Aktuality

Mladý talent DAC Akadémie získal prestížne ocenenie

Mladý talent DAC Akadémie získal prestížne ocenenie

AKADÉMIA
|
Aktuality
| ut 13.2.2024, FAA, SFZ
article_banner
'

Lukášovi Kováčovi, ktorý hrá v kategórii U10, odovzdal Slovenský futbalový zväz sklenenú kopačku za prvé miesto v kategórii Talent na Gale Grassroots.

Už šiesty rok v rámci amatérskeho a mládežníckeho futbalu počas Gala Grassroots oceňuje Slovenský futbalový zväz najlepších amatérov, talentovaných mladých hráčov a hráčky, trénerov i rozhodcov. Gala sa konala v druhý februárový víkend v Šamoríne, kde aj tentokrát ocenili najlepších vo viacerých kategóriách.

Sklenenú kopačku v kategórii Talent získalo 10 najlepších futbalistov z 10 mládežníckych kategórií. Vo vekovej kategórii U10 sa o držiteľovi trofeje rozhodovalo na základe výkonov na finálových turnajoch o majstra Slovenska v rámci projektu McDonald‘s Cup 2022/23. Najlepších hráčov a hráčky vyhodnotili krajskí grassroots koordinátori a zástupcovia technického úseku Slovenského futbalového zväzu. Na základe tohto rozhodnutia sa najlepším hráčom kategórie U10 stal hráč našej akadémie, Lukáš Kováč.

„Je pre nás veľkým potešením, že výkon Lukáša Kováča si všimli aj na vyšších úrovniach. Vo futbale sú dôležité aj individuálne ocenenia, môžu byť motiváciou pre našich talentovaných mladých hráčov. Srdečne gratulujeme Lukášovi, z ocenenia sa tešíme spolu s ním“ – poznamenal riaditeľ DAC Akadémie, Krisztián Németh.

article_bannerarticle_banner