Aktuality

MOL Aréna nominovaná na ocenenie Štadión roka!

MOL Aréna nominovaná na ocenenie Štadión roka!

A-TÍM
|
Aktuality
| st 19.2.2020, Krisztián Nagy
article_banner
article_banner
article_banner

Hlasovanie v prestížnej ankete potrvá do 15. marca.

Pre nás je najkrajšia na svete. Bude najkrajšia aj pre svet? Dunajskostredská MOL Aréna sa ocitla medzi 21 štadiónmi nominovanými na prestížne ocenenie „Stadium of the Year“. Na zozname sú štadióny z 19 krajín celého sveta s kapacitou presahujúcou 10 000 divákov, ktoré boli oficiálne otvorené v roku 2019. 

Ide už o jubilejný, 10. ročník ankety a podobne ako v predošlých piatich rokoch, aj teraz sa cena vyhlasuje v dvoch kategóriách. Jednu udeľujú športoví architekti, tá druhá patrí futbalovým fanúšikom. Súťaž vyhlásila stránka stadiumDb.com, ktorá je jednou z popredných svetových webov venovaných futbalovým štadiónom.

Hlasovať za MOL Arénu môžete na nasledovnom odkaze: http://stadiumdb.com/competitions/stadium_of_the_year_2019. Hlasovanie trvá do polnoci 15. marca 2020, víťazi budú vyhlásení o tri dni neskôr, v stredu 18. marca.

HLASUJEM TERAZ

Pri hlasovaní treba vybrať päť vašich favoritov a udeliť im postupne od 5 (MOL Aréna) po 1 hviezdičku. Na konci nezabudnite stlačiť tlačidlo Vote. Z jedného zariadenia (počítač, telefón, atď.) je možné hlasovať len raz.

Vlani vyhrala hlasovanie fanúšikov ruská Volgograd Arena, kým porotu najviac očaril štadión DVTK v maďarskom Miškovci.

Futbalový štadión v Dunajskej Strede prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá začala v roku 2016 a bola ukončená vlani. Kapacita MOL Arény je 12 700 miest na sedenie a stánok spĺňa kritériá kategórie UEFA 4.