Reportáž: Žilina - DAC 2:2 (0:1)

|
| so 19.3.2022, Milan Vrábeľ

Záver oboch polčasov patril nám, v oboch sme strelili gól, no výsledkom je len bodový zisk. Po prvej polovici stretnutia sme zaslúžene viedli, keď sme boli o čosi nebezpečnejší. Druhé dejstvo nám však nevyšlo úplne podľa predstáv, a tak musíme byť spokojní aj s remízou. Ďakujeme fanúšikom, že ich žlto-modré srdce priviedlo podporiť mužstvo aj do Žiliny.

Oproti poslednému stretnutiu nastali v našej základnej zostave štyri zmeny. Mimo zostali chorí Davis aj Balogh a na lavičke skončili Nebyla s Pintom. Namiesto nich dnes dostali šancu Blackman, Andrezinho, Ciganiks a premiérovo Szánthó. Prví pohrozili domáci. V piatej minúte vyhral kapitán Paur vzdušný súboj s Muhamedbegovicom, po ktorom hlavičkoval len tesne nad brvno. O dve minúty chýbal Krstovićovi o sekundu rýchlejší reflex, aby pálil zvnútra šestnástky. V 15. minúte ukázal Andrezinho svoju šikovnosť, keď parádnou prihrávkou vysunul do nábehu spoluhráča. Szánthó si však loptu nespracoval ideálne. Hrozili sme aj o dve minúty, Krstović po centri z ľavého krídla hlavičkoval do pravého dolného rohu, Belko stihol zakročiť. Nesmierne divoká bola 24. minúta, v ktorej sa Jánošikovi podaril takzvaný „angličan“, na naše šťastie skončila od brvna na bránkovej čiare a nie za ňou. V rovnakej minúte sme založili rýchlu kontru, na konci ktorej Verlinden prepálil gólovú príležitosť. Zvnútra šestnástky poslal loptu len tesne nad. Po pol hodine zahral Balić roh na bližšiu žrď, center sa neujal, no napriek tomu mal Andrezinho možnosť na dorážku, trafil však Kružliaka. Blízko ku gólu sme boli aj v 34. minúte, na Szánthóvu kolmicu si nabehol Krstović, ktorý v tutovke nastrelil sieť, no z nesprávnej strany. O päť minút po viacerých našich nedorozumeniach v obrane Ďuriš nastrelil brvno, na naše šťastie však zo správnej strany. Aj v 40. minúte hrozil Ďuriš, najprv sa šikovnou kľučkou zbavil Blackmana, no následne jeho pokus z uhla nebol dostatočne razantný. Dve minúty pred koncom sa nám podaril zúročiť o niečo lepší polčasový výkon. V tom čase sa v šestnástke výborne zorientoval Verlinden, ktorý nespanikáril a práve naopak, loptu šikovne umiestnil k ľavej žrdi, ku ktorej sa Belko nestihol presunúť - 0:1. Vďaka gólu do šatne sme verili v trojbodový záver.

Druhý polčas začal bez zmien v zostavách jedného i druhého celku. Už v 48. minúte poslal Blackman nenápadnú strelu, ktorá však Belkovi narobila problémy, no predsa len ju vytesnil. O minútu sme opäť hrozili, Andrezinho dostal loptu tesne pred bránkou, vystrelil aj z prvej, no domáci gólman bol dobre postavený. Domáci sa v 56. minúte dostali k prvej šanci v druhom dejstve a hneď vyrovnali, po Minárikovom centri hlavičkoval Paur a keďže Ricardo nestihol zareagovať, tak sme opäť začínali „od nuly“ - 1:1. Nestihli sme sa ani otriasť a už sme inkasovali druhý gól. V 62. minúte sa Kaprálik, a teda novic na ihrisku, prvýkrát dostal k lopte po prihrávke od Ďuriša, zavesil pod brvno, kde Ricardo nemal šancu zakročiť - 2:1. O šesť minút sme sa snažili odpovedať, Nebyla dostal dobrý pas od Moumouho, no v šestnástke sa nepresadil. V 70. minúte už mohlo byť rozhodnuté, Myslovič sa dostal hneď ku dvom gólovým strelám, ktoré sme odvrátili až v poslednej chvíli na bránkovej čiare. Najprv sa činil Ciganiks a následne Ricardo. Aj v 80. minúte sme založili nádejnú akciu, tentokrát poslal Nebyla slušný center a Krstovićovi chýbal asi krok k dorážke. Rovnaká situácia sa zopakovala o tri minúty, tentokrát však centroval Moumou. Ku koncu zápasu sme sa snažili s výsledkom niečo robiť, centrovali sme, čo sa dalo, no koncovka výrazne viazla. V 90. minúte sme sa predsa len dočkali aspoň vyrovnávacieho gólu. Moumou poslal z vyše dvadsiatich metrov nenápadnú, no krásnu strelu, ktorá doletela až k vzdialenejšej žrdi - 2:2. Ďalší gól v závere polčasu sa postaral aspoň o bodový zápis.

Aj po ôsmej remíze v ročníku zostávame priebežne na 4. mieste. Nasleduje prvá reprezentačná prestávka v roku 2022. Najbližšie sa teda na ligových trávnikoch vidíme v sobotu 2. apríla o 18:00, kedy na našom štadióne privítame Sereď.

Hodnotenie trénera
Joao Janeiro, DAC: „Pre divákov to bol zaujímavý zápas. Videli sme veľa šancí na skórovanie v prvom aj v druhom polčase. My sme asi mali viac šancí, ale nevyužili sme ich. Potom sme už bojovali, pomenili sme taktiku, no v závere sme krásnym gólom vyrovnali. Mali sme veľa šancí, ktoré sme nevyužili, no aspoň sme vyrovnali. Celý týždeň, čo sme odtrénovali, tak sme si zaslúžili viac šťastia. Keby sme po toľkých šanciach prehrali, tak by to bol úplne nezaslúžený výsledok. Vyrovnali sme však, odvážame si bod, čo je polosladké-polokyslé.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Žilina - DAC kliknite SEM!!!

MŠK ŽILINA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:2 (0:1)