Aktuality

Strata bodov proti Ružomberku, Szarka pri návrate skóroval

Najhorší domáci výkon v roku 2014 nám priniesol stratu bodov s predposledným tímom tabuľky. V zápase chudobnom na šance sa zrodila spravodlivá remíza.

Od prvých minút bol aktívnejší DAC. V 12. minúte zahral Szabó roh k bližšej žrdi, kam si nabehol Jurčo a hlavičku poslal do bočnej siete. O dve minúty pálil tesne vedľa Štepanovský. V 20. minúte Krišto pri priamom kope asi z 20 metrov obstrelil múr, no pokus k žrdi Putnocký pokryl. V prvej polhodine bola vidieť na našich hráčoch veľká bojovnosť, no finálna fáza nefungovala podľa predstáv. V 34. minúte sa Ružomberčania dostali do prečíslenia traja na dvoch, center Zreľáka však skončil v rukách Penksu. Jurčo v 39. minúte z uhla tvrdo vypálil, Putnocký vyrážal na roh. O minútu neskôr sa pri kontre uvoľnil Zreľák, našťastie preloboval nielen vybiehajúceho Penksu, ale aj bránu. Prízemný pokus Zreľáka v 43. minúte náš gólman efektne vyrazil a dorážka Almaského skončila vedľa.

Druhý polčas sme začali vo vyšších obrátkach, oživenie priniesol Szarka, ktorý sa najprv snažil vysunúť Antunoviča do šance a následne aj sám zakončoval. V 57. minúte z hranice šestnástky strieľal nad Zreľák. V 63. minúte si Krišto narazil loptu so Štepanovským a  jeho pokus skončil tesne vedľa. O štyri minúty Zreľák z dobrej pozície mieril nepresne. V 73. minúte Antunovič poslal center z ľavej strany, hosťujúci obrancovia sa snažili poslať loptu do bezpečia, ich nedorozumenie využil Szarka, ktorý vyhral súboj s brankárom a hlavou otvoril skóre - 1:0. Vzápätí center zľava prešiel celou obranou, čo prekvapilo Štepanovského a z dobrej pozície nezakončil. V 78. minúte Ružomberok vyrovnal, keď slabú malú domov Brašeňa zachytil Zreľák zoči-voči brankárovi pohodlne zakončil - 1:1. V 84. minúte Szabov nebezpečný priamy kop minul bránu len o milimetre a následne po centri Salátu chýbal k zakončeniu krok Sablerovi so Szarkom.

Aj v štrnástom zápase roka 2014 sme si udržali domácu neporazenosť, ale dnešná remíza je bodovou stratou. Po 14. kole sme so 16 bodmi naďalej siedmi. Ďakujeme divákom, že si opäť našli cestu na náš štadión a boli dvanástym hráčom. Najbližšie hráme v sobotu na východe Slovenska, kde nás privíta MFK Košice.

Hodnotenie trénerov

Mikuláš Radványi, DAC: „Hrali sme proti mužstvu, ktoré vzadu veľmi dobre, organizovane bránilo. Nám chýbala ľahkosť, hrali sme veľmi pomaly. Súper bol lepšie mentálne pripravený na tento duel. Počas zápasu som striedal troch hráčov, no zišlo by sa mi vystriedať minimálne piatich, šiestich. Viacerí podali podpriemerný výkon. Ako som hovoril, tak nám chýbala ľahkosť v kombinácii a takto sa ťažko presadzuje. Dnes to bol náš najslabší výkon v roku 2014 na domácom ihrisku. Sú však aj také zápasy. Treba si to rozobrať s poučiť sa z neho. Som smutný, že sme nezískali tri body, no nezaslúžili sme si ich.“

Ladislav Šimčo, Ružomberok: „Na dnešné stretnutie sme sa tešili, lebo sme vedeli, že je tu pravé futbalové prostredie. Pripravovali som na to hráčov a upozorňoval som ich, že atmosféra musí vyburcovať aj nás. Boli sme dobre pripravení, boli sme rýchli a hrozili sme kontrami. Dunajská Streda sa snažila hrať na dlhé lopty, no my sme ich dobre blokovali. Podali sme kvalitný výkon a preto sú možno aj hráči trochu smutní, že sa nám nepodarilo vyhrať. Berieme však bod, no myslím si, že sme siahali na víťazstvo.“

Súvisiace správy

Aktuality