Preview

Pred pohárovým stretnutím DAC-Trnava

Pred pohárovým stretnutím DAC-Trnava

A-TÍM
|
Preview
| ut 29.10.2019, Krisztián Nagy
article_banner
'

Náš tím si v rámci osemfinále Slovnaft Cupu zmeria sily s obhajcom trofeje. Stretnutie DAC-Trnava začína v stredu o 18.00 h.

Doma po dva a pol roku

Slovnaft Cup prešiel pred sezónou 2014/15 reorganizáciou, vďaka ktorej sú do súťaže zapojené aj mužstvá z regionálnych líg. Odvtedy sme odohrali 29 zápasov, z toho len štyri doma. Od toho posledného v našej aréne proti Popradu uplynulo už vyše dva a pol roka!

V aktuálnom ročníku sme postupne vyradili súperov zo štvrtej, tretej a piatej ligy. Žreb osemfinále nás zviedol z účastníkom najvyššej súťaže, navyše sa jedná o krajské derby - o postup do marcového štvrťfinále si to zajtra večer rozdáme s obhajcom trofeje, Spartakom Trnava.

S červeno-čiernymi sme si v tomto mesiaci už raz zmerali sily. V rámci 11. kola Fortuna ligy DAC ukončil päť a pol roka trvajúce čakanie na bodový zisk na trávniku rivala, gólmi Fábryho s K. Vidom sme zvíťazili 2:1. Podobne ako v lige, aj v domácej pohárovej súťaži patrí Spartak medzi našich najčastejších súperov, stretávame sa v nej už 35 rokov a zajtrajší bude desiaty vzájomný zápas - ich kompletný prehľad nájdete tu.

O dôležitosti tohto súboja netreba veľa rozprávať, zvyšuje ho aj skutočnosť, že podľa rozpisu Slovnaft Cupu sa až po štvrťfinále hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, rovno nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu. Uvedomuje si to aj kabína, ktorá sa na krajské derby teší. Azda najviac trnavský odchovanec Matej Oravec. „V nedeľu som sa bol pozrieť na Trnavu v zápase so Žilinou a platí to, čo som hovoril aj po vzájomnom stretnutí. Od príchodu nového trénera hrajú veľmi ofenzívny futbal, takže očakávam veľa gólov a verím, že v ich sieti. Podľa mňa to bude veľmi kvalitný zápas, určite sa veľa nabeháme a dúfam, že zvíťazíme. Pre mňa to bude určite iné, ako proti iným súperom. Odmalička som vyrastal v Trnave, strávil som tam prakticky celú kariéru. Bude to špecifický zápas pred plnými tribúnami, na ktorý sa veľmi teším,“ povedal reprezentant do 21 rokov.

Ako postupovali?

DAC:
2. kolo: FK Podkonice (IV. liga) - DAC 0:4 (0:1)
Góly: M. Vida 2, Taiwo, Kružliak z 11 m
3. kolo: FTC Fiľakovo (III. liga) - DAC 0:0, 5:6 na penalty
4. kolo: TJ Družstevník Radimov (V. liga) - DAC 0:2 (0:0)
Góly: Ramirez, Beskorovainyi

Trnava:
2. kolo: TJ Jednota Bánová (III. liga) - Trnava 2:3 (0:0)
Góly: Mesík, Lovat, Sobczyk
3. kolo: TJ Tatran Krásno nad Kysucou (III. liga) - Trnava 0:4 (0:3)
Góly: Tavares, Kelemen, Dangubić, Mitrea z 11 m
4. kolo: TJ Družstevník Jacovce (V. liga) - Trnava 0:8 (0:2)
Góly: Dangubić 3, Sobczyk 2, Horvát, Yilmaz, Mihálek

Stretnutie 5., osemfinálového kola Slovnaft Cupu FC DAC 1904 - FC Spartak Trnava začína zajtra o 18.00 hod, rozhodujú Smolák - Hancko, Pozor.

article_bannerarticle_banner