Aktuality

Mikuláš aj tento rok privítal škôlkarov v športovej hale

Mikuláš aj tento rok privítal škôlkarov v športovej hale

AKADÉMIA
|
Aktuality
| st 6.12.2023, KK
article_banner
article_banner
article_banner

Mikuláš ani tento rok nezostal doma, a tak na veľké potešenie škôlkarov aj teraz zavítal do dunajskostredskej športovej haly, aby rozdal svoje darčeky najmenším.

5.decembra detský smiech opäť rozozvučal ihrisko športovej haly, kde tentokrát na Mikuláša zišli deti z piatich dunajskostredských materských škôl- z Októbrovej ulice, z Rybného trhu, z Ulice Komenského, z Ružového hája a MŠ Eleka Benedeka – a deti Materskej školy Zsigmonda Móricza z Orechovej Potône.

Škôlkarský Mikuláš prichádza na podujatie každý rok s plným vrecom, no ešte pred rozdávaním darčekov si deti aktívne zašportovali. Aj tentokrát mali preteky viacerých zručností, svoje sily si zmerali v šprintoch, skoku do diaľky, slalome a samozrejme ani loptu nevynechali z hier.

Krisztián Németh, riaditeľ DAC Akadémie pri zahájení podujatia zdôrazňoval, že jedným neutajeným cieľom Mikulášskeho stretnutia je aj to, aby priviedli deti k radosti pohybu už v útlom veku. „Túto udalosť vždy charakterizuje dobrá nálada. Najdôležitejšie je, aby sa deti cítili dobre, behali, hrali loptové hry a užívali si pohyb. Dúfame, že z týchto detí budú zdraví a oddaní tínedžeri a mnohí si vyberú nejaký šport. Najtalentovanejších radi privítame v našich tímoch” – povedal Krisztián Németh a zároveň poďakoval Eve Kürthyovej a Edite Némethovej, prítomným zástupkyniam Strediska služieb materským školám za pomoc v organizovaní podujatia.

Po hravom pohybe nasledovalo zaslúžené rozdávanie darčekov. Po ukončení jednotlivých disciplín aj Mikuláš dorazil došportovej haly, aby každému dieťaťu rozdal dôkladne pripravený balíček. Deti prijali darčeky s obrovským úsmevom, a keďže každé z nich sa správal vynikajúco, korbáč nikto nedostal.

article_bannerarticle_banner