja zle videl, keďže Ramirez dostal kartu?
52
Ku Divkovičovi sa odrazila lopta, ktorý zakončil z voleja a veru, nebol to dobrý nápad. Je pokus skončil totiž autovým vhadzovaním. Opäť sme sa však ukázali v útočnom pásme a to je dôležité.
50
Ratao v šestnástke tvrdo pálil, no v hodine dvanástej sa do jeho streli hodil Kružliak.
49
Aj druhý polčas štartuje pomalšie. Rovnako ako prvý.
46
Začal sa druhý polčas. Úvodný výkop druhého polčasu patril Slovanistom.
Rozhodca nám záverečnú nádejnú akciu nedovolil, a tak sa polčas skončil spravodlivou remízou napriek tomu, že Slovan mal prevahu takmer počas celého polčasu. My sme však v závere stihli všetko zameškané vpredu dobehnúť, respektíve premárniť zopár gólových príležitostí. Ukázali sme si však, že máme na to, aby sme Slovanu zápas znepríjemnili. Veríme, že budeme pokračovať v takej forme, v akej sme ho ukončili. V takom prípade máme šancu aj na tri body. DAC do toho!
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Pre pánajána, čo sme premárnili zase? Dostali sme sa do prečíslenia, keď loptu po pravej strane potiahol Schäfer, nahral ju lepšie stojacemu Ramirezovi, ktorý však z výbornej pozície poslal loptu nad.
45
Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte tri minúty.
45
Žltú kartu dostáva De Marco (ŠK Slovan Bratislava).
44
Ďalšiu streleckú príležitosť si pripásal Schäfer, no loptu trafil zle až nedobre.
42
Tak to snáď nie je možné. To čo Slovan nepremenil za celý polčas my sme stihli azda za päť minút. Náš tretí rohový kop zahral Balić a loptu po ňom dorážal Kružliak a nastrelil brvno! Od neho sa lopta odrazila tesne pred bránkovú čiaru.
42
Pozor! My sme však mali obrovskú šancu v pokračujúcej akcii, v ktorej Taiwo obstrelil brankára z nesmierne ostrého uhla a lopta tesnulinko tak skončila vedľa ľavej žrdi.
41
Po Balićovom rohu lopta preletela celú šestnástku. Dostal sa ku nej Ramirez, ktorý teraz trochu zbytočne hral na seba.
39
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Andzouana, prichádza Sommer.
38
Veeeeeľmi veľké šťastie sme mali. Po priamom kope domácich loptu tečoval Strelec a skončila tak na ľavej žrdi. Jedlička ju zachytil skutočne v hodine dvanástej.
36
Andzouana je už aj na ihrisku a my z toho máme radosť.
35
Andzouana leží otrasený na zemi, čo oba mančafty využili na ošetrovanie. My zároveň veríme, že bude schopní pokračovať v tomto stretnutí.
33
Vytvorili sme si streleckú príležitosť, konkrétne Divkovič vyskúšal šťastie z vyše dvadsiatich metrov, no pálil poriadne slepými.
32
Pol hodina prešla a naďalej je podstatne aktívnejší Slovan. Veríme, že po polčase sa tento obraz hry zmení a budeme trochu odvážnejší.
29
Nebezpečná príležitosť sa opäť črtala Slovanu potom, ako sa presadil na pravom krídle. V šestnástke sme však predsa len boli dostatočne pozorní.
27
Prvý rohový kop sme si vybojovali aj my. Od Baliča doletel k Beskorovainyimu. Ten sa k zakončeniu nedočkal, no dožadoval sa penalty za ruku. VAR rozhodol, že všetko bolo v poriadku.
25
Získal aspoň rohový kop, no z neho "belasí" nič nevyťažili.
24
Ratao dostal v našej šestnástke priveľa priestoru. Pripravil si tak v pohode loptu, no aj napriek tomu ju v gólovej pozícii poslal tesne nad.
22
V tomto zápase zatiaľ dominuje Slovan, ktorý tvorí hru a niekoľkokrát aj pohrozil. Azda však čoskoro aj my ukážeme niečo zo svojho futbalového umenia.
19
Po treťom rohovom kope sme už mohli prehrávať. Holman tentokrát z pravej strany namieril loptu presne na De Marcovu hlavu, ktorý opečiatkoval naše brvno!
18
Žltú kartu dostáva Beskorovainyi (FC DAC Dunajská Streda).
17
Pri pokračujúcom útoku sa domáci dostali aj k druhému rohu. Tentokrát Holman mieril na vzdialenejšiu žrď. Lopta sa odrazila k Bajričovi na hrane pokutového územia, ktorý z dobrej pozície loptu len pohľadil.
16
Holman loptu zakrútil na bližšiu žrď, ktorú si však postrážil Ramirez.
16
Bajrič ukázal svoju rýchlosť. Vďaka nej sa predral do našej šestnástke, kde tesne našťastie nenašiel Strelca. Uvidíme však roh.
13
Slovan po zlyhaniach s Trnavou chce v tomto derby jasne uspieť, no menšie ambície nemáme ani my. Aj preto vidíme poväčšine hru medzi šestnástkami.
10
Prvú streleckú príležitosť si pripravil Medveděv, keď sa kľučkou zbavil Balića. Lopta mu však v dobrej pozícií nesadla ideálne.
8
Na druhej strane do pokutového územia potiahol loptu Beskorovainyi. Na Ramireza však bol pas prikrátky.
7
Medveděv pri sklze uspel v súboji s Davisov. Dostal sa aj k centru do našej šestnástky, no v nej sme boli pozorní.
5
Ako sa na tradičné derby patrí, tak od ho od začiatku sprevádzajú tvrdé súboje. Prevahu aj na zaujímavejšiu šancu stále čakáme.
3
Prvé minúty patria tradičnej oťukávačke na oboch stranách.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril našim futbalistom.
Príjemný dobrý deň vám prajem z Tehelného poľa, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na bratislavský trávnik. Domáci v belasých dresoch, kdežto naši futbalisti v tradičnej žlto-modrej kombinácii.

O majstrovi Slovenska stále definitívne nie je rozhodnuté, keďže Slovan v nadstavbovej skupine o titul zakopáva. Cez týždeň sa dokonca dosť drsne riešila trénerská otázka, kritizovala sa brankárska opora Greif a je jasné, že tím útočiaci na titul nie je úplnej pohode.

To by sme chceli samozrejme využiť my. Jednak prvýkrát v sezóne zdolať nášho najväčšieho rivala a zároveň nadviazať na trojzápasovú víťaznú sériu. Ak chceme, aby naďalej zostali aspoň papierové predpoklady na prvenstvo, tak dnes musíme vyhrať.

Na včerajšom tréningu boli aj naši fantastickí fanúšikovia dať množstvo energie hráčom, čo azda premeníme na triumf v dnešnom stretnutí. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Medveděv, Abena, Bajrič, De Marco – De Kamps (K), Rabiu – Čavrič, Holman, Ratao – Strelec
Náhradníci: Greif – Laczkó, Henty, Ožbolt, Daniel, Pauschek, Božikov, Lovat, Weiss

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Kružliak (K), Beskorovainyi, Davis – Divkovič, Schäfer, Balić, Andzouana – Ramirez, Taiwo
Náhradníci: Száraz, Veszelinov – Sommer, Braun, Brunetti, Müller, Njie, Nebyla, Nicolaescu

Rozhodca: Očenáš – Štrbo, Poláček.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 8. kola nadstavbovej skupiny o titul Fortuna ligy! Na programe máme duel ŠK Slovan Bratislava – FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 9.5.2021 o 18:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

ŠK Slovan Bratislava

Základnej zostavy

-
#6
Joeri De Kamps
-
#81
De Marco
-
#10
Rabiu Ibrahim
-
#15
David Strelec
-
#21
Ratao
B
#30
Michal Šulla
-
#77
Alexandar Čavrić
-
#8
Dávid Holman
-
#14
Abena
-
#17
Jurij Medveděv
-
#66
Kenan Bajrić

Náhradníci

-
#4
Adam Laczkó
-
#12
Alen Ožbolt
-
#25
Lukáš Pauschek
-
#36
Lucas Lovat
-
#1
Dominik Greif
-
#9
Ezekiel Henty
-
#23
Erik Daniel
-
#29
Vasil Božikov
-
#79
Vladimír Weiss

Realizačný tím

Hlavný trénerDarko Milanić
Asistent tréneraNovica Nikčević
Asistent tréneraXavier de Sousa Simões
Asistent tréneraTimotej Vajdík
Tréner brankárovMiroslav Hrdina
Kondičný trénerŠtefan Pánik

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Základnej zostavy

Náhradníci

Realizačný tím

Hlavný trénerAntal Németh
Asistent tréneraMátyás Czuczi
Tréner brankárovMartin Raška
Kondičný trénerCsaba Gábriš
Fortuna liga 2020/21 / 8. kolo / sobota 8.5.2021
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - MFK Zemplín Michalovce
FK Pohronie - Michalovce
FK Pohronie - Michalovce
0:0
Fortuna liga 2020/21 / 8. kolo / sobota 8.5.2021
MFK Ružomberok - FK Senica
Ružomberok - Senica
Ružomberok - Senica
1:1
Fortuna liga 2020/21 / 8. kolo / sobota 8.5.2021
MŠK Žilina - AS Trenčín
Žilina - Trenčín
Žilina - Trenčín
5:3
Fortuna liga 2020/21 / 8. kolo / sobota 8.5.2021
FC ViOn Zlaté Moravce - FC Spartak Trnava
ViOn - Trnava
ViOn - Trnava
0:0
Fortuna liga 2020/21 / 8. kolo / nedeľa 9.5.2021
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda
Slovan - FC DAC 1904
Slovan - FC DAC 1904
18:00
Fortuna liga 2020/21 / 8. kolo / nedeľa 9.5.2021
FC Nitra - ŠKF Sereď
Nitra - Sereď
Nitra - Sereď
18:00