Aktuality

Christián Herc sa vracia do DAC-u!

Christián Herc sa vracia do DAC-u!

A-TÍM
|
Aktuality
| ut 25.7.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Reprezentačný stredopoliar bude po štyroch rokoch opäť hájiť farby DAC-u, podpísal zmluvu do leta 2025.

Pokračujeme v posilňovaní kádra: do Dunajskej Stredy sa vracia Christián Herc! Stredopoliar slovenskej reprezentácie k nám prichádza z Grasshopperu Zürich. S vedením klubu sa dohodol na zmluve do konca sezóny 2024/25, pričom kontrakt obsahuje aj opciou na ďalší rok.

Dvadsaťštyriročný futbalista (nar. 30. septembra 1998) zažil úspešné pôsobenie na Žitnom ostrove v období od januára 2018 do júna 2019, a to v rámci hosťovania z anglického klubu Wolverhampton Wanderers. V priebehu uvedeného poldruha obdobia zasiahol v našom drese do 42 prvoligových stretnutí, v ktorých skóroval šesťkrát. Po štyri štarty pridal v Európskej lige aj v Slovnaft Cupe. Rodák z Levíc sa počas svojho pôsobenia v DAC dostal tiež do reprezentačného výberu do 21 rokov. V apríli 2018vyhral hlasovanie o Gól mesiaca v našej najvyššej súťaži.

V lete 2019 odišiel Viktorie Plzeň, neskôr hrával českú najvyššiu súťaž aj za Karvinú a posledné dva roky strávil vo švajčiarskej Super League, kde nosil farby Grasshopperu Zürich. V oboch sezónach bol oporou „kobyliek“, spolu nastúpil v 66 ligových dueloch, skóroval osemkrát.

V marci 2022 si odkrútil debut aj v seniorskej reprezentácii, za ktorú doteraz nastúpil štyrikrát.

„Mám výborné pocity, veľmi som sa tešil na návrat do klubu, v ktorom sa začala moja profesionálna kariéra. Dúfam, že budeme spolu úspešní. Od prvého telefonátu s pánom trénerom Guľom prešiel dlhší čas, aj kvôli reprezentačnej prestávke, ale nakoniec som rád, že rokovania sú úspešne za nami a môžem sa vrátiť do Dunajskej Stredy. Prišiel som s podobnou ambíciou, než má klub. Počas môjho prvého pôsobenia v DAC sme boli tretí a potom druhí, preto verím, že teraz, po mojom návrate, sa nám podarí spraviť ďalší krok, ktorí si tento klub, fanúšikovia a celé okolie zaslúžia,“ povedal po podpise zmluvy Christián Herc, Ktorý bude u nás nastupovať s číslom 24. Podobne, ako počas svojho prvého účinkovania v DAC.

„Sme radi, že sa Kiko rozhodol vrátiť do klubu, ktorý ho uviedol na scénu profesionálneho futbalu. Po získaní cenných skúseností v zahraničí má Kiko ambíciu stať sa dôležitým hráčom nášho klubu a celej ligy a vďaka tomu sa presadiť aj v reprezentácii. Vitaj späť, tešíme sa na ďalšiu spoluprácu,“ privítal staronovú posilu športový riaditeľ Jan Van Daele.

Kiko, vitaj späť v DAC a nech sa darí!

article_bannerarticle_banner