Rozhovor

Ammar Ramadan: Po bolesti veľká radosť

Ammar Ramadan: Po bolesti veľká radosť

A-TÍM
|
Rozhovor
| ut 4.4.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
'
article_banner
'

„Nepamätám si presne, čo sa pri góle stalo, cítil som však, akoby mi po strele niekto zapichol nôž do nohy.“ Sýrsky ofenzívny hráč musel pre zranenie členka v polčase nedeľného zápasu striedať, napokon o výsledku rozhodol práve jeho gól.

„Proti mladému a ofenzívne ladenému mužstvu to bol veľmi ťažký zápas po reprezentačnej prestávke, počas ktorej viacerí naši hráči nastúpili za svoj národný tím. Prvoradým cieľom bolo získať tri body a sme veľmi šťastní, že sa nám to podarilo. Chceli sme hrať lepšie, no v ďalšom kole podáme oveľa lepší výkon. Som veľmi rád, že sa mi podarilo streliť víťazný gól, hoci som sa pri ňom zranil a nastúpiť do druhému polčasu by bol veľký risk. Bolo to bolestivé rozhodnutie, ale striedajúci hráči podali dobrý výkon a tri body sú výsledkom tímovej práce,“ povedal po ligovom stretnutí DAC-Žilina (1:0) Ammar Ramadan, ktorého tretí gól v sezóne rozhodol o osude troch bodov. Okrem toho má na konte aj 5 asistencií.

Sýrskeho legionára pri presnom zásahu trafil žilinský obranca do pravého členka, v dôsledku čoho v druhom polčase nemohol pokračovať v hre. „Nepamätám si presne, čo sa pri góle stalo, cítil som však, akoby mi po strele niekto zapichol nôž do nohy. Dúfam, že sa čoskoro dám dokopy. Druhý polčas som sledoval z lavičky, odtiaľ som držal palce mužstvu, čo bolo veľmi ťažké, pretože to bol náročný duel. Máme však výborné mužstvo, každý sa obetoval pre úspech. Šesťbodový náskok pred Slovanom znamená, že pred vzájomným zápasom máme aj emocionálne navrch. Tak ako do každého zápasu, aj do toho najbližšieho pôjdeme s cieľom vyhrať.“

Ramadan išiel krátko po skončení zápasu proti Žiline do nemocnice. „V nedeľu večer absolvoval RTG vyšetrenie, ktoré bolo našťastie negatívne. Stále cíti bolesť, takže pokračujeme v liečbe a veríme, že o pár dní bude v poriadku,“ povedal tímový lekár Zsolt Fegyveres.

article_bannerarticle_banner