András Schäfer: S fanúšikmi má každý gól a víťazstvo inú atmosféru

|
Ohlasy
| po 3.5.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

„Marco Rossi mi povedal, že po mojom sobotňajšom výkone si dokáže len ťažko predstaviť, aby mi poslal reprezentačnú pozvánku. Verím, že len žartoval.“ O víťaznom dueli so Žilinou sme sa zhovárali s maďarským reprezentačným stredopoliarom.

„Do zápasu sme vstúpili dobre, vypracovali sme si množstvo šancí, dominovali sme. Prvých 20-25 minút bolo presne takých, ako sme si predstavovali. Potom sme však dostali gól takpovediac z ničoho, čo nás trošku pribrzdilo. V druhom polčase sme postupne začali opäť dominovať a dokázali sme streliť víťazný gól. Po ňom sme už taktickou hrou dotiahli zápas do víťazného konca,“ stručne zhrnul dianie na trávniku András Schäfer. Duel proti Žiline bol jeho 32. vo Fortuna lige, druhý pod vedením trénera Antala Németha. Z tribúny MOL Arény jeho výkon pozorne sledoval aj Marco Rossi, kormidelník maďarskej reprezentácie. „Samozrejme, spolupráca s každým trénerom je iná, ale myslím si, že nový kouč je zatiaľ úspešný. Keďže sa poznáme už dlhší čas, môže sa o mňa viac oprieť, ale myslím si, že moja úloha v tíme sa príliš nezmenila. Aj doteraz som sa snažil usmerňovať spoluhráčov na ihrisku. Po trénerskej výmene hráme možno defenzívnejšie, ale aj v sobotu sme si vypracovali množstvo príležitostí. Niekedy sú podobné zmeny potrebné, ale nie je mojou úlohou to hodnotiť. O tom, že Marco Rossi bude prítomný v MOL Aréne, som vedel. Povedal, že po mojom sobotňajšom výkone si dokáže len ťažko predstaviť, aby mi poslal reprezentačnú pozvánku. Verím, že len žartoval,“ dodal s úsmevom 4-násobný maďarský reprezentant.

Víkendovým víťazstvom si žlto-modrí definitívne zabezpečili miestenku do novej Konferenčnej ligy. „Do zápasu so Žilinou sme išli s cieľom potvrdiť naše miesto v pohárovej Európe a udržať si druhú priečku v tabuľke, keďže predbehnúť Slovan už nie je veľmi reálne. Zároveň sme túžili konečne v tejto sezóne vyhrať nad Žilinou, lebo si myslím, že máme kvalitnejší tím. Žilina má sympatické mužstvo s ofenzívnym poňatím a s mladými hráčmi, ale bolo načase ich poraziť, veď výsledok prvého tohtosezónneho zápasu neodzrkadľoval priebeh hry a v ďalších dvoch sme boli bližšie k víťazstvu. Vyslovene nás potešilo, že konečne mohlo byť na štadióne aspoň zopár fanúšikov, ich prítomnosť je pre nás veľmi dôležitá. S nimi má každý strelený gól a každé víťazstvo úplne inú atmosféru.“

Andrása v posledných týždňoch viackrát stoplo zranenie, ktoré utrpel počas marcového reprezentačného zrazu, proti Žiline však odohral kompletných 90 minút. „Žiaľ, koleno ešte nie je stopercentné, preto som v predošlom stretnutí oddychoval. Nebolo jednoduché hrať, veď v priebehu posledného poldruha týždňa som absolvoval len dva tréningy. Proti Žiline som však necítil žiadnu bolesť, čo je výborné. Dúfam, že problémy s kolenom ma už v sezóne obídu.“