Aktuality

Aktuálne informácie o zranení dvojice Njie, Brunetti

Aktuálne informácie o zranení dvojice Njie, Brunetti

A-TÍM
|
Aktuality
| št 23.9.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Tímový lekár DAC-u MUDr. Zsolt Fegyveres o stave dvojice našich futbalistov, ktorí sa zranili v priebehu včerajšieho pohárového stretnutia.

„Sainey je v stabilizovanom stave na úrazovej chirurgii nemocnice v Nových Zámkoch. Podstúpil viaceré neurologické vyšetrenia, našťastie tie nepotvrdili otras mozgu. Je podozrenie na fraktúru nadočnicového oblúku, ale to budeme vedieť až po výsledkoch CT vyšetrení. Potom sa rozhodne o ďalšej liečbe, či bude potrebný aj operačný zákrok,“ povedal dnes poobede MUDr. Zsolt Fegyveres, tímový lekár DAC-u.

Ako je známe, Sainey Njie sa vážne zranil v úvode druhého polčasu včerajšieho pohárového stretnutia Komárno-DAC. Do novozámockej nemocnice ho prepravila priamo zo štadióna helikoptéra leteckej záchrannej služby. O niekoľko minút neskôr opúšťal ihrisko s bolestivou grimasou aj Mateus Brunetti.

„Mateus utrpel vo včerajšom zápase zranenie kolena. Dnes absolvoval ortopedické vyšetrenie a následne aj magnetickú rezonanciu. Našťastie, väzy aj meniskus má v poriadku, čaká ho približne štyri až šesť týždňov dlhá pauza,“ dodal doktor Fegyveres.

article_bannerarticle_banner