András Schäfer: Na trávniku sme vypľuli dušu

Rozhovor
| pi 3.9.2021, mlsz.hu (foto), Krisztián Nagy (text)
'
'

Vo svojom 10. reprezentačnom stretnutí bol najlepším hráčom svojho mužstva. András Schäfer po včerajšom súboji kvalifikácie MS 2022 Maďarsko-Anglicko (0:4).

„Som veľmi sklamaný, myslím si, že sme do zápasu vstúpili dobre. Držali sme sa našej taktiky a v prvom polčase sme splnili takmer všetko, čo od nás tréner žiadal, súper si nevytvoril žiadnu príležitosť. Na začiatku druhého dejstva sa Angličania dostali do prvej vážnejšej šance, ktorú brankár Gulácsi zlikvidoval. Potom ale prišla kríza, čo je proti súperovi podobného rangu priam osudová chyba. Angličania využili náš skrat a za desať minút strelili z troch šancí tri góly. Musíme sa poučiť z našich chýb, ale podľa mňa sme do zápasu išli s veľmi dobrým nasadením. Som sklamaný z toho, že sme súpera pustili k ich hre v polovici druhého polčasu. Skúsime napraviť chyby, ale vieme, že proti Albánsku nás čaká podobne náročný duel,“ vyhlásil po včerajšom stretnutí kvalifikácie MS 2022 medzi Maďarskom a Anglickom (0:4) náš stredopoliar András Schäfer.

Podľa prestížneho whoscored.com bol Schäfer so známkou 6.71 najlepšie hodnoteným hráčom svojho tímu. „Tréner od nás vždy žiada, aby sme aj po inkasovanom góle plnili taktické pokyny. Z tohto pohľadu môžeme byť trošku nespokojní, nemali sme sa takto položiť. Možno sa najbližšie dostaneme do vedenia my, ale keď náhodou aj nie, nesmieme sa mentálne takto rozpadnúť. Do zápasu sme šli so správnou mentalitou, išli sme do každého súboja, na trávniku sme vypľuli dušu, ale tentoraz sa výsledok nedostavil. Klobúk dole pred fanúšikmi, oživili tú čarovnú atmosféru z majstrovstiev Európy, žiaľ, my sme tentoraz neboli schopní spraviť zázrak. Po takejto prehre je ťažké pozerať dopredu, ale nič iné nám nezostáva. Čakajú nás dve rozhodujúce stretnutia, v ktorých si nemôžeme dovoliť ďalšiu bodovú stratu. Musíme živiť nádej na prvenstvo v skupine, ale aj v najhoršom prípade na druhú priečku. Podpora fanúšikov je neuveriteľná, veľmi im za to ďakujeme. Potrebujeme ich pomoc aj naďalej a spravíme všetko, aby v sme sa im v ďalších zápasoch za fantastické povzbudzovania odvďačili dobrým výsledkom.“