4. miesto - Memoriál Miklósa Fehéra

AKADÉMIA
|
| ne 20.8.2023, KK

Memoriálom Miklósa Fehéra spomíname na bývalého hráča ETO, vynikajúceho futbalistu, ktorý tragicky zomrel pred 19 rokmi. Okrem hostiteľského ETO FC Győr sa turnaja zúčastnili talianske, slovenské, české, srbské a portugalské tímy. Po skončení skupinovej fázy na 2. mieste, v sobotu nás čakal zápas o 3. miesto proti tímu TORINO FC z Talianska.

"Zúčastnili sme sa na veľmi kvalitnom turnaji, kde sme hrali proti výborným súperom. Do každého zápasu sme išli s odhodlaním, že chceme vyhrať a hrali sme na víťazstvo. Na prvom zápase v prvom polčase sme boli rovnocenným súperom Ostravy. Mali sme väčšie šance, ale bohužial nám chýbala efektivita pri zakončení. Po druhom inkasovanom góle v druhom polčase náš tím nebol doststočne sústredený a už nezvládol kontrolovať zápas. Proti tímu Cvrena Zvezda sme boli lepší na celom zápase. Hrali sme aktívne a loptu sme mali pod kontrolou. Súperovi sme nedovolili rozvíjať sa a zaslúžene sme vyhrali. O tretie miesto sme si zmerali sily s mužstvom AC Torino, ktoré hralo najlepší a najnebezpečnejší futbal. Zápas bol plný obratov, keďže sme vedeli otočiť aj po 0:2, no výsledné skóre boli 3:3 a následne sme prehrali penaltami. Okrem druhého polčasu s Ostravou si naše mužstvo zaslúži pochvalu. Ukázaná hra potvrdila, že vieme hrať dobrý futbal aj proti súperom medzinárodnej úrovne. Ohlasy boli veľmi pozitívne, čo nás nesmierne teší a už sa nevieme dočkať prvého ligového zápasu." - Vojtech Balla, hlavný tréner.

A skupina: Torino FC (ITA), ETO FC Győr (HUN), SL Benfica (POR)

B skupina: DAC 1904 (SVK), Crvena Zvezda (SRB), Baník Ostrava (CZE)