Aktuality

Smer Island!

Smer Island!

Aktuality
| ut 25.8.2020, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Aj včerajší test na koronavírus bol negatívny, žlto-modrí už vyrazili na Island.

Včera doobeda absolvovalo mužstvo, realizačný tím aj širší štáb test na prítomnosť koronavírusu. Podobne ako v strede minulého týždňa, aj tentoraz boli všetky výsledky negatívne. Nič teda nebráni tomu, aby DAC vycestoval na Island, kde ho vo štvrtok čaká stretnutie 1. predkola Európskej ligy.

Za súperom, ktorým je tretí tím uplynulej sezóny islandskej najvyššej súťaže HF Hafnarfjördur, vyrazila žlto-modrá výprava dnes poobede. Mužstvo predpoludní absolvovalo posledný domáci tréning v MOL Akadémii a po spoločnom obede sa o 13-tej hodine rozbehol autobus na bratislavské letisko.

Odlet je naplánovaný na 15.00 hod, lietadlo by malo na letisku v Keflavíku pristáť o 17.30 hod miestneho času. Na Islande je o 2 hodiny menej.

Tréner Bernd Storck zobral so sebou nasledovný kádre pozostávajúci z troch brankárov a 17 hráčov do poľa: Jedlička, Száraz, Veszelinov - Blackman, Davis, Kružliak, Mendez, Müller, Balić, Bednár, Fábry, Friede, Kalmár, Nebyla, Njie, Schäfer, Andzouana, Divković, Ramirez, Malý

Zajtrajší predzápasový tréning sa uskutoční priamo na mieste a v čase štvrtkového stretnutia.

Svoje 19. vystúpenie na európskej pohárovej scéne absolvuje DAC vo štvrtok 27. augusta 2020 o 19.15 hod nášho času (t.j. o 17.15 hod islandského času) na štadióne Kaplakrikavöllur. Priamy prenos odvysiela verejnoprávna televízia RTVS na svojom druhom kanáli.