András Schäfer: Ospravedlňujeme sa fanúšikom

|
Rozhovor
| po 22.3.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

„Dúfam, že reprezentačná prestávka mužstvu pomôže.“ András Schäfer hneď po včerajšom derby nabral smer Tata, kde sa s maďarskou reprezentáciou pripravuje na úvodné zápasy kvalifikácie o postup na MS 2022.

„Ťažko sa mi po takomto zápase hovorí. Nezaslúžili sme si vyhrať a na základe posledných troch minút ani len remizovať. V prvom polčase sme kontrolovali hru a to isté sme mali robiť aj v druhom, možno hrať ešte odvážnejšie. Aj sme tak robili, ale boli sme nedisciplinovaní, keď domáci z dvoch rýchlych protiútokov strelili dva góly. Boli to situácie, ktorým sa dalo predísť. Ospravedlňujeme sa fanúšikom. Dúfam, že reprezentačná prestávka mužstvu pomôže,“ povedal po včerajšom krajskom derby Trnava-DAC (3:2) sklamaný András Schäfer, maďarský reprezentačný stredopoliar.

Z nášho tímu dostali pozvánku od trénera Marca Rossiho na marcovú kvalifikáciu MS práve Schäfer a Zsolt Kalmár. „Hneď po včerajšom zápase sme so Zsoltim odcestovali do Taty, kde sme sa pridali k spoluhráčom z reprezentácie. Bohužiaľ, nešli sme tam v dobrej nálade. Pred nami sú tri veľmi ťažké zápasy. Proti Poliakom to bude jeden z kľúčových stretnutí kvalifikácie a potom nasledujú dva súboje, v ktorých nás čaká zvyčajne neľahká úloha dosiahnuť povinné víťazstvá. Musíme potvrdiť, že máme kvalitný tím. Tréner Rossi za tých pár dní určite mužstvo dobre pripraví, hoci veľké kúzla vyťahovať nemusí, pretože po vlaňajších úspechoch je mužstvo dobre naladené a vládne v ňom rodinná atmosféra. Verím, že spolu so Zsoltim sa čo najskôr otrasieme zo včerajšej prehry a čo najpozitívnejšie sa pripravíme na zápasy reprezentácie,“ verí András, ktorý v najcennejšom drese debutoval vlani v septembri a doteraz v ňom nazbieral štyri štarty.